534 Shares 3352 views

Jak podłączyć klawiaturę do tabletu? Krok po kroku

Obecnie wszystkie rodzaje gadżetów mobilnych są bardzo popularne, zarówno wśród młodzieży i starszego pokolenia. Z roku na rok są one poprawie, stając doświadczonych technologicznie, funkcjonalność i wydajność. Ze względu na popularność i powszechnego stosowania takich urządzeń w tym samym czasie wzrosło zainteresowanie urządzeń peryferyjnych, które mogą pracować z nimi. Mówimy o „manipulator” myszy, klawiatury i joysticka.


Spróbuj dowiedzieć się, czy można podłączyć klawiaturę do tabletu to zrobić i że za to, czego potrzebujemy. A jednocześnie dowiedzieć się, co trzeba arsenał wiedzy, aby uzbroić się w to, choć lekkie, ale jednocześnie mylić przedsiębiorstwa.

Metody połączeń

Razem mogą liczyć na trzy główne sposoby podłączania urządzeń peryferyjnych, które są dostępne dla zwykłego właściciela gadżetów mobilnych. Wszystkie z nich pozwalają prawidłowo współdziałać z urządzenia, aby wejść w ten lub te informacje.

 1. protokół bezprzewodowy Wi-Fi.
 2. Połączenie na podczerwień lub „Bluetooth”.
 3. Podłączyć mysz, klawiaturę za pomocą kabla do tabletu.

Każda z tych metod ma szereg zalet i wad obu, więc jaki typ połączenia wybrać, zależy wyłącznie od Ciebie i od możliwości urządzenia.

Związek lub adapter kabla

Najczęściej tabletka (można podłączyć klawiaturę, mysz lub joystick) podłączony do obwodu za pomocą specjalnego kabla USB lub portami, jeśli przewidziane w gadżecie. Aby działać poprawnie, oba urządzenia, które są podłączone za pomocą kabla, należy spełnić następujące wymagania.

Warunki przyłączenia:

 • Urządzenie musi obsługiwać wtyczki ramienia, i vice versa;
 • urządzenie przenośne musi obsługiwać OTG i USB hosta technologie interakcji z innymi firmami urządzeń na poziomie sprzętowym wskazując;
 • na urządzeniu mobilnym należy zainstalować wygasło sterownik do prawidłowego współdziałania z peryferii na poziomie programu.

Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę niuanse powyższego, przed podłączeniem płytę do klawiatury i myszy.

Korzyści z połączenia fizycznego

Główną zaletą tej metody synergii jest fakt, że wiesz dokładnie, co masz podłączone. Należy również podkreślić, że zarówno szybkość interakcji urządzenia ogranicza się jedynie szybkość pracy najwolniejszego urządzenia. Generalnie, peryferia, jest połączony w sposób fizyczny, ma najwyższą przepustowość, dlatego eksperci doradzają synchronizacji lampy błyskowej i 3G-modem za pomocą kabla, w celu maksymalizacji wpływu na wymianę danych pomiędzy urządzeniami. Należy o tym pamiętać, zanim podłączyć klawiaturę do tabletu.

port podczerwieni i „Bluetooth”

Jest nieco mniejsza popularność pierwszy, ale, mimo pewnych wad, nadal cieszą się popytu pozazdroszczenia. Przed podłączeniem «» -klaviaturu bluetooth do płyty, należy najpierw nawiązać połączenie w sprzęcie, jeżeli nie zostało przeprowadzone w trybie automatycznym.

W celu połączenia dwóch urządzeń według protokołu „Bluetooth” lub port podczerwieni, należy wykonać następujące czynności:

 1. Uaktywnić port podczerwieni lub „Bluetooth” wrzeciona adaptera na urządzeniu peryferyjnym.
 2. Włączanie protokołów bezprzewodowych w mobilnego gadżetu.
 3. Zsynchronizowany z urządzeniem zewnętrznym.

Jeśli urządzenie peryferyjne jest wyposażony tylko w port podczerwieni, a następnie, przed wami podłączyć klawiaturę do tabletu, należy pamiętać, że ta technologia jest przestarzała i wielu współczesnych gadżetów mobilnych nie są już obsługiwane przez protokoły IR. Jak dla radia, „Bluetooth”, kontynuuje do rafinacji i aktualizowana o nowe wzory i wersje.

Zalety i wady protokołów bezprzewodowych

Podłączanie urządzeń zewnętrznych za pośrednictwem protokołów bezprzewodowych „Bluetooth” oraz port podczerwieni posiada szereg zalet, które są pozbawione fizycznych urządzeń synchronizacji.

Główne zalety obwodzie połączenia przez radio i podczerwieni:

 • niezależność i mobilność obu urządzeń – zarówno obwodowych i tablet / smartfon;
 • wygoda i zwartość;
 • łatwość synchronizacji;
 • możliwość podłączenia kilku urządzeń peryferyjnych (w razie możliwości adaptera oraz mobilny system operacyjny gadżet).

Jeśli chodzi o wady, to nie jest to, że wielu, choć niektóre z nich mogą stać się krytyczna dla pewnego grona użytkowników. Komunikacji, choć uważana za bezprzewodowy, ale ma „smycz”, który jest ograniczony tabletkę pojemności lub urządzenia peryferyjne. Można również zauważyć, mały, ale nadal opóźnienie w odpowiedzi na klawiaturze i myszy, co jest nie do przyjęcia dla większości graczy. Należy o tym pamiętać, zanim angażować prakicheski rozwiązanie na pytanie: „W jaki sposób mogę podłączyć klawiaturę do tabletu?”.

Jednak ta metoda łączenia urządzeń peryferyjnych być kompaktowe i wszechstronne rozwiązanie przy maksymalnej wydajności.

Podłączanie za pośrednictwem Wi-Fi adapter

Przed podłączyć klawiaturę do tabletu za pośrednictwem protokołów Wi-Fi, należy spełnić szereg warunków. W przeciwnym razie, sukces synchronizacja jest mało prawdopodobne, a nawet niemożliwe.

Warunki przyłączenia:

 1. Podłączania urządzeń zewnętrznych musi być wyposażony w moduł sieci bezprzewodowej Wi-Fi (najlepiej na tym samym poziomie, jak w przypadku mobilnego gadżetu).
 2. Klawiatura lub mysz powinny działać bez udziału jakiegokolwiek dodatkowego zasilacza sieciowego (takiego jak router), w przeciwnym razie funkcja powinna wziąć urządzenie mobilne.
 3. Na poziomie programu musi być taka sama, „Maska”, a adres IP, który będzie integrować urządzenia w jedną sieć.
 4. Zarówno devaysa powinien być w stanie poradzić sobie samodzielnie i prawidłowo i wysyłania danych w jednym lub w inny sposób.

Ze względu na specyficzny i dość skomplikowanego procesu synchronizacji znaleźć mobilnego gadżetu z możliwością podłączenia urządzeń peryferyjnych protokołów Wi-Fi jest bardzo trudne, ponieważ metoda ta często „użytkowania” drukarek lub urządzeń wielofunkcyjnych, czyli urządzeń, dla których stopa zwrotu gradu nie jest tak ważne w w przeciwieństwie do tej samej myszy lub klawiatury.

Konfiguracja telefonu gadżetów i urządzeń peryferyjnych

Do urządzeń zewnętrznych do interakcji z tabletem prawidłowo, trzeba zadbać o aktualne sterowniki dla urządzeń peryferyjnych. Pomoże to szybko i poprawnie przetłumaczyć polecenia z jednego urządzenia do drugiego iz powrotem. Oprogramowanie może być zainstalowane w trybie automatycznym i z użytkownikiem. Na przykład, po prawidłowym zainstalowaniu sterowników i podłączeniu myszki do mobilnego gadżetu aby na ekranie pojawia się znajomy kursor.

oprogramowanie

Fizycznie podłączyć dowolną klawiaturę peryferyjnego poprzez port USB najlepiej jest użyć popularnego i ugruntowaną ruKeyboard użytkową. To oprogramowanie jest w stanie pracować z prawie każdego rodzaju klawiatur i tak cieszy się znakomitą popytu w całej Federacji Rosyjskiej.

Aby poprawnie skonfigurować program, wykonaj następujące czynności:

 1. Zainstalować pobrane oprogramowanie (lepsze wykorzystanie zasobów urzędowych rozwój).
 2. Przejdź do ustawień gadżetów mobilnych.
 3. Wybierz pozycję menu "Language and Settings".
 4. Umieść radiolatarnią przed pozycji «ruKeyboard».
 5. Następnie w ustawieniach większości użyteczności, wybierz „klawiatury sprzętowej.”
 6. „Wybór wzoru” w gałęzi menu przewijania „Klawiatura zewnętrzna”, i sprawiają, że aktywne.
 7. Otwórz dowolny edytor tekstu lub przeglądarki, wybierz metodę wprowadzania «ruKeyboard» w ustawieniach.
 8. Podłączyć klawiaturę do urządzenia mobilnego.
 9. Przetestować działanie wszystkich znaków.

Po wykonaniu tych czynności, oba urządzenia muszą działać prawidłowo. Jeśli coś poszło źle, to lepiej, aby rozpocząć na początku listy, a następnie wykonać wszystkie kroki ponownie nie brakuje niczego.