449 Shares 6438 views

Jak przeszczepić Phalaenopsis orchidea? Wszystko jest dużo zapytać, co myślisz!

Od wszelkiego rodzaju Phalaenopsis Orchids – najczęstszych rodzaju. Być może nie znajdziesz kwiaciarnię, gdzie istniał przynajmniej jeden Phalaenopsis. Aby uzyskać więcej informacji na temat transplantacji Phalaenopsis orchidea, wiele zostało napisane. Oto zalecenia uzyskane empirycznie.


I czy konieczne jest repot Phalaenopsis po zakupie?

Odpowiem bez wahania – jest to konieczne. Po pierwsze, kiedy wprowadzą nową fabrykę w domu, trzeba zorganizować dla początkujących przetwarzania sanitarnej, aby chronić wszystkich swoich wewnętrznych roślin. Sklep Katalog zdjęcia roślin może wyglądać dobrze, ale twój nowy zielony przyjaciel może zostać zainfekowany przez roztocza, ślimaki, grzybów i innych okropności plantatora. Tak, jak przeszczepić storczyka poprawnie Phalaenopsis, po prostu nauczyć się z poniższymi instrukcjami.

Jedna operacja – dezynfekcja

Zdjąć garnek z Phalaenopsis, dokładnie oczyścić korzenie ze starego gleby (zwykle Sphagnum). Oceny korzeni – muszą być gruba, gładka, szaro-zielone, wierzchołki korzeni powinny być jasnozielone. Stawów trzonu (szyja) powinno być czarne plamy korzenie powinna pasować ściśle do szyjki, a nie zawiesić w jednym gwintem wewnętrznym. Jeżeli korzeń jest zerwane – nie są w pełni zgodne z jego funkcji, pomimo pozornie zdrowy wygląd. Korzenie Phalaenopsis przez pewien czas po odłączeniu zakładu może nadal żyć, ale nadal są one później zaczynają gnić. Dlatego lepiej jest usunąć zerwane z szyjki korzeni.

Druga operacja – wybór garnka i gleby

Teraz można gotować garnek storczyków i ziemi. Wiadomo, że te storczyki mogą być duże lub małe. Dla dostatecznie dużej pojemności litra, dla małego – pół litra. Specjalne garnki storczyków są sprzedawane w sklepach. Radzę dokonać wyboru na rzecz przezroczystych plastikowych elementów z różnych dużych otworów w dnie. Korzenie Phalaenopsis nie powinien być narażony na długotrwałe stojącej wody. Czasami wystarczy 3 dni w wilgotnym środowisku, zaczął gnić. Otwory w pojemniku sadzenia przyczyni się do rozwiązania tego problemu, zapewniając dobrą wentylację.

Dobrze, kontynuujemy naszą lekcję na temat: „Jak przeszczep Phalaenopsis orchidea”. Tak więc, w celu określenia puli, aby rozpocząć przygotowania gleby. Moim zdaniem, najlepszym rozwiązaniem – mieszanka kory sosnowej i Sphagnum. Można użyć torf i korę, którą przyniósł do domu orchidei. Ale najpierw trzeba odkazić używając godzin wrzenia. Ponadto, w ziemi, można dodać małe granulki węgla drzewnego i gliny. Sphagnum mech i keramzyt będzie chronić storczyki z przesuszenia gleby (ryzyko którym powstają szczególnie w sezonie grzewczym), a węgiel będzie odgrywać rolę środka dezynfekcyjnego, co zapobiega powstawaniu chorób grzybiczych.

Trzecia operacja – lądowanie ulubionego Phalaenopsis

Głównym punktem w tym punkcie historii o jak przeszczepić storczyka Phalaenopsis, jest to, że podczas sadzenia kwiat nie może pogrzebać jego szyi – korzenie muszą się rozpocząć natychmiast nad ziemią, i powinieneś zobaczyć je po wylądowaniu. W przeciwnym razie jest to bardzo łatwo przegapić proces gnicia. Po posadzeniu wlać storczyk gleby tak, że jest mokry jednolicie ALL – może być pominięty w wodzie naczyniu. Jeśli posadzone w taki sposób ulubionym nie jest utrzymywana w garnku, umieścić na obwodzie z trzech prętów i drutu lub sznura (jak wolisz) związać przystojny, więc nie poruszać się w puli. Po około 2-3 miesiącach te nieestetyczne rekwizyty mogą być usunięte, ponieważ storczyk niech nowe korzenie, które z czasem spoczywa na ziemi w doniczce, a nawet na patelni – to naprawdę jest to Phalaenopsis.