330 Shares 2912 views

Jak utrzymać bzy w wazonie? Secrets kwiaciarnie i doświadczeni ogrodnicy

Wiosną piękny i pachnący bukiet bzu sposób do dekoracji każdego domu. On wypełnić świeżość i zapach swojego mieszkania. Ale niestety, wiele gospodyń domowych nie wiem jak się zachować wycinki bzy w wazonie, bo w normalnych okolicznościach nie jest długi wiek i wspaniały bukiet jest następny dzień, smutny obniżyć szczyt kwiatostanu.


Doświadczeni kwiaciarnie powiedzieć, że istnieją tajemnice, które pozwalają wydłużyć wiek przepięknych kwiatów, i chętnie je udostępnić.

Jak wyciąć bzy?

Jeśli bzy rosnące na działce lub na terenie domu, a następnie odciąć gałęzie na bukiet wymaga wykonując kilka prostych zasad:

 1. Należy to zrobić wcześnie rano (przed wschodem słońca), albo wieczorem po zachodzie słońca.
 2. Przeciąć gałąź tylko po prostu kwitną pachnące bukiety – będzie przedłużyć stwierdzenie bukiet w wazonie.
 3. Optymalne – Brush ujawnia 2/3 kwiaty.
 4. Ścinać gałęzie pod kątem, dzięki czemu maksymalna długość cięcia. Jeżeli przedstawiony bukiet sprawiają, że na każdej gałęzi kawałek.
 5. Nie należy używać nożyczek: oni mash naczyń oddziałów i nie pozwalają wodzie moczyć potem. Użyj ostrego noża, a nawet lepiej – ostrze.
 6. Wszystkie liście, które będą znajdować się w wodzie, wyjąć: wygląd to nie wpływa, a bez nich Twój bukiet będzie utrzymywać się dłużej.
 7. Cut oddziały natychmiast owinąć wilgotną ściereczką, a bukiet w miękkim papierze. W ten sposób jesteś w stanie idealnym przeprowadzi bukiet do miejsca docelowego.

Przygotowanie łodyg

Jeśli jesteś zainteresowany w jaki sposób zachować bzy w wazonie trochę dłużej, nie ignoruj szkolenia łodyg przed złożeniem kwiatów w wazonie. Panele im ostre ostrze, w którym to przypadku będą one lepiej absorbować wilgoć. Niektóre gospodynie wykorzystywane do tego celu młotka, rozbijając je na trzy centymetry spodu gałęzi.

Jeśli gałęzie są cięte z bardzo dużego krzaka i mieć szorstką i grubą korę, naciąć go dalej trzy centymetry wzdłuż włókien. Wszystkie te procedury są przeprowadzane bezpośrednio przed wprowadzeniem kwiaty w wodzie, w powietrzu „nagiej” tkanki szybko tracą swoją zdolność wchłaniania. Ta prosta obróbka zapewnia wchłanianie aktywnego tlenu i ciekłego naczyniach rośliny.

woda

Do Bzy w wazonie jest ospały, należy rozmrożonej lub oczyszczonej wody. Jeśli jest to możliwe użycie sprężyny lub woda ze studni, bzy zachwyci ich wygląd nawet dłużej. Niech podstawkę wody dla kawałka i ciepłe. Powinna ona być w temperaturze pokojowej lub nieco cieplejszy (około dwóch stopniach).

Wielu ogrodników wiedzą, jak zachować bzy w wazonie, za pomocą zakwaszonej wody. Jeśli dodanie kwasu cytrynowego lub kilka kropel octu, woda jest zmiękczona i jest pewny, aby przedłużyć żywotność bukiet.

A bukiet bzu w wazonie będzie dłużej, jeśli przygotuje jeszcze jeden ożywczy rozwiązanie: rozpuścić łyżkę cukru w litrze wody bronił. Uniwersalny ratownikowi cięcia liliowy jest aspiryna (kwas acetylosalicylowy). W tym przypadku, woda w wazonie zmieniane codziennie.

Ciepła woda: korzyści lub szkody?

Nawet nasze babcie wiedział jak zachować bzy w wazonie. Kwiaty długo zachowują świeżość i piękno, korzystać starą i sprawdzoną metodę:

 • odcięta długimi i grubymi gałęzi;
 • wrzenia potrzeby (w zależności od objętości wazonie) ilości wody;
 • dolną część wazonu wlać do wody (aby pojemnik nie jest pęknięta);
 • Wlać odpowiednią ilość ciepłej wody i natychmiast umieścić go bukiet.

W ten sposób będzie on przechowywany przez co najmniej pięć dni.

Miejsce na bukiet

Wiele gospodyń domowych myśleć o tym, jak zachować bzy w wazonie, bez mocowania ważności miejsce gdzie bukiet. I to jest na próżno. Bukiety często umieścić na parapecie, i zrobić to częsty błąd. Bezpośrednie światło słoneczne szkodliwy wpływ na kwiaty: oni więdną.

Nie przechowywać obok bzu kwiaty doniczkowe: w bukiety, zebrane na ulicy, często zamieszkane przez pasożyty, które mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenie roślin doniczkowych. Nie należy zapominać, że bardzo wonne bzy. Dlatego też, jeśli twój dom jest już bukiety, wypływający delikatny smak, nie przeciążać pokój z pachnący innego „lokatora”.

kilka tajemnic

I wreszcie, kilka porad od doświadczonych florystów, którzy wiedzą, jak zachować bzy w wazonie dłużej. Skorzystaj z nich, a bukiet pozostanie przez długi czas:

 • Jeśli bzy zaczynają zanikać, zanurzyć łodyg cięć wodnych i zaktualizować ciąć ostrym nożem tuż pod wodą.
 • Nawet praktyczny beznadziejnie wyblakłe bukiet może być reaktywowana, gdyby końce gałęzi pominąć kilka minut we wrzącej wodzie. Być przygotowany do temperatury pokojowej wody w wazonie i zwrócić, po reanimacji bukiet „”.
 • Kilka razy dziennie sprayu liliowy, orzeźwiające go ciepłą wodą.
 • Liliowy „napój” dużo płynu. Dlatego też, w porządku malejącym trzeba dodać. W przeciwnym razie, wazon jest bardzo szybki, może być pusty, a bukiet natychmiast więdną.
 • Od czasu do czasu umieścić kilka w wodzie do kwiatostanu i górną pokrywę wilgotną papieru. Ten mały trik pomoże utrzymać pożądany poziom wilgotności.

Obowiązkowe codzienne czynności

 1. Wieczór złożyć kwiaty do kąpieli. Zanurzać je w wodzie i zabezpieczyć, tak że nie wypłyną. Zostaw bukiet w tym stanie aż do rana.
 2. Lufa rano przyciąć na centymetr i trochę puchu.
 3. Raz dziennie, zmieniać wodę z roztworem odżywczym i przemywa się w dolnej części łodyg.
 4. Im dłużej warto bukiet, tym częstsze rozpylanie potrzebuje.

Teraz, gdy wiesz, jak zapisać wycinki bzy w wazonie. Jak dbać o nią jest dość prosta, a jeśli Państwo skorzystać z rad doświadczonych florystów i ogrodników, będzie w stanie rozszerzyć swoją obecność w domu.