514 Shares 6373 views

Kamieniarstwo własnymi rękami

Głównie w budowie domów z cegły to oczywiście jakość muru. Warto zauważyć, że bieg naprawdę wysokiej jakości murowane mogą tylko wykwalifikowanych murarzy, ale realia naszego kraju, koszt wynajmu profesjonalnych budowniczych są często uciążliwe dla zwykłego obywatela. Jak wiesz, umiejętności rosyjskich mężczyzn jest legendarna, więc murowane z rękami – nie jest rozwiązaniem, które powinny być odrzucone w pierwszej kolejności. Szczególnie jeśli chodzi o małe i nie zbyt odpowiedzialnych budynków. Murarzy początkującym samoukiem należy rozpocząć od małej murze z własnych rąk, na przykład rzucić wiąże się ze znacznie mniejszym ryzykiem niż źle wzniesionego domu. Wystarczy pamiętać, że murowane z rękami wymaga przynajmniej teoretyczną wiedzę w branży budowlanej, które będziemy starać się doprowadzić w tym artykule.

Aby rozpocząć, należy rozważyć narzędzia potrzebne do budowy cegły. Roztwór jest rozprowadzana za pomocą kielni (kielni), uzyskując pożądany kształt cegły stosuje się Łączenie i młotka przejmowania i kontroli równomierności i prawidłowo murowane ściany za pomocą poziomu, pionu, i typowo wahają.

Ogromne znaczenie w takim przypadku, jak murowane z rękami jest rozwiązaniem. Skład roztworu może się różnić w zależności od obszaru, gdzie konstrukcja jest zrobione, ale należy uznać za istotny czynnik – wszystkie składniki roztworu, w szczególności cement powinien być jakościowy. Wystarczy pamiętać, że prawidłowo wykonana zużycie materiału murów jest zminimalizowane.

Istnieją trzy podstawowe sposoby prowadzące cegły. Jest r powrotem do tyłu, z powrotem do tyłu z podcięcia i murze murarskiej vprizhym. Każda z tych metod, jest stosowane w zależności od różnych warunków, włącznie z temperaturą otoczenia, rodzaju roztworu, na wysokości ściany i jego funkcji, stan cegieł itp

Spróbujmy sobie z każdego rodzaju muru w niektórych szczegółach.

R przylegające do użycia w przypadku, gdy roztwór charakteryzuje mobilności i plastyczności, ale nie jest to konieczne, aby całkowicie wypełnić szew. W tym przykładzie wykonania cegła murarskie przejść z otrzymanego roztworu na cienką warstwę, a następnie ściskane. Po cegła jest przesunięty, w postaci roztworu, który pozostawia się od krawędzi ściany jest to możliwe, aby wypełnić przestrzeń utworzoną przez pionową cienkiego pokładu, a następnie mocno dociskana do cegły ponownie.

W przypadku, gdy stosuje się roztwór charakteryzuje się sztywność i stosuje Bonder nosze i cegły, beton vprizhim wybrany. Ten rodzaj preparatu oznacza muru 3 pod łóżko lub cegieł nosze 5 spajające. Do cegieł prizhimki za pomocą pacy. Wymagana ilość roztworu zatrzymać się na krawędzi ścianki odchodzenia 10-15 cm. Ten typ sprzęgła jest najbardziej dotkliwy i wymaga pewnych umiejętności do pracy z wysokim rozwiązania sztywność.

Układanie styku z listwą znaleźć coś w między tymi dwoma metodami, które zostały opisane powyżej. Cegły leżą względem siebie z powrotem do tyłu, jednak rozwiązanie, w którym z tworzywa sztucznego o cechach i montażu są podobne do roztworu stosowanego podczas układania vprizhim.

Z dowolnym sposobem układania nie należy zapominać o spoinowania po kilka rzędów zostaną określone. Ta procedura produkowane przy użyciu wskazując, sprawia, że szew mocniej i pozwala nadać mu inny wygląd.

Podczas murowania wymaga użycia wielu sposobów, aby bardziej solidne murarskich. Jedną z takich metod jest szwy ligacji dzięki czemu monolityczna ściany. przyczepności przeguby ligacji wymaga szczególnego układu cegieł na celu układania. Musi koniecznie towarzyszyć rogach podwiązanie murowanych. Istnieje kilka sposobów zaprawiania, które mogą być łączone w jednej ścianie.

Jak widać, murze ma wiele niuansów, więc najlepszym rozwiązaniem byłoby, aby powierzyć je profesjonalistom, a przynajmniej doprowadzić do budowy doświadczony murarz, który pokaże prawidłowy kierunek i działania, aby zapobiec błędom.