426 Shares 8866 views

Zakup mieszkania w nowym budynku – trzeba wiedzieć

Zakup mieszkania w nowym budynku – bardzo poważny i odpowiedzialny krok i wymaga znacznego szkolenia. Dokonać właściwego wyboru i kupić mieszkanie, które będzie waszą siłą w nadchodzących latach, ten artykuł pomoże.


Informacje na temat producenta

Jeśli zdecydujesz się kupić mieszkanie w nowym budynku, wcześniej trzeba zebrać wszystkie możliwe informacje na temat producenta. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, jak długo deweloper na rynku nieruchomości do inwestowania na budowę, jest już gotowy i przekazał domu. Ta informacja jest bardzo ważne, jeśli chcesz dom mają być dostarczone na czas, a deweloper nie zniknął z pieniędzmi, jesteś w stanie wprowadzić do swojego nowego mieszkania, i nie trzeba się martwić o jej stanie.

Jeśli deweloper nie jest pierwszym roku w budynku, lokatorzy już przekazany domów są bardzo szczęśliwi i dobrze o tym powiedzieć – z deweloperem może czynienia. Jeśli deweloper niedawno pojawiła się na rynku budowlanym, poddał żadnych domów, konieczne jest, aby traktować go z całą ostrożnością, nie ważne jak atrakcyjna były opinie i cenę.

Zazwyczaj, Internet jest dużo informacji na temat firm i inwestorów wypełniaczy, tak aby znaleźć informacje o nich w piwnicy.

Ale nie zaniedbywać okazję zapoznać się z dokumentacją w domu w budowie. Na spotkaniu z deweloperem, aby poprosić o następujące dokumenty: pozwolenie na budowę, dokumenty na ziemi, deklaracji projektu. Kopie tych dokumentów, podpisanych przez CEO i tonami logo firmy, deweloper powinien być w porządku, a to jest prawnie zobowiązany je przedstawić je do każdej zainteresowanej osoby (pkt 2. Artykuł 21 ustawy „w sprawie udziału w wspólnej budowy”). Jeśli z jakiegokolwiek powodu, deweloper nie chce pokazać tych dokumentów, konieczne jest, aby poważnie myśleć czy mu kupić mieszkanie. Ponadto, nie jest w porządku, aby dowiedzieć się o kontrakty z firmami gazowych i energetycznych. Ma to zapewnić, że natychmiast po wprowadzeniu mieszkaniu masz wszystkie niezbędne komunikacji.

Możemy zawrzeć umowę

Teraz wszystkie niezbędne informacje zostały zebrane, deweloper niezawodny i jesteś gotowy, aby zawrzeć umowę z nim dzielić budynek. Rodzaje takiej umowy, istnieje kilka, ale najbardziej wiarygodne – umowa o wspólnej budowie, aby zrozumieć drugą bez mocy kompetentnego prawnika jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces.

Co powinna zawierać umowę o wspólnej budowie:

  1. Identyfikacja i opis przedmiotu, który jest zaangażowany w budowę wspólnego

  2. Okres, w którym deweloper jest zobowiązany do przeniesienia akcji obiekt buduje Wyspy

  3. Cena, terminy i kolejność płatności

  4. Okres gwarancji dla przedmiotu

    Szczególną uwagę przy zawieraniu umowy dzielenia budowę należy zwrócić zastrzeżenia 3.

inspekcji domu

Budowie domów kilka typów – panel cegły i ramki monolityczny. Murowany – tradycyjne, sprawdzone. Obecnie cegły zbudowany głównie luksusowe domy jak cegła – dość drogim materiałem, a domem potrwać dłużej budować.

Panel dom buduje się szybko, są dość ciepłe i trwałe, z zastrzeżeniem wszystkich wymagań technicznych paneli może zbudować 20-piętrowy budynek. Ale domy panelowe mają pewne cechy:

  • Ściana nie może zostać rozebrany, więc przebudowa paneli nie jest możliwe. Warto o tym pamiętać przy zakupie

  • izolacji akustycznej w domach prefabrykowanych jest bardzo słaba, a będzie dobrze słyszał, co się dzieje za ścianą

    Najczęstszym domu, który łączy zalety cegły i panel – ramę-monolitycznej. W takich domów ma ramę nośną, dzięki czemu jest możliwe, aby ponownie prawie wszystkie ściany wewnętrzne mogą znosić. Deweloperzy, chcąc zaoszczędzić pieniądze, sprzedać mieszkanie bez przegród wewnętrznych, że przyszłe gospodarze byli w stanie planować swoje własne mieszkanie.

Cena apartamentu może zależeć nie tylko od tego, co jest zbudowany materiały, ale również od tego, ile apartamenty znajdują się w domu bezpośrednio na podeście. Im mniejsza liczba, tym wyższy będzie koszt apartamentu.

infrastruktura

Ważną rolę przy wyborze mieszkania jest infrastruktura budynku. Jeśli rodzina ma dzieci, jedno z kryteriów przy zakupie mieszkania jest obecność najbliższego dostępnego przychodnia, przedszkola, szkoły, supermarkety, transportu publicznego. Jeśli dom jest w obszarze zabudowanym, problemy z tym powinna powstać. Jeżeli dom jest zbudowany w nowej dziedzinie, trzeba uczyć się od dewelopera, a wkrótce zostanie przeprowadzona ich budowę. Zwykle na pierwszych piętrach budynków mieszkalnych świadczonych sklepach zakwaterowania, apteki, pomieszczenia gospodarcze, salony piękności, i tak dalej. E., ale nie będą zbędne zapytać o to bezpośrednio od dewelopera.

Nie zapominaj także, że prawie każda rodzina ma samochód teraz, a nawet więcej. Dlatego przy zakupie mieszkania, należy zwrócić uwagę, czy dostępny jest parking w pobliżu domu, ile maszyn jest zaprojektowany i ile samochodów przeznaczonych do jednej rodziny.

Furnish mieszkań w nowych budynkach

Zakup mieszkania w nowym budynku, można wybrać jeden z trzech wykończeniach.

Po pierwsze – nie ma jako takie wykończenie. Masz mieszkanie w obecności betonowej podłodze, ścianach murowanych lub paneli, oszklone okna bez parapetów, odrębny licznik energii elektrycznej, przewodów. Plusy – jesteś ograniczony tylko przez wyobraźnię, i możesz robić, co chcesz. Negatyw – trzeba długą i kosztownych napraw.

Opcja druga – szorstkości. Mieszkanie ma cementową podłogę, na ścianach tynk z gipsu lub zaprawy, okablowania elektrycznego z gniazd i przełączników, Windows – okna z podwójnymi szybami z progami i stoków. Mieszkanie nie jest jeszcze gotowy do zamieszkania, ale głównym prace na finiszu. Trzeba będzie zrobić dokładne wykończenie, ale jest łatwiejsze i szybsze.

Trzeci rodzaj wykończenia – wykończone mieszkanie. Po zakupie, można od razu wejść do takiego mieszkania i żyć szczęśliwie. Już tam jest hydraulika, kuchenka, tapety lub farby na ścianach, linoleum i więcej. Oczywiście, to wszystko nie jest najlepszej jakości, ale zawsze będziesz w stanie zastąpić tego, co ci się nie podoba.

mieszkanie odbiór

W ten sposób dokumenty są podpisane, mieszkanie jest twoje i jesteś gotowy to nazwać. Możemy przyjąć tylko mieszkania od dewelopera, aby sprawdzić, czy wszystkie odpowiedniego papieru i Twoich oczekiwań.

Niezależnie od opcji wykończenia, powinno się to odbywać jakościowo. Należy sprawdzić, czy wszystko jest w rzeczywistości, jak deweloper obiecał i jak masz w umowie, nie ma żadnych wad, wszystko było w porządku. Jeśli coś nie jest zgodne z tym, nie trzeba do podpisania zaświadczenia o przyjęciu lokalu, a jeśli wszystko jest dobrze i dopasować swoje wymagania i obietnice dewelopera, mieszkanie jest do Państwa dyspozycji iw ciągu pięciu lat to ważny okres gwarancji. W tym okresie wykazała naruszeń w budowie, z powodu których masz jakiekolwiek problemy, to deweloper będzie zobowiązany do usunięcia ich w określonym terminie lub złożyć swoje straty.