767 Shares 8504 views

Jodomarin-200

Jod jest niezbędny pierwiastek śladowy, który nie jest produkowany w organizmie i pochodzi tylko z zewnątrz – z jedzeniem.


Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała dane pokazujące, że prawie wszystkie ludności Rosji mieszka na obszarach, co jest charakterystyczne dla niedoboru jodu. Większość Rosjan odbierać codziennie 2-3 razy mniej jodu, niż jest to konieczne. A kobiety w ciąży i karmiące tego pierwiastka śladowego jest wymagane przez prawie dwa razy więcej niż w normalnym stanie.

Aby uniknąć negatywnych skutków z powodu niedoboru jodu, konieczne jest, aby wypełnić w organizmie za pomocą leków. Niektóre z najbardziej popularnych dziś – Jodomarin 100 i Jodomarin-200 (dostępne w dwóch formach: tabletek po 100 i 200 mikrogramów). Ta forma pozwala wybrać indywidualną dawkę do tego stopnia, że organizm potrzebuje w komórce. Tabletki prawie biały kolor, Valium, okrągłe, z jednostronnego ryzyka i ścięcia. Jodomarin sprzedawane w opakowaniach kartonowych 2 lub 4 blister (25 tabletek).

Preparat zawierający 100 ug przypisane zwykle profilaktycznie.

Jodomarin-200 jest przypisane zwykle planuje ciążę lub są już czeka na dzieci kobiet. Dostać jedzenie do 200 mikrogramów jodu jest niemożliwe, więc ta ilość pierwiastków śladowych, aby zrekompensować możliwe tylko przez zażywanie narkotyków.

W tabletkach „Jodomarin-200” zawiera jodek potasu, które aktywują metabolizm, odgrywa istotną rolę w rozwoju dziecka. Lek zawiera substancje pomocnicze: atomy magnezu, żelatyna, laktoza jednowodna, karboksymetyloskrobi, ditlenek krzemu koloidalny, sodu (typ A), stearynian magnezu.

Lek ten reguluje aktywność układu nerwowego i układu sercowo-naczyniowego, jak i tarczycy. Hormony tarczycy zapewniają również wiele ważnych funkcji: kontrolować metabolizm tłuszczów, węglowodanów i białek, a także odnawialne źródła energii w organizmie. Są one odpowiedzialne za pracę mózgu, serca, układu nerwowego, gruczołów rozrodczych, zapewnienia normalnego rozwoju dzieci (począwszy od stanu wewnątrzmacicznego).

Ze względu na brak jodu u dziecka może być wrodzona. Dlatego Jodomarin-200 w ciąży jest najlepsza postać uzupełniania ciało jodu.

Pełna wchłanianie leku, i to dość szybko. Jest aktywnie wchłaniana przez tarczycę. Gromadzi się w sutka w okresie laktacji i gruczołów ślinowych, tkankach żołądka.

W czasie ciąży i podczas laktacji na spożycie tego bardzo istotnych pierwiastków śladowych, niezbędnych do utrzymania systematyczne uzupełnianie jodu: Piję jedną tabletkę leku na codzień.

Pij jodomarin-200 instrukcji zalecanych w profilaktyce wola endemicznego, eutyreozie rozlanym wolem u matki i dziecka. Dawka nie powinna odbiegać otrzymania 200 ug któregokolwiek mniejszy lub na dużą skalę, ponieważ nadmiar jodu może być taki sam szkodliwy dla dziecka, a także jego wadę. Niezależnie regulować dawkę dobową jest niedopuszczalne.

Przeciwwskazania do stosowania są:

– nadczynność tarczycy,

– zbyt duża wrażliwość na pierwiastki śladowe

– gruczolaka (toksyczne) tarczycy,

– wole guzkowe,

– opryszczkowe zapalenie skóry.

Nie należy przyjmować leku z niedoczynnością tarczycy, leczenie jodem radioaktywnym, raka (lub podejrzenia o nim) tarczycy.

Jodomarin-200 nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów, więc może to potrwać kierowców i wszystkich tych, których praca związana jest z zarządzaniem innych mechanizmów.

Alergiczne reakcje na leki są bardzo rzadkie. W przypadku przedawkowania ewentualnego zabarwienia brązowy śluzówki, wymioty, biegunkę, bóle brzucha i czasami – rozwój porażenia i odwodnienie, zjawiska „yodizma” zwężenia przełyku. W tym przypadku trzeba anulować odbiór, żołądek umyć roztwór skrobi. W ciężkich przypadkach leczenie jest powołany.