458 Shares 7255 views

Stwórzmy aplikację dla iOS! Przegląd programów, instrukcje, zalecenia,

Dzisiaj coraz więcej ludzi zaczyna tonąć w świecie IT. Dość powszechne przemysł – tworzenie różnego rodzaju aplikacji mobilnych. Dla Androida jest już opracowany sporo różnych gier i programów. To właśnie z powodu tego, wielu deweloperów zaczął przełączać na platformę iOS. To nie jest zbyt wypełnione branży, w której można znaleźć dużo klientów i zarobić dużo pieniędzy. Jak stworzyć dochodowy aplikację dla iOS?

Przegląd programu

W Internecie można znaleźć wiele różnych programów, które pozwalają na tworzenie aplikacji dla różnych mobilnych systemów operacyjnych. Aby utworzyć aplikację dla iOS, trzeba znaleźć odpowiedni silnik. Spójrzmy na popularnego programu.

Flash CS5.5

Zacznijmy od programu Flash CS5.5, który pracuje z Flash iPhone Packager, że jest opakowaniem dla danej aplikacji. Pozwala tworzyć swoje pierwsze projekty na platformie Windows, który jest bardzo dobry dla wielu użytkowników.

Ponadto, ta aplikacja wykorzystuje najnowsze standardy oferowanych przez Apple. Niestety, duże projekty o wysokiej specyfikacji tego nie obsługuje emulatora. Również bardzo dobra cecha – możliwość kompilowania aplikacji z innymi aplikacjami. Można ustawić odpowiedni kompilator i użyć go do swoich projektów.

Airplay SDK

Dobry silnik, który pozwala na tworzenie gier na iOS – Airplay SDK. Ten program działa na platformie Windows. Z tego emulatora można tworzyć własne wysokiej jakości 2D, jak i 3D-do gier. Również tworzenie aplikacji dla iOS, można całkowicie bezpłatnie, co jest bardzo miłe. Zestaw aplikacji, które można znaleźć w AppStore, jest tworzony w programie.

Unity 3D

Kolejny mocny silnik gry z możliwością edycji i tworzenia własnych osiągnięć grafiki. Unity 3D może działać na różnych systemach operacyjnych: Windows, Linux i Mac. Środowisko to pozwala na tworzenie aplikacji napisanych w języku C #, który pozwala miłośników tego języka nie napotykają trudności Objective-C lub innych języków programowania. Można tworzyć aplikacje dla różnych platform, takich jak Windows, Android, iOS, Linux PlayStation Xbox. Silnik ten jest używany do tworzenia wielu różnych gier na różnych platformach.

Xcode

Jest to środowisko programistyczne, które zostały dostarczone przez Apple. Zawiera wiele elementów: edytor kodu, montaż, jak również różnorodne narzędzia, kompilatory i ram. Niestety, Xcode można zainstalować tylko na komputerach Apple. Oficjalne wersje systemu Windows nie są wydawane. Tworzenie aplikacji dla iOS jest lepszy na tej platformie, ponieważ program ten oferuje wiele dodatkowych funkcji przydatnych dla iOS. Jeśli nie mają odpowiedni komputer, można wybrać inny emulator i tworzyć swoje aplikacje w systemie Windows.

Tworzenie aplikacji iOS: od pomysłu do skutkować

Jeśli masz unikalny pomysł na aplikacji, a chcesz wnieść ją do życia, to warto spróbować to zrobić. Że wszystko poszło dobrze, trzymać się konkretnego nauczania, który pozwala szybko i precyzyjnie projektować. Oto w jaki sposób złożyć wniosek o iOS. Czego potrzebujemy?

Po pierwsze, trzeba pobierać żadnego emulatora, pożądane jest, aby korzystać z Xcode. Oczywiście, jeśli nie ma takiej możliwości, można pobrać podobny program na inną platformę.

Jeśli już pobrać Xcode, należy ustawić pewne dodane – jedit edytor tekstu lub TextMate. Można użyć innego, ale ci użytkownicy są najczęściej używane. Redaktorzy te umożliwiają bardziej komfortowe edycji kodu, dzięki czemu jest łatwy do percepcji.

Kolejny dodatek – program do obróbki grafiki wektorowej. Będziesz musiał pracować, aby projektować i tworzyć swoje obrazy. Wymaga to odpowiednich edytorów. Na przykład, można użyć CorelDraw (program płatna z większą liczbą funkcji) lub DrawBerry (analog).

Po wszystkich suplementów trzeba podciągnąć swoje umiejętności programistycznych. Jak stworzyć aplikację dla iOS? Początkujący muszą nauczyć Objective-C. To jest zwykle używany do tworzenia programów lub gier na iPhone. Lepiej jest czytać książki nauczyć się podstaw i kilka sztuczek tego języka programowania.

Potrzebny będzie również konto programisty w celu dalszego aplikacje mogą korzystać lub je przetestować. Niestety, opłata rejestracyjna dla tego konta. Koszt to 100 $ rocznie. Potrzebny będzie również o podanie informacji podatkowych.

Tworzenie aplikacji dla iOS. Czego trzeba więcej? Jeśli nie całkowicie zdecydował, że będzie swój program, można pobrać przykładowe aplikacje. Więc można zobaczyć niektóre decyzje i wykonywać funkcje podobne do niektórych.

planowanie

Więc przygotowaliśmy środowisko programistyczne i nauczyć się programować, co robić dalej? Trzeba sformułować precyzyjną koncepcję. Po tym wszystkim, pozwoli uniknąć niektórych problemów i podjąć działania zgodnie z planem.

Określić, w jaki sposób projekt będzie wyglądać w swoim programie, że powinien on wykonywać i rozwijać system pracy. To musi być dobrze przemyślany, aby uniknąć luki i różne problemy. Aby zagrać w grę trzeba zaprojektować dla przyszłych bohaterów, określenie gatunku i opracować fabułę.

Konieczne jest również zdefiniowanie grupy docelowej, funkcjonalność zostaną naruszone przez to. Pamiętaj, że interfejs powinien być jak najprostsze, tak aby użytkownik, przy pierwszym uruchomieniu programu, był w stanie zrozumieć, co robić i gdzie to jest konieczne do prasy.

tworzenie

Jak stworzyć aplikację dla iOS? Instrukcje pomogą Ci poradzić sobie ze standardowymi działaniami. Oczywiście, aby rozwinąć swój własny, unikalny projekt, trzeba się trochę z dala od standardów i zrobić coś innego, niepowtarzalnego.

  1. Tworzenie Storyboard – ekrany wizualnych w programie. Ponadto, narzędzie to pokazuje przejścia pomiędzy wszystkimi oknami.
  2. Można tworzyć pierwsze okno, należy użyć typu kontrolera. Sterownik ten umożliwia wyświetlanie emulatora, jak będzie komunikować się cały system. Jest ich wiele, i można korzystać z oferowanego programu.
  3. Teraz można dodawać różne elementy na ekranie. Aby to zrobić, przejdź do sekcji «Przedmioty Biblioteka» i wybierz żądany obiekt. Może to być przycisk, pole tekstowe, graficzne i inne.
  4. Następnie można przejść do właściwości dodanych obiektów i zmienić ich wygląd, rozmiar, czcionka, i całkowicie zmienić wygląd.
  5. Dodawanie innych podobnych ekranów związać swoje przejścia i dodać nowe elementy. Aby przełączać się między nimi, należy użyć potężnego panel nawigacyjny.
  6. Następnie można rozszerzyć funkcjonalność aplikacji. Będzie musiał użyć Objective-C. Z pomocą języka programowania będzie w stanie obsłużyć działań użytkownika i rozszerzyć funkcjonalność przycisków lub innych elementów.

Finalizacja

Na koniec należy przetestować aplikację. «Zbuduj» Aby to zrobić, należy przejść do punktu. Więc zbudować projekt i uruchomić go. Po sprawdzeniu funkcjonalności, możesz umieścić swoją aplikację w AppStore i zacznij zarabiać. należy przez to rozumieć: aby zdać egzamin, trzeba dostosować swój projekt dla iOS 8 i wyświetlaczem siatkówki.

Ponadto, podczas składania wniosku trzeba będzie wprowadzić nazwę i opis. Nadal trzeba stworzyć własne logo, które będą wyświetlane w AppStore. Do aplikacji będzie trzeba wykonać kilka zrzutów ekranu, które pokazują funkcjonalność i projekt programu lub gry.

Jeśli prace zostały zauważone problemy, można przeglądać wiadomości w konsoli. Dzięki czemu można szybko je wyeliminować. Potem trzeba odbudować projektu i weryfikacji zmian.

Jeśli aplikacja zostanie zatwierdzona i wysłana do AppStore, należy przejść do promocji. Aby zyskać popularność, konieczne jest stosowanie różnych środków. Można to osiągnąć za darmo. Oczywiście, trzeba będzie poświęcić dużo czasu i wysiłku. Mogą korzystać z sieci społecznościowych. Można także szybko dostać luźny jeśli kupisz reklamy.

Wskazówki

Badaliśmy sposoby tworzenia aplikacji dla iPhone, Windows i Mac. Można teraz starają się stworzyć program lub grę. Ale spójrzmy na wskazówki, które pomogą Ci nie sprzedać grę.

  1. Aby można było tworzyć gry lub programy wyglądają analogi, które zostały opracowane i sprzedawane w AppStore. Jeśli takie aplikacje są już tam, lepiej zastanowić się nad funkcjonalnością i starają się wymyślić coś bardziej oryginalnego. Jedynym sposobem można osiągnąć sukces.
  2. Po utworzeniu projektu nie tam pozostać. Spróbuj poprawić go i nie zatrzymuj się utrzymać.
  3. Prześlij swoją aplikację do znajomych, więc testowałem go. Ponadto, można go przetestować samemu, ale lepiej jest korzystać z kilku urządzeń firmy Apple. Pożądane jest, aby były one różne wersje systemu operacyjnego z systemem iOS.
  4. Czytaj książki i doskonalić swoje umiejętności. To pomoże Ci zrealizować swoje plany.

wniosek

Teraz można utworzyć aplikację dla iOS. Jego koszt będzie niski początkowo. Konieczne jest, aby wymyślić sposób, aby promować swój projekt. Jeśli zastosujemy się do wszystkich rad i wskazówek, można utworzyć aplikację. Pamiętaj, że jest to konieczne w celu opracowania najbardziej wyjątkowy. Dlatego przed utworzeniem konieczność spojrzenia na rynku programów i gier. Opracowanie i testy mogą być w różnych systemach operacyjnych. Wybrać odpowiedni emulator i rozpocząć tworzenie!