791 Shares 5522 views

Pyszne domowej roboty: jagoda, żurawina, przepis na każdą okazję

Kalina-Berry, obchodzony w pieśni ludowych, który otrzymał dużą popularnością po słynnej powieści Shukshin i filmem z jego udziałem nie na próżno zdobył szacunek. Zawiera ona najbogatsza kompleksu witaminy, kwasy organiczne, taniny i dużo bardziej użyteczne. Kalina ponieważ z powodzeniem stosować w leczeniu różnych chorób, ponieważ zimna wykończenia i sercowo-naczyniowych. Niestety, świeżych owoców, można skorzystać z krótkiego okresu. Ale w postaci konserw jest używany go prawie przez cały rok.

Kalina się syrop z cukru

Jak zachowane kaliny? Receptura preparatu, najczęściej, jest następująca. Szczotki z jagód przemyć pod kranem, umieszczonym na sicie i pozostawić do kanalizacji. Następnie oderwać gałązki. Umyć i wysterylizować słoiki napełnić przygotowane produkty. Jest wypełniona nasyconym syrop cukrowy, taki kaliny. Przepis na niej jest następujący: 550 g. woda idzie 450 gr. cukier. Zużycia surowców i odlewania :. jagody – 600 ° C, syrop – 400. Napełnione słoiki wrzące: pół-l – 15 minut l – 20. Następnie zwijać. W suchym i chłodnym miejscu może być przechowywany maksymalnie sześciu miesięcy zebranych przez tę technologię jagody kaliny. Preparat receptura pozwala zmieniać liczbę elementów według określonych proporcjach.

sok kalina

Innym bardzo cenne dla żywności i medycznego punktu widzenia produkt – sok z Viburnum. Warto zauważyć, że jagody wyraźny gorzki smak. Pomoże złagodzić ten mały trick: czyste, wysłać owoce i pół godziny w piekarniku podgrzanym do 120 stopni. Następnie, gdy gotowy żurawina, przepis zaleca się do czyszczenia, bez chłodzenia, przez grube sito. Nasiona i pulpa zbierają się pozostałości gazę i odkształcenia się przez kilka warstw (można ręcznie). Teraz należy syrop (650 g wody – .. 350 g cukru) i wlać na ciepło masy. Ilość puree i wypełnić wymagane w stosunku 1: 1. Pan podgrzewania zawartości bez wniesienia zagotować. Wlać sok do słoików i pasteryzować je przez 20-25 minut, a następnie zamknij.

Kalina w cukrze

Szybko i łatwo zachowały się czerwona kalina cukier. Przepisy na nim są zbliżone do poprzedniego. Jagody również potrzebują protomai w piekarniku kilka godzin. Jeśli jesteś sfrustrowany z drewna już podmorzshie owoców – nic, oni też są odpowiednie. Pocierać przez sito, wlać cukru (jagody na kg zużytego piasku sam) ciepłej i gorącej rozkładowi w bankach większą zdolność do 0,5 litrów. Sterylizacji 20 minut i zwijać.

Kalinovoye dżem

Jeśli masz dużą ilość kaliny, przepisy kulinarne, gotowanie zaproponował, aby jej zacięcie. Umyć owoce, pozostawić do wyschnięcia, a następnie Oberoi z gałązek. Wchodzisz na patelni do gotowania. Jej sok z jagód nie jest bardzo dużo, więc muszą być natychmiast wlać syrop. W tym celu, każdy kubek zużytej wody 800 ° C. cukier. 1 kg. Wymaga to 1,5 kg. cukier. K? Pa gorących owoców gotować syrop około pół godziny w niskiej temperaturze. Następnie pozostawia się do ochłodzenia, obecny i po co najmniej 5-6 godzin, powtórzyć proces. Prawie gotowy jam wylano do sterylnych słoików i śruby. Udane ochrona!