785 Shares 5760 views

Jak rosną arbuza na Białorusi w otwartej prawej stronie pola? Jak uprawiać melony na Białorusi

Arbuz jest jeden rok kultura zielnych należący do rodziny dyniowatych. Posiada prosty i dość rozgałęziony korzeń kiełkowanie głębokość sięga jednego metra. Z Taproot jest wiele pędów, tworząc bardzo masywny system. Szczególną cechą systemu korzeniowego arbuza – ekskluzywna siła pochłaniająca. Roślina jest przystosowany do wydobywania wilgoci nawet zupełnie sucha gleba. Jednak w początkowych etapach wzrostu, gdy jeszcze nie miał czasu na opracowanie zbioru roślin okopowych wymaga nawadniania. Jak rosną arbuza na Białorusi – cieplejszy klimat? To tu doskonale przetrwa tę kulturę. Kwestia ta zostanie omówiona dalej.

Jakie warunki są niezbędne dla roślin

Arbuz jest bardzo kapryśna do ciepłego klimatu. Na wszystkich etapach wzrostu temperatury nie powinna być niższa niż 15 ° C Jeżeli jest ona mniejsza, a następnie nasiona mogą wznieść się źle. Przedłużone chłodzący wpływa niekorzystnie na hodowle dojrzewania. W szczególności, jest to szkodliwe dla czasu wzrostu. I jak uprawiać arbuzy na Białorusi, jeśli warunki pogodowe? Po prostu trzeba czekać do optymalnej temperatury, która jest 24-28 ° C

Specyfika białoruskiego klimatu jest, że około 2 lata 10 – pogoda nie całkiem pasuje do uprawy takiej rośliny ciepłolubne. Jednak doświadczenie pokazuje, że po wszystkich technologii hodowli i stosowania materiałów powłokowych sprawia, że można z powodzeniem wykonać uprawę roślin na Białorusi. Najbardziej odpowiednie do ich środkowej i południowej miejscu lądowania. Kup dojrzałego arbuza nawet w północnym regionie Witebsku.

Soczyste owoce (owoce) dojrzewa gdzieś po 30-40 dniach po zapłodnieniu kwiatu. Większość mieszańców i odmian stanowią jagody wadze 1.5-8 kg. arbuzy Sami mają elipsoidalny kształt i mogą być w różnych kolorach.

Jak rosną arbuza na Białorusi

Wszystko musi być prowadzone z dużym wyprzedzeniem. Cieplarnianych muszą być zbierane nawet od jesieni do wiosny nie borykają się z problemami prac przygotowawczych przed sadzenia i uprawy roślin. Podłoże powinno być przygotowane i dobrze nawożona. Aby nakarmić gleby jest idealny dla skoszonej trawy lub zgniłych obornika. Wszystko to zajmie kopać i przełożone na wiosnę. Sprężyna jest boisko będzie gotowe do sadzenia roślin.

I jak rosną arbuza na swojej daczy w Białorusi? Aby to zrobić, wystarczy umieścić go w różnych miejscach, z roku na rok, a nasiona nie mogą wspinać. Na poprzednich miejscach można roślina pszenicy lub kukurydzy, byłoby korzystne dla kraju.

Lądowanie z nasion

Lepiej wybrać arbuz z nasion nie jest bardzo długo dojrzewających odmian. Na przykład – Twinkle i cukru dziecka. Nasion przed sadzeniem w celu zanurzenia ich w wodzie w temperaturze 50 ° C do spęcznienia. Potem były zasiane w otwartym terenie w temperaturze 12-14 ° C przy końcu pierwszych dziesięciu dniach maja. Kiedy czas kiełkowania, gleba ogrzano do 18 ° C

Pierwsze pędy powinny pojawić się w 8-10 dni. To jest normalne. Jeśli ziemia nagrzewa podczas wzrostu kiełkowania, może to prowadzić do rozsady śmierć. Podobnie, tworzenie patogennych flory młodych roślin, w przyszłości, może to mieć negatywny wpływ na ich wzrost w czasie sezonu wegetacyjnego. I jak uprawiać arbuzy na Białorusi, jeśli gleba jest jeszcze zimny? Wystarczy przesunąć wysiew nasion w trzeciej dekadzie maja.

Wszystkie zagłębienia muszą być impregnowane mieszaniną – 1 łyżka. l. popiół miesza się przez 1 godzinę. l. NPK, humus i gleby. W przyszłości będzie to wzrost wydajności o średnio 20%. Bardzo głębokość fok 6-8 cm. Na koniec rośliny wymaganej zamulchirovat ziemnych powierzchnię nawozu, który nie tworzy skorupę (może to doprowadzić do uszkodzenia sadzonek, gdy występują).

pielęgnacja

Jak rosną arbuza na Białorusi bez katastrofalnych skutków? Aby to zrobić, należy użyć innego pokrywę jako zwykłą folią osobistej i grupowej. Nawet najbardziej podstawowe powlekania zwiększyć temperaturę, przynosząc starzeniu przez 2-3 tygodni. Dodatek może chronić rośliny przed szkodnikami chrząszczy Krawczyk użyciu takich urządzeń.

Nadal możliwe jest zainstalowanie do klatki tunel schronienia, pozyskanego z walcówki lub pręta. Zazwyczaj są one zbierane na początku czerwca i na pochmurny dzień. Tak, arbuzy nie „spalić” w gorącym słońcu. W przeciwnym wypadku będą one zemdleć lub spowodować infekcję na dużych plantacjach. Teraz na pewno jest oczywiste dla wielu, jak rosną arbuza na Białorusi, że prawidłowo proizros i przyniósł swoje plony.

Kiedy rosnące rośliny południowe zapylanie produkowany pod folią ręcznie. Zwabić pszczoły może znajdować się w pobliżu arbuz roślin kultury miodu lub posypać melony słabą mieszaninę cukru i miodu.

podlewania arbuzy

Jak rosną arbuza na Białorusi w otwartym polu? Konieczne jest przede wszystkim odpowiednio podlewane. Początkowe podlewanie odbywa się po pojawieniu się 5-7 liści, następne – w czasie kwitnienia. Następnie, już pojone, ile potrzeba, a gdy owoce zaczynają się tworzyć. W otwartym terenie podlewania kończy się z początkiem związania jagody arbuza.

W przyszłości, pozostawiając ograniczoną przerzedzenie sadzonek, nawożenie, niszczenie chwastów i rozluźnienie (w okresie wegetacji jest konieczne, aby zrobić odkręcając 2-3). Powinien on również umożliwiać instalację zagęszczający. Tykwy bardzo lubią słońce, więc jeśli celem powinno rosnąć ogromne i soczysty arbuz w otwartym terenie, nie zapomnij, że tylko jedna roślina w otworze powinna być.

Melony na Białorusi

Jak uprawiać melony na Białorusi? Na pierwszym kultury to wspomniano powyżej, a teraz będziemy koncentrować się na sekundę. Angażują się w sadzenie melony nie jest tak trudne. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest uzyskanie spunbond lub przezroczystej folii o grubości 100-120 mikronów.

Południowe rośliny mogą być uprawiane z nasion, sadzone bezpośrednio w klombie, który jest przygotowany w połowie kwietnia. Aby to zrobić, należy grunt od centrum łóżek, wypełnić opuszczone obszar o 2/3 zeszłorocznych gnijących liści, w połączeniu z żyznej gleby i humusu, posypać gruntowych, poziom i pokrycie ciemną folię. Na ciepły deszczowy dzień schronienie czysty, łóżka do pochłaniania wilgoci.

Co do nasion, to lepiej kupić wczesnych odmian, korzystnie 2-3, nawet z różnych okresach dojrzewania.

siew

Siać wcześniej kiełkujących nasion na przełomie kwietnia i w zakresie 60-70 cm między rzędami. Możliwe jest również, aby sadzić nasiona dla 2 osób w jednym depresji. W przyszłości, kultury więcej atenuowane przeszczepia lub usunięte. Agregat przezroczysta folia pokrywa. Tak szybko, jak powstają pędy – film ponownie. Kondensat przed wilgocią pod stałym materiałem nawadniania. Obecność melony folii zapewnia odpowiednich warunków kiełkowania i proliferacji.

kultura opieki

Gdy roślina zakwitnie, film został zastąpiony przez spunbond. Gdy ciepło i słonecznie, spunbond usunięte w celu zapewnienia dostępu do zapylaczy do kwiatów. Jeśli ziemia jest słaba i piaszczysta, melon należy nawozić co tydzień. Opatrunek może być wykonane osobiście. Aby to zrobić, trzeba wziąć pokrzywy, drobno posiekać i wlać roztwór dziewanny, dodając trochę drożdży i popiół. Zbiornik nawozu jest zamknięte i przechowywane tygodni. Podlewanie wytworzenia mieszaniny, opierając się na litr nawozu wiadro wody 1.

Dojrzewania jagód, ich powstawanie i rozwój prowadzone są na ziemi. Że owoce nie gnije, dla każdego leżał suchej płycie. Jeśli jeszcze nie dojrzałe melony aż mróz, znowu powlekana folia (dojrzewanie tej metody jest znacznie szybciej). Ocena kultura dojrzewania zależy od koloru skóry i ogona, który jest zwinięty i suszy. To pozwala wiedzieć o wczesnej dojrzałości i wyjątkowy smak, który pochodzi z dojrzewających owocach.

Jak rosną arbuza na Białorusi, a także melona, teraz każdy już wie. I można bez wątpienia, do angażowania się w takie wspaniałe sadzenia upraw na swoim ulubionym miejscu.