139 Shares 5958 views

Rosa Tom Tom: opis odmiany, sadzenie i przycinanie

Floribunda róż wśród innych gatunków przychylnie o kompaktowych wymiarach i długiego kwitnienia krzew. Są w stanie ozdobić każdy ogród. Rosa Tom Tom, którego opis można znaleźć w tym artykule została wyhodowana przez długi czas, ale wciąż nie stracił na popularności wśród ogrodników. Co jest główną cechą tego rodzaju? Jak prawidłowo dbać o rośliny, dlatego jest szczególnie bogato zakwitły? Dowiadujemy się o wszystko w porządku.

opis odmiany

Floribunda Rose Tom Tom pojawiają się na twarzy jest w pełni zgodne z ich przynależności grupowej. Zwarte małe krzew osiąga maksimum 80 cm wysokości i szerokości nie większej niż 60 cm. Gałęzie, liście roślin bezpośrednio ciemnozielonej, Mat.

Rosa Tom Tom zaczyna kwitną od początku lata i jest ozdobiony kwiatowy ogród z bujnej pąków Terry jesiennych przymrozków. Liczba zawiązków na roślinie może wynosić do 20 sztuk. Barwa ich czerwono-różowy neon. Jako nietypowe cechą kwiatów można wymienić możliwość modyfikowania płatek kolor w zależności od temperatury otoczenia: w ciepłej pogody są jasne, podczas zimnej pogody ciemnieć i bardziej nasycony różowy.

Sama Volume róży (kwiat) zawiera nie mniej niż 25 płatków. Średnica kwiat klastrów do 8 cm. W szczytowym kwitnienia krzew może być postrzegane jako w pełni otwartego kubka i pąki róż, podobny w wyglądzie do kwiatów hybrydowych herbacianych róż.

Odmiana jest odporna na wiele chorób, zwłaszcza mączniaka prawdziwego i czarna plamka. Również wzrosła Tom Tom jest dobrze tolerowany zima zimno, nawet w strefie środkowej. Na Syberii i Uralu wymagane Ta klasa przygotować się do zimy, ale nawet tam z powodzeniem uprawiana przez lata.

Wybór miejsca do sadzenia

Ponieważ Tom Tom Rose (Rose Tom Tom) odnosi się do różnych floribunda, do jej uprawy są idealne na otwartych przestrzeniach, które w ciągu dnia oświetlonych słońcem i wiatrem. Świetnie wygląda w połączeniu z niską krzewów zimozielonych, iglaków i innych odmian róż. Ponieważ wysokość roślin jest stosunkowo niewielka, to najlepiej, aby umieścić go na krawędzi klombów, wzdłuż ścieżek lub krawężnikach.

Gleby Rose Tom Tom preferuje luźny i stosunkowo lekkie (ale nie piasek). Jest to niepożądane tej odmiany roślin w miejscu, w którym sprężyna lub załamanie stojącej wody, ponieważ może to prowadzić do śmierci rośliny.

sadzenie róż

To miejsce, do sadzenia róż jest konieczne, aby przygotować z wyprzedzeniem. W tym dig standardowej wielkości otworu do sadzenia (40 x 40 x 40 cm) i napełnić wodą. Po zakończeniu wchłaniania wilgoci jest wypełniona gleby otwór odżywczym, składającym się z równych ilości próchnicy i gleby ogrodowej. Sadzonka róży umieszczono pionowo w uprzednio wywiercony otwór i dokładnie pokryty zanieczyszczeniem.

Floribunda Rose Tom Tom potrzebuje do prawidłowego rozwoju wystarczającej przestrzeni wokół krzewu. Idealnie schemat docelowe muszą spełniać parametry: 40 x 60 cm z większej ilości przestrzeni złoża róż mogą niepotrzebnie porośniętych chwastów.. Ponieważ odległość między krzaki z wysokim ryzykiem zakażenia wzrosła grzybiczych chorób ze względu na to, że światło słoneczne i prądy powietrza nie osiągną każdą roślinę.

Tworzenie buszu, cięcie

Przycinanie krzewów jest podstawowym czynnikiem w odmładzaniu i uzdrowienia wszelkiego rodzaju róży. Rosa Tom Tom musi być również poddane tej procedurze regularnie. Tylko w tym przypadku możemy się spodziewać po jej bujnej i długim kwitnieniem. Głównym przycinanie – nie przesadzaj i nie usuwają większość pędów, jak w tym przypadku, może osłabić Bush i zakończenia kwitnienia przez co najmniej jeden sezon.

róże przycinanie należy zrobić przed rozpoczęciem wzrostu, pod koniec lutego lub na początku marca. Młode pędy są zazwyczaj skrócone o nie więcej niż jednej trzeciej długości (do 6-8 nerek). Stare pędy można skrócić o połowę lub nawet więcej. Taki schemat przycinanie działa na dwa sposoby: młode pędy w tym przypadku tworzą zysk, która zaczyna kwitnąć na początku lata, a na stare gałęzie rosną silne kiełków, kwitnąca późnym latem. Zapewnia to ciągłe odmian kwitnących róż.

niezbędne do przeprowadzenia cięcia sanitarnego i skrócić pędy Wraz z nadejściem chłodów na ścieranie. Następnie tuleja ukrywanie lapnikom materiałów pokrywających i wszelkie niezbędne (lutrasilom lub spunbond).