666 Shares 3906 views

Porady ogrodnik: jak to jest leczenie kapusta przed szkodnikami

Leczenie szkodniki kapusty – to tylko środek konieczny, aby ją chronić. Rzeczywiście, dość często zdarza się: w formie kapusta rośnie piękny, duży, czysty. , Gdy jest czysty, to zauważają jednak, że liście niszczał. Jeżeli są one w pewnym brązowej patyny jak suszone błota. Czasem pogarszać aż łodygi! Kto jest winny? Oczywiście, szkodniki! W tym artykule opiszemy jak przetwarzanie odbywa się od szkodników kapusty.

To nie jest „arystokratyczny strój”

Tak, przyjaciele, szkodniki są w stanie popsuć ładną „arystokratyczny strojów” kapustę … Teraz niebezpieczeństwo jest reprezentowany przez następujące owadów i mięczaków dla niej:

 • mszyca kapusta;
 • krzyżowych pcheł ;
 • Bielinek, white butterfly ;
 • ślimaki;
 • Kapusta Moth;
 • Diamondback larwy muchy i ćmy.

Na przykład, kapusta ćma larwy w lipcu i wrześniu nie wnikają tylko do kapusty, jak w kolorze głowie! Szkodniki gryźć je porusza, zdobywając wszystkie miejsca z ich odchodami. Co robić? Jak to jest leczenie białej kapusty i kolor? Na tym – na.

szkodniki kapusty przetwarzanie środków chemicznych

 1. Do przetwarzania się 4 ml roztworu leku „Bankole”. Rozpuszcza się ją w 5 litrach wody. Otrzymana kwota wystarczy spryskać cały set. To narzędzie pozwoli zaoszczędzić kapustę z gąsienic nieproszony końcówki pomarańczowy, jak również tantnisia i łopaty.
 2. Sklepy sprzedają produkty gotowe chemiczne do obróbki kapusty. Wśród nich: "Kemifos", "Furia", "Iskra-M" i inne. Przed użyciem należy dokładnie zapoznać się z instrukcją, w szczególności proporcje roztworu.

Jednak oprócz gotowych produktów chemicznych, przetwarzanie kapusta może być przeprowadzona za pomocą domowej roboty! Na tym – na.

Leczenie kapustą szkodnikami sposoby ludowe

 1. Użyj herbatę ziołową rosnące w sąsiedztwie ze swoim kapusty. Na przykład, zniszczyć gąsienice, mączliki motyle pomoże napar z liści pomidora, szałwia, a także wyciągi z glistnika i wrotyczu.
 2. Jest jeszcze inna droga krajowa. Należy grubo posiekane gorzki piołun, rzucić ją na kapuście. Szkodniki motyl kapusty być odrzucane jako piołunu w jest ona sucha. Można rzucać na kapusty cebuli skórki – efekt nie jest długo czekać. Nawiasem mówiąc, wlew takich łuski będzie nie mniej skuteczny! Ogólnie, wyciąg z cebuli i czosnku zielone strzałki – jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów zwalczania szkodników.
 3. W zwalczaniu ślimaków może pomóc wapna hydratyzowanego. Posypać je wokół rośliny (dwie lub trzy linie). Może być stosowany superfosfat lub mąkę dolomit.
 4. Przygotować zawiesinę do rozpylania gorczycy kapusty. Stosunek następujący: 10 litrów wody jest konieczne rozpuszczenie 100 g tego proszku. Można nawozić glebę już wspomniano superfosfat lub wapna gaszonego. Możliwe jest stosowanie mieszaniny wapna i pyłu tytoniowego (w równych części).
 5. Oczywiście, nie należy zapominać o terminowej opieki kapusty! Czas, aby je wyeliminować, należy poluzować gleby, roślin Hilling. Użyj specjalny pokarm roślinny (kapusta). To było wtedy, że kapusta będzie powiedzieć „Dziękuję” i będzie w stanie odeprzeć szkodniki!