510 Shares 8212 views

Pulsatilla vulgaris – wiosna cud

Pulsatilla vulgaris – wieloletnia roślina należąca do rodziny jaskier. Ma inne nazwy: Pasqueflower, Pulsatilla. W naturze rośnie w półkuli północnej, zazwyczaj na terenach górskich.

System korzeniowy jest kluczowa, czasami z zdrewnienia. Pozostawia peristo- palchatorassechennye lub zebrane w rozetę. Wysokość rośliny rzadko przekracza 25 cm. szypułek pionowo rosnące są czara kołnierz wokół zarodku. Kwiaty pojedyncze, kolokolovidnye, opadanie. Hodowcy nie pochodzi wiele mieszańców z innego koloru: fioletowy, biały, różowy, żółty.

Tak szybko, jak topnieje śnieg, jest to pokazane na ziemi, często nabijania resztki zeszłorocznych liści i martwe trawy, włochaty kwiatów. Pleców rośnie tak szybko, jakby ogień z ziemi. Kwitnienie pełnym słońcu, zanim w cieniu.

Ottsvetaya, sen-trawa nie traci efekt dekoracyjny, jest ozdobiony puszyste kulki z nasionami. Zaskakujące jest to, że po wysuszeniu płatków znacznie wydłużone łodygi kwiatowe. Nasiona dojrzewają w lipcu, a jeśli nie gromadzą im latać. Po przecięciu łodygi zielone niczym szczyty marchew, zachowanych przez zimę. Kiełkowanie nasion gwałtownie maleje. Jeśli chcą zaoszczędzić aż do wiosny, po wyschnięciu jest lepiej umieścić w lodówce.

Pulsatilla vulgaris nie wymaga szczególnej opieki, ale preferuje żyzne gleby z dodatkiem piasku. Roślina jest odporna na suszę, nie wymaga podlewania. Można karmić 1 raz na sezon złożonego nawozu. Przy wyborze miejsca lądowania powinni być świadomi, że zalewają szkodliwe dla niego. W zimie najlepiej jest pokryć gałęzie świerkowe, ponieważ kochają święto na myszach. gryźć ich środku rozety i umiera roślin.

Pulsatilla vulgaris przeszczep nie może się ostać, bo korzeń marchew idzie w głąb gleby i kopać go nie boli, nie można. Procesy boczne, z uwzględnieniem struktury systemu korzeniowego nie robi, to znaczy niemożliwe jest podzielenie buszu.

Uprawiane są wyłącznie z nasion. Czasem spotykają się w sprzedaży pod nazwą „Anemone sylvestris”. Nasiona można wysiać przed zimą w skrzynkach prikopalis. kiełkują one w maju. Kiedy sadzonki dorastają trochę, powinny one zostać przeszczepione do stałego miejsca, najlepiej dobrze przygotowane, jak to będzie tutaj rośnie do około 10 lat. Kwitnienie może nastąpić w drugim roku, ale coraz częściej na trzecim.

Kiedy wiosną siew stratyfikacja nasion nie jest wymagana, a ponadto muszą dziennych temperatur 25-28 ° C ze spadkiem w nocy i jasnym świetle słonecznym. Siać lepiej w marcu w zaimprowizowanej teplichku, usuwać pyłu i kręgosłupa (zakupione nasiona już wyczyszczone). Nasiona powinny być rozłożone na gleby wilgotne oczyszczone i posypać trochę piasku. Sadzonki pojawią się po 15-30 dniach. Najważniejszą rzeczą rośnie – nie wypełniać młode rośliny, które są łatwo dotkniętych przez choroby grzybowe i może umrzeć. W tworzeniu 2-3 lisci potrzebnych szermierki w poszczególnych pojemnikach. Później, podczas przesadzania do stałego miejsca, ziemnych pomieszczenie musi być zachowana.

Pulsatilla vulgaris przyciąga pszczoły, będąc trujące roślinny, zawierający ranunkulin. Niemniej jednak, jest on stosowany w homeopatii i medycynie ludowej jako środek uspokajający i wykrztuśny.

Ból pleców – kwiat wiosny. On wygląda harmonijnie w skalnych i ogrodach skalnych. To idzie dobrze z ozdobnymi kokardkami, pelargonii i innych. Rosną w ogrodzie to wspaniały roślin. Jest to jeden z pierwszych, którzy doceniają po zimie.