805 Shares 5313 views

Praga lista muzeów, opis, ciekawostki i opinie

Praga – urocze miasto, którego piękno można podziwiać w nieskończoność. Istnieje wiele ciekawych zabytków, Most Karola sam jest coś warte!

Nie ma w tym wspaniałym mieście i muzeów. W sumie istnieje ponad 40 takich instytucji. Miło jest wiedzieć, że niektóre muzea praskich organizowania dni otwartych. Zaloguj się tym wolnym czasie.

Jest, jak zwykle muzeów, takich jak krajowe, dostępne w prawie każdym większym mieście, i inne unikalne i niezwykłe. Należą do nich na przykład ekspozycję czekolady lub zabawek. Widziałem takiej instytucji – to nie tylko świetna okazja, aby rozcieńczyć spacer, ale również okazją do nauczenia się czegoś nowego. Jakie są muzea w tym mieście? A co widać w nich?

Muzea w Pradze: lista

Biorąc pod uwagę, że wiele muzeów, a czas może być ograniczony, konieczne jest, aby wybrać najbardziej interesujące spędzonego czasu do zapamiętania. Poniżej znajduje się lista najsłynniejszych muzeów oraz opis najbardziej popularne. Tak więc, w Pradze będzie znaleźć miejsce:

  • Dedykowane do sztuki (Muzeum Kampa, Mucha, Kafka i figurki).
  • Poświęcone historii miasta (muzeów Praga, Most Karola i Muzeum Historii Narodowej).
  • Inicjuje obiektów (muzea zabawki, figurki czekoladowe Lego i pieczątka).
  • Dedykowane do historii (muzeum średniowiecznych narzędzi tortur, historii wojskowości, komunizm i policji, etc.).
  • Poświęcony muzyce (muzea Smetana, Mozart i Dvorak).
  • Związane ze specyfiką kultury narodów (etnograficznych i żydowskich muzeów, Muzeum Azji, Afryki i Ameryki).
  • Nietypowe (muzea, sex maszyny do zaparzania, nocniki, a także muzeum z legend i duchów, alchemika i maga).

Muzeum alchemików i magów

Czy kiedykolwiek miał chęci zakupu magiczny eliksir? Jeśli tak, co dokładnie należy odwiedzić Muzeum alchemika. Praga ma coś do pokazania zainteresowanej publiczności, jak to jest tutaj! Poważnie jednak, istnieje to niezwykła instytucja wysłać gości do średniowiecza. To właśnie podczas tych wieków nauka i magia są nierozłączne „koleżanki”. Naukowcy dzięki ścisłej przeplotu tych nauk dokonali wielkich odkryć, które później stały się użyteczne dla ludzi.

Budynek, w którym znajduje się muzeum, jest jednym z najstarszych w Pradze. Niedawno został odrestaurowany i jest brane pod ochroną UNESCO. Teraz są one wyposażone w nowoczesne laboratorium alchemicznym, i nie ma miejsca na eksperymenty Rudolfa II, który jest zdominowany przez mistycznej atmosferze XVI wieku.

Mędrcy Museum (Praga znowu mieć niespodziankę) atrakcyjne fakt, że trasa obejmuje wizytę do podziemnych pomieszczeń, które zostały odkryte w XX wieku. Warsztaty te, jak to było wtedy okazało się, były połączone tunelami prowadzącymi do 3 ważnych punktów miasta: Ratusz Staromiejski, Zamek Paryżu i koszary. Ale najciekawsze, oczywiście, jest to, że goście mają możliwość wglądu podziemną część z antykwariatów, alchemicznych laboratoriów i tajemnicze katakumby.

Muzeum Mucha

Nie, to nie jest przykry jednostka latająca, która nie opiera się w ciepłej porze roku. Muzeum jest dedykowany do czeskiego malarza o imieniu Alfons Muha. To ciekawa instytucja opowiada o trudnym losie artysty, a raczej nietypowe i zaskakujące. Alphonse nie akceptuje Praskiej Akademii Sztuk Pięknych, ponieważ miał „talentu”. Ale jakoś, po jakimś czasie człowiek ten był dumą jego mieszkańców.

Muzeum Muchy w Pradze pokazuje odwiedzającym jedyna na świecie wystawa poświęcona czeskiego malarza, jego pracy i życia. W sumie istnieje ponad 100 eksponatów, wśród których znajdują się obrazy, panele dekoracyjne, rzeźby, portrety, rysunki, fotografie, rzeczy osobiste i plakaty.

Muzeum Zabawek

Bardzo interesujący jest nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, możesz być pewien! Tutaj jest drugą co do wielkości w wystawie światowej, która przyniosła zabawek, począwszy od starożytności do współczesności. Ponadto, odwiedzający muzeum można zobaczyć wiele różnych kukiełek z papieru, tkanin i drewna. Razem Muzeum Zabawek w Pradze zawiera około 5000 eksponatów.

Muzeum czekolady

To miejsce będzie można przemyśleć swoje poglądy na temat muzeum. Czym różni się od zwykłego sklepu? Tutaj można obejrzeć proces produkcji różnych arcydzieł czekolady, takich jak popularny belgijskiej czekolady, a także poznać historię powstania odmian jedwabiste. Nawet w muzeum pokaże, jak jeść czekoladę, więc to nie boli, i skorzystał. Na koniec wycieczki można kupić najsmaczniejsze słodkie rzeczy.

Prague City Museum

Mówi o historycznym rozwoju miasta. Zwiedzając muzeum Praga, być pewny, aby znaleźć czas dla tej instytucji. Oto eksponaty i modele historyczne, archeologiczne, artystyczne i dekoracyjne, na przykład, jeden z nich pokaże Praga, jak to było na początku XIX wieku.

Wax Museum

Tam odwiedzający znajdą ponad 60 kawałków znanych osobistości, nie tylko Czechy, ale także na całym świecie, które są związane z polityka, sport, nauki i kultury. Wśród nich są Księżniczkę Libuše i cesarz Karol IV, Albert Einstein i Charlie Chaplin, Iosif Stalin i Włodzimierz Lenin.

Most Karola Muzeum

Być może to jest najbardziej znanym elementem architektury Praga i najczęściej odwiedzanych przez turystów i mieszkańców miejscem. Podświetlić dzień na wizytę w muzeum w Pradze, należy udać się do odkrywania Most Karola – najpierw osobiście, a następnie w dawnym szpitalu klasztornym na obszarze Křižovnické. W 2007 roku muzeum zostało otwarte w budynku.

Pierwsza wystawa pokazuje kulturowego i historycznego stronie mostu: jak to było pierwotnie, a co stało się obecnie. To było planowane, aby 650-lecia powstania struktury architektonicznej. W muzeum można dowiedzieć się czegokolwiek na temat mostu Karola i pokrewnych osobowości. Fotografie i modele atrakcji na różnych etapach budowy, narzędzi i maszyn, które brały udział w budowie wielkich budynków, a nawet układ rzemieślników wiejskich, które w tamtych czasach znajdował się na brzegu Wełtawy.

Muzeum duchy i legendy

To najciemniejsze miejsce w mieście. Po wejściu zwiedzających muzeum można zobaczyć ducha drużyna Pradze legendy, który trzyma otwartą książkę, napisany w popularnych plotek. On jest gotów rozmawiać o wszystkim, co stało się znaleźć w muzeum. Strony książki są przymocowane do ścian wnętrza. Istnieją pewne informacje podświetlone zalecanych lektur. Te fragmenty otworzyć turystom poczucie wszystkich eksponatów.

W piwnicy budynku urządzone są stare uliczki Pragi. Oczywiście, dla nich porusza duchów. To nie jest miejsce dla strachu, który może nagle gdzieś w kącie skoku potwora, ale można zobaczyć, na przykład, jak kobieta próbuje wydostać się ze ściany, trzymając nogi, twarz i rękę. Lub jako niemowlę unoszące się w powietrzu. Ciekawym miejscem dla tych, którzy kochają ten temat. Zwłaszcza, że budowa piwnicy pochodzi z XIV wieku.

Muzeum tortur

Kończąc rozmowę o tym, co warto odwiedzić muzea Pradze, nie wspominając o budynku, który pokazuje średniowiecznych narzędzi i instrumentów wykorzystywanych podczas inkwizycji torturami heretyków, czarownic, zdrajców i wrogów po prostu. Oto narażenie całkowite badanie, które można zrozumieć, jak korzystać z tego lub innego urządzenia. Ponadto, każda posiada szczegółowy opis. To, oczywiście, straszne muzeum, który sprawi nikomu dreszcz.

Praga – piękne miasto, delikatne i romantyczne, stare, ale strasznie atrakcyjne. I nic dziwnego, co roku przychodzi tu ogromną liczbę turystów z całego świata. Zwiedzanie muzeów może być ciekawą atrakcją, która zapewni, że wizyta w Pradze zostanie zapamiętany na całe życie, a tylko pozytywne strony.