408 Shares 2293 views

Subinvolution macicy po porodzie: Przyczyny, zapobieganie i leczenie

Odzyskanie ciała po urodzeniu dziecka nie zawsze jest łatwe. Czasami przyjaciele i krewni zaczynają straszyć nowo wykonanych mama różne problemy zdrowotne. Na liście podejrzanych o łamanie często obecny subinvoljutcija macicy. Po urodzeniu, leczenie tej choroby należy rozpocząć natychmiast. A co to jest towarzyszą objawy, to zostanie omówione w tym artykule.

krótki opis

Pierwsze 30 dni po pojawieniu się dziecka do lekarzy nazywa światło dziesiątego miesiąca ciąży. W tym czasie następuje proces odwrotny: w organizmie zmiany hormonalne i wygląd kobiet, odzyskanie ciała działa. Inaczej to nazywa inwolucji. W sprzyjających warunkach, zmiany nie trwa dłużej niż dwa miesiące.

Jednakże, nawet młodych kobiet może się zdarzyć subinvoljutcija macicy po porodzie. Pierwsze objawy procesu patologicznego zazwyczaj pojawiają się w ciągu tygodnia po pojawieniu się dziecka na świat. Charakteryzuje nakładania szyjki cząsteczek błon, skrzepy krwi lub resztek łożyska. W tym przypadku, narządu rodnego nie może być zredukowana do swojej naturalnej wielkości.

Dlaczego subinvoljutcija?

Po urodzeniu dziecka mięśni macicy zaczynają się gwałtownie kurczyć, próbując wrócić do normalności. To trwa zwykle jeden do dwóch miesięcy. Czasami narządów płciowych nie może zająć jego naturalny kształt z powodu pewnych powodów. Jednocześnie słabość więzadeł przyczynia się do jej przegięcia.

Subinvolution macicy po porodzie ma dwa typy: zakaźnych i prawdziwe. W pierwszym przypadku, rozwój procesu patologicznego spowodowane stanem zapalnym na tle odmiedniczkowe zapalenie nerek lub niedokrwistość. Ponadto, infekcja może dostać się do organizmu w momencie dostawy lub skrobanie. Pojawienie się prawdziwego subinvolution przyczynia się do nadmiernego rozciągania macicy. Podobna choroba obserwuje się u kobiet z ciąży mnogiej po cięciu cesarskim, lub na tle adenomyosis.

przejawy patologii

Pierwsze objawy zapowiadające choroby jest krwawienie z macicy. Wirowanie cechuje nadmiar, nieprzyjemny zapach i ciemny kolor jest niezwykłe. Jeśli lekarz prowadzący podczas rutynowej kontroli nie zauważy naruszenie, kobieta powinna zostać zbadana i skierować go na ten problem. Podczas badania ginekolog może także ostrzegać wzrost wielkości narządu rodnego, niejednorodności jego wewnętrznej powłoki.

Co jeszcze robi macicy po porodzie subinvoljutcija objawów? Innym nie mniej ważnym objawem choroby jest uważany za nieuzasadniony wzrost temperatury. Wskaźników może zmieniać się od 37 do 38 stopni. Wzrost temperatury wskazuje początek zapalenia w organizmie. Jeżeli w momencie wystąpienia tych objawów już wypisane ze szpitala, nie odkładać wizyty u lekarza. Zaniedbanie ich własne zdrowie może mieć negatywny wpływ na samopoczucie w przyszłości.

Leczenie postaci zakaźnej subinvolution

Ustalenie przyczyny procesu patologicznego pozwala wybrać najbardziej skuteczną opcję terapeutyczną. Diagnoza „zaraźliwy subinvoljutcija macicy po porodzie” oznacza powołanie leków przeciwbakteryjnych. Ich stosowanie jest niezbędne w celu powstrzymania ogniska zapalnego i niszczenia patogenów. Samoleczenie jest surowo zabronione.

W okresie poporodowym, wszystkie leki powinny wybrać się do lekarza. Fakt piersią znacznie zawęża listę leków, które mogą być użyte. Jeśli ginekolog uważa, że bez przebieg terapii antybiotykowej nie może zrobić, kobieta musi przestać GW. Jest jeszcze jedna opcja – stale wyrazić mleko uratować laktację.

Jeśli macica na nowo rozwiniętego mama pozostaje łożysku stwierdzono, powinny być natychmiast usunięte. Dla tych celów, lekarze często używają specjalnego urządzenia próżniowego. To pozwala szybko wyczyścić kanał rodny. Wszystkie procedury są takie, że ryzyko zakażenia podczas zabiegu jest minimalne.

Leczenie prawdziwej postaci patologii

Jeśli subinvoljutcija macicy po porodzie odbywa się w naturalnej postaci, ze względu na nadmierne rozciąganie mięśni, zaleca leczenia farmakologicznego. „Oksytocyna” i „sinestrol” przewidziana w celu przyspieszenia redukcji macicy do normalnego rozmiaru. Leki te również pomóc spowolnić krwawienie i przywrócić pełną aktywność narządów płciowych. Jedną z opcji jest miejscowe leczenie odbytnicy masaż macicy. W wyniku procesu ciągłego stymulacji ciśnienie zacznie obszarów patologicznych.

Dynamika leczenia muszą być monitorowane za pomocą ultradźwięków. Zwykle procedura jest powtarzana dla trzeciego, piątego dnia traktowania. Jeśli kobieta jest zgodny ze wszystkimi zaleceniami lekarza, ożywienie będzie bardzo szybko. Pozytywna perspektywa jest zaraźliwy nawet subinvoljutcija macicy po porodzie. Metody fizjoterapii w tym wykonaniu, patologia rzadko używane, ale mówić o ich nieskuteczności nie jest konieczne.

Przydatne porady lekarzy

Aby utrzymać napięcie mięśni, lekarze zalecamy użyć herbatki ziołowe na bazie liści brzozy i pokrzywy. Również użyteczne właściwości są następujące zakłady: skrzyp, torebki pasterza, krwawnik. Aby wzmocnić pozytywny efekt terapeutyczny może zrobić pochwy douching na wywarze z tych ziół.

Przez cały okres leczenia kobieta jest lepiej zrezygnować z podnoszenie ciężarów ćwiczenia. W wolnym czasie można dokonać ciche spacery. Przywrócenie aktywności skurczowej macicy tkanki sprzyja zamocowanie dziecka na piersi. W tym przypadku korpus zaczyna się intensywnie wytwarzają hormony prolaktyny. Pomaga macicy, aby powrócić do naturalnego kształtu.

Niebezpieczne subinvoljutcija macicy po porodzie?

Przyczyny procesu patologicznego określa leczenia. Jednakże oni również wpływać na rozwój powikłań w przypadku braku opieki wysokiej jakości.

  1. Najgorszą konsekwencją choroby jest uważany niepłodności. Choroby zapalne w macicy może wpływać na jakość płodności.
  2. Poporodowych problemy są często przyczyną chorób ginekologicznych. Wśród nich są uważane za najczęstszą mięśniaków, endometriozy i rozrost.

W większości przypadków, patologia ma korzystny rokowanie. Terminowe leczenie zwiększa szanse na szybką poprawę.

środki zapobiegawcze

Skorygować ewentualne zapobieganie chorobom jest kluczem do dobrego zdrowia. Jedną z popularnych metod jest uważana mięśnie miednicy subinvolution szkolenia profilaktyka z użyciem kompleksu Kegel. Kiedy jest najlepiej zacząć robić ćwiczenia? Najlepszy czas podczas planowania ciąży, gdy kobieta jeszcze nie jest obarczony pracach domowych. Istotą kompleksu jest zmniejszenie i okolicach miednicy alternatywny rozluźnienie mięśni. W celu prawidłowego wdrożenia go, można pracować w toalecie. Podczas oddawania moczu trzeba zatrzymać proces na chwilę. Czując swoje ciało od wewnątrz, każda kobieta powinna zrozumieć położenie oraz sposób dna miednicy mięśnie pracują.

Aktywny tryb życia – to jest inny środek zapobiegawczy w tej patologii jak subinvoljutcija macicy po porodzie. Zapobieganie jakiejkolwiek choroby wiąże się z brakiem aktywności fizycznej. W tym przypadku nowo utworzonego matki powinny poruszać się i nie leżeć w łóżku, chyba że zostanie wykazane do lekarza prowadzącego. Nawet drobne aktywność fizyczna pomaga uaktywnić krążenie krwi w całym organizmie. Bądź zdrowy!