568 Shares 9392 views

Zatrucie alkoholem, a jej objawy

upojenia alkoholowego – połączenie neurologicznych, autonomiczne i psychiczne zaburzenia, które powstają na skutek przyjmowania napojów alkoholowych.

Alkohol w pewnych dawkach jest w stanie stworzyć poczucie zabawy i swobody, łagodzi stres psychiczny, poprawia nastrój. Efekt ten jest tymczasowy i wraz ze wzrostem ilości spożywanego alkoholu otrzymuje pobudzenia ośrodkowego układu nerwowego z utratą samokontroli agresywnych lub ewentualnie depresji i przygnębienia.

Zatrucie alkoholem pojawia się w różnych ludzi z różnymi prędkościami. To zależy od stanu organizmu (dziedzicznej predyspozycji diety stopnia napełnienia żołądka) i bezpośrednio od procentowej zawartości alkoholu w napoju.

Nietrzeźwy określa ilość spożycia alkoholu na kilogram, statusu ciała w czasie spożywania alkoholu, a także indywidualnej tolerancji. Ciężkie zatrucie może spowodować nawet małe dawki duchów, czy dana osoba jest bardzo zmęczony, wyczerpany. I tu, na przykład, objawy zatrucia, z silnym stresem psychicznym pojawi się na zastosowaniu dużych dawek.

Istnieją następujące krok od obecnego stanu:

• Łatwe do upojenia alkoholowego (gdy zawartość we krwi 0,5-1,5 ‰). Do takiego stanu charakteryzującego się wzrostem nastroju samozadowolenia, poczucie komfortu, chęć do komunikowania się. Jednakże, odnotowując spadek zdolności koncentracji i przeceniania własnych umiejętności. Wszystkie kłopoty i problemy, które pojawiają się w takim stanie, często postrzegany znacznie spokojniejsze i łatwiejsze. Ludzie w tym stanie często w sytuacjach stresowych są znacznie spokojniejsze trzeźwy. Istnieje jednak spadek jakości pracy i zwiększenie liczby błędów. Możliwe jest również naruszenie percepcji czasu i przestrzeni, co jest szczególnie niebezpieczne, jeśli zarządzanie różnymi rodzajami transportu i pracy z ruchomymi częściami. Wszystkie wspomnienia z okresu zatrucia są w pełni zachowane.

• Upojenie umiarkowane (rozwój w stężeniu we krwi, 1,5-2,5 ‰). Na tym etapie charakteryzuje się takimi objawami jak: drażliwość, niechęci, frustracji, gniewu. Być może pojawienie się zachowań agresywnych. Dość łatwe do stawienia możliwości ponownej oceny. Ludzie ledwo się kontrolować swoje emocje – fly wyrzuty i niechęć wobec innych. Stopniowo zwiększając naruszenie koordynacji, rozwijać letarg, senność i apatię. Ten etap upojenia często wpada w głęboki sen. Po przebudzeniu, nie jest wynikiem zatrucia alkoholowego: zmęczenie, osłabienie, obniżenie nastroju, zmęczenie, utrata apetytu, pragnienie, uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej. Część z wydarzeń, które miały miejsce w okresie upojenia, nie można wyraźnie pamiętam.

• ciężki zatrucie alkoholem (2,5-3 ‰ w stężeniu we krwi). Warunek ten charakteryzuje naruszeniem orientacji w otaczającej rzeczywistości. Mężczyzna stracił mimiki, spowalnia. Często rozwijają zaburzenia przedsionkowe, takie jak nudności, wymioty, zawroty głowy. Im bardziej rozwinięty zatrucie w bardziej wyraźny depresję świadomości, nawet przed śpiączką, oddech spowalnia, zmniejsza pracę układu sercowo-naczyniowego, a także rozwiniętą zwiotczenia mięśni, w wyniku unieruchomienia. Czasami może to powodować drgawki. Możliwy rozwój naczynioruchowego porażenie ośrodka oddechowego lub że przyczyną śmierci. Dla danego stopnia upojenia charakteryzuje się całkowitym amnezji.