180 Shares 4371 views

Medale międzynarodowych żołnierzy: w dzisiejszej Rosji i Związku Radzieckiego

Odznaka „Żołnierz-internacjonalistycznej” został przekazany ZSRR wojskowych Sił Zbrojnych za pomoc narodów bratnich republik i państw. Tradycja przyznawania medalu i wspiera nowoczesne rosyjsku.

Medalem radzieckich żołnierzy-internacjonalistów

Ta odznaka została założona 12.28.1988. To miało militarne ZSRR siłach zbrojnych, przyznany dyplom „W celu wypełnienia obowiązku międzynarodowej”, który został nadany przez Prezydium Rady Najwyższej Stanu.

Medale wybite żołnierzy-internacjonalistów w mosiądzu Leningrad Mint. Ich produkcja rozpoczęła się w marcu 1989 roku. Razem 505 083 nagrody zostały wykonane.

Udział w konfliktach zbrojnych

On otrzymał medal „żołnierzy-internacjonalistów”, uczestników operacji wojskowych w:

 • Korea (po stronie Korei Północnej) – 1950-1953.;
 • Algieria – 1962-1964 gg;.
 • Egipt – seria konfliktów zbrojnych w latach 1962-1975 gg;.
 • Jemen Republika Arabska – dwa konflikty w okresie 1962-1969 lat;.
 • Wietnam – 1961-1974 gg;.
 • Syria – pomoc uzbrojony w przedziale czasu 1967-1973 gg;.
 • Angola – 1975-1992 gg;.
 • Mozambik – 1967-1988 gg;.
 • Etiopia – 1977-1990 gg;.
 • Afganistan – 1978-1989 gg;.
 • Kambodża – 1970 g,.
 • Bangladesz – 1972-1973 gg;.
 • Laos – seria konfliktów między latach 1960-1970;.
 • Liban i Syria – 1982

opis wyglądu

Medale międzynarodowych żołnierzy uderzyła rysunek AB Beetle. Nagroda została przymocowana do bloku, owinięte szkarłatną wstążkę mory.

Było pięcioramiennej czerwonej gwiazdy na białym obramowaniem, położone na tle wieńca laurowego. W centrum znajduje się symboliczny niebieski glob, a jego tło – firma handshake. Wymiarowy obraz planety otoczone złotą wstążkę z napisem „żołnierzy-internacjonalistów”. W dolnej połowie niej umieszczano tarczę z napisem „ZSRR”.

Nagrody dla rosyjskich żołnierzy-internacjonalistów

Poniższe medale żołnierzy-internacjonalistów, istnieją również:

 1. „W pamięci żołnierzy lokalnych konfliktów” (Federacja Rosyjska). Dwukierunkowa znak na jednej stronie przedstawia mężczyznę i kobietę na tle kuli ziemskiej, w drugim – schematyczne górach i emblemat Airborne. Pod konflikty lokalne oznaczało Dagestan (1999) oraz Osetii-Inguska (1992).
 2. Rosyjski Award „za udział w misji pokojowej w Górskim Karabachu.” Medal został wydany sił pokojowych w celu rozwiązania konfliktu w późnych latach osiemdziesiątych. Z jednej strony słowa „prawa Ekspozycja Honor ..” Z drugiej – schematyczna mapa okolicy, karabin przeciwlotniczy i zbiornika.
 3. Nagroda „Za udział w operacjach bojowych w Tadżykistanie.” Na przedniej stronie – gór, helikoptera, APC, 7 gwiazdki umieszczone łuku. Z tyłu – napis „Tadżykistan” oraz datę konfliktu.

Nagrody dla uczestników operacji wojskowej w Demokratycznej Republice Afganistanu

Radzieckich weteranów wojny w Afganistanie wybite następujące pomniki:

 1. "Weteran internationalist Airborne". Nagroda dla spadochroniarzy – uczestników operacji wojskowej w Demokratycznej Republice Afganistanu. Z jednej strony – godło spadochroniarze na czerwonym pięcioramiennej gwiazdy, az drugiej – „! Nikt poza nami” wyrazy.
 2. Medal tytułem „Weteran wojny w Afganistanie.” Czerwona pięcioramienna gwiazda w środku którego jest schematyczna mapa DRA, obramowane wstążką z napisem „weteran wojny w Afganistanie”. Pod nim – w latach wojny.
 3. Zamówienie zatytułowanych „Afghan chwałę.” Przede wszystkim służyć w OKSV w Afganistanie. Ta srebrna pięcioramienna gwiazda w środku którego flagi ZSRR i DRA, napis „Afghan chwały.” Z tyłu – „uczestników wojny w Afganistanie”
 4. Nagroda „15 lat sowieckiej wycofania się z Afganistanu.” Na przedniej stronie płytki pokazuje słupek graniczny, transporter opancerzony z wojska, most na rzece Amu-darii, az tyłu – z datą wycofania.
 5. „Za męstwo i odwagę”. Na przedniej stronie – góry i dwa śmigłowce wojskowe z tyłu – kaseta i tulipana, symbol wojny w Republice Afganistanu.
 6. Nagroda dla weteranów „15 lat wycofania wojsk radzieckich z Demokratycznej Republiki Afganistanu.” Dano uczestników operacji wojskowych w Afganistanie, którzy zainwestowali wiele wysiłku w rozwój ruchu weteranów wojennych. na nim obraz jest podobny do opisanego w zastrzeżeniu 4.
 7. „Dekada wycofania wojsk radzieckich z Afganistanu” – dano do obywateli Białorusi, uczestnicy wojny. Pokazuje oficerowie i żołnierze na tle gór, latające helikoptery i termin konfliktu wojskowego.
 8. Medal „Za Odwagę”. Podała wykazały szczególną odwagę w operacji wojskowej. To pokazuje zbiornik, samolot wojskowy, pasmo górskie, napis nad scenariuszem paszto dialekcie „za odwagę”.
 9. Kolejność Afganistanie stwierdza „gwiazda” z trzech stopni. Nagroda została przyznana za niepowtarzalny odwagi i operacji, w wyniku której wróg został pokonany, wysiłki, aby znacznie zwiększyć zdolność bojową Sił Zbrojnych w kraju. Gwiazda 3. stopnia ma powierzchnię srebrny, 1 – złote i 2 minuty – połączone. W jego centrum znajduje się herb Republiki Afganistanu.
 10. Medal „Żołnierz-internationalist od wdzięcznych mieszkańców Afganistanu.” Na pierwszym planie, flagi ZSRR i DRA, góry, słońce, oddział laurowym. Na rewersie – powiedział napis w języku rosyjskim i paszto. Sami weterani nazwał nagrodę „Dziękuję nie ma.”

Medale żołnierzy-internacjonalistów prezentowane są w znacznej różnorodności. Zdecydowana większość z nich przeznaczone są dla afgańskich weteranów wojennych.