90 Shares 9874 views

Ciekawostki z życia bloku i jego twórczości. biografia

Alexander Blok, ciekawostki z życia, które są podane w artykule – jeden z najbardziej znanych poetów Srebrnego Wieku.

To wszystko zaczęło się tak

Dom Beketov, gdzie poeta spędził dzieciństwo, wiersze kochany i doceniany. Pisali w rodzinie, którzy w żartach, kto poważnie, prawie wszystko. W związku z tym, może to doprowadzić do pierwszego interesujący fakt życia i twórczości Bloku. Jak przyznał poecie, test pióro ma zastosowanie do około piątego roku życia. Trochę Sasha napisał małych wiersze, opowiadania, które są starannie drukowane litery, skopiowane do albumu. W minionym wszystko było tak jak być powinno: spis treści, jasne obrazy. Prawie wszystkie „kolekcji” Chłopiec oddanej matki dzieci, o czym świadczy napis wykonany przez niego.

Dziewięć lat, Sasha była „uwalniając” miesięcznika „statek”, które mieszczą się w tradycyjnych notebooków. Później, w 94-97-tych „był redaktorem pisma” home „Biuletynu”, którego publikacja zaangażowanych wszystkich krewnych. Tutaj, nawiasem mówiąc, było dużo prozy młodego Blok. Ale poważnie, Aleksander zaczął odnosić się do kreatywności tylko do osiemnastego roku życia. W tym momencie w jego „Skarbonka” było około osiem wierszy.

Ciekawostki z Bloku życia: Szkoła

Od urodzenia Beketovs chroniony Sasha od wszystkiego złego, co się dzieje wokół niego. Dlatego wstęp do jedenastu lat w Vvedenskuju szkoły, znajduje się na przedmieściach Petersburga, był prawdziwy horror dla niego. Od miłej przyjaznej środowisku domowym rozmawiać o sztuce, trafił w dziesiątkę z tłumu krzyczy głośno przycinane chłopców. Bolesne wrażenie na starannym i wykształconej Sasha produkowane i nauczyciele. Nie przez przypadek po moim pierwszym dniu w szkole, powiedział, że został uderzony przez większość ludzi. Później wizyta instytucję stać chłopca w służbie, a pierwsze znajomych pojawił się dopiero w wyższych klasach. Jest to biografia Bloku, ciekawych faktów z życia, który pomaga spojrzeć na niego jako zwykły człowiek.

Pierwsza miłość poety

Wszystkie bloki kreatywność miłośników wiedzieć o żonę, LD Mendelejew to zbiór „Wiersze o pięknej pani” była poświęcona. Ale nie każdy wie, że pierwsza muza poety nie stała się ona, ale Tridtsatisemiletny KM Sadovskaya.

Ich znajomość miała miejsce w Bad Nauheim – niemieckie miasto, gdzie chłopak z siedemnastu przyszedł z matką i ciotką. Alexander w ciągu miesiąca przed wyjazdem K. Sadouskaya każdego ranka, aby kupić jej różę i towarzyszyć wszędzie. Ta powieść kontynuowane w Petersburgu i trwał aż do 98. sierpnia Bloku rozpala pasję Lyubochka Mendelejewa. I choć w listopadzie tego samego roku, w jednym ze swoich wierszy pojawi się na linii „kochanek, dawno zapomniane” ich korespondencja, głównie sprowadza się do wyjaśnienia relacji będzie kontynuowana aż do lata 1901 roku. Od sierpnia tego roku, nie widzieli lub rozmawiali więcej. A w 1909 roku poeta był ponownie w Bad Nauheim, gdzie, jako wspomnienie minionego entuzjazmem, cykl wierszy urodzonego „Dwanaście lat.” Oto kilka interesujących faktów z życia bloku związanego z jego pierwszą miłością.

Poemat „Dwanaście”

Blok Revolution przyjęty z entuzjazmem. I nawet kiedy spalił swój ulubiony Shakhmatovo, wszystkie żale i współczucie, powiedział, że powinien on być. I dodał: W związku z tym nie powinien mieć właściwość. Pełen nadziei na przyszłość, w dniu 8 stycznia 18, usiadł na „Dwunastu. Pracował przez cały dzień, a potem nastąpiła długa przerwa. Wreszcie, w dniach 27-28 stycznia, praca została zakończona, a Blok napisał: „Dziś – geniusz”

Można przynieść kilka ciekawych faktów z Bloku życia związanego z postrzeganiem współczesnych wierszy. Na przykład, żołnierze i pracownicy, do których jednostka osobiście czytać dzieło nasycony do łez i gwałtownie wyraził radość. Chociaż należy zauważyć, że komisarz następnie prowadził dział teatralny, poradził poetę zrobić bez recytacji publicznych – łączył go z wizerunkiem Chrystusa.

Jednak prawie wszyscy intelektualiści, w tym poeta kochał ludzie chwycili za broń przeciwko nim i nawet nie podają sobie ręce na spotkaniu. Z. Gippius, zanim były z Bloku w przyjaznych stosunkach, nagrał swoją drugą nazwę na liście zdrajców i renegatów, którzy „nie lyudyami” były dla niej. Nieco później, w maju, wysłała poety nową kolekcję, nasycony nienawiścią do bolszewików, którzy zainwestowali w arkuszu z poematu „bloc. Dziecko, stracił wszystko …”. Poeta napisał jej odpowiedź w tej samej formie na ostatniej stronie broszury z „Skif” i „Dwunastu”. Kiedy w 1921 roku, Blok został powiadomiony, aby wyjechać za granicę na leczenie, jednym z powodów odmowy był fakt, że nie będzie musiał spotkać się z rosyjskich imigrantów.

I jednoznaczne wyrażenie rzucony Kołczaka, gdy dowiedział się od korespondencji z Gorky Bloku. I jeden i drugi utalentowany, ale na spotkaniu obaj będą musieli odłożyć słuchawkę – to jest jego znaczenie.

ostatni występ

W licznych artykułach, w wyniku interesujących faktów z życia Blok jest, należy wspomnieć Wieczorem hostowane na jego cześć przez House of Arts. Stało się to 25 kwietnia 1921. W Wielkim Teatr Dramatu były około dwóch tysięcy osób. Wieczór otworzył Chukovski. W swoim przemówieniu nazwał Bloku największy rówieśników niż rozgniewany poety: „Jak to jest teraz na scenie?”.

Aleksandr Aleksandrowicz stanął przed rozcieńczalnika publicznej, ponury, w czarnej sukni. I dopiero na samym końcu, przed czytaniem wiersza „Dziewczyna śpiewała w chórze kościelnym …”, pojawił się z białym kwiatem w butonierce.

Przez cały wieczór jego głos, który doskonale słyszał we wszystkich rogach sali zabrzmiał cicho i dobitnie. Widzowie poczują szczególne znaczenie Wieczorem poszliśmy powoli. A w tle ogólnej ciszy zabrzmiał prorocze zdanie: „To jest trochę obudzić.” Petersburg, aw rzeczywistości nie widać blok rozszerzenie: od połowy kwietnia, jego stan pogorszył się z nieznanej choroby.

Koncerty w Moskwie

To było na początku maja. Poeta czuł się źle, ale planowana podróż nie jest jeszcze anulowane. Trudne, kijem, dostęp do sceny. Czytanie poezji przez życie. Często obcy w duchu, czasem nawet wrogie publiczność. W takich okolicznościach działał Alexander Blok – ciekawe fakty z życia sławnych ludzi czasami wynikać z faktu, że, być może, dla bohatera historii było nieprzyjemne. Tak więc, podczas jednego z występów poety Moskwie słyszał w swoim wystąpieniu: „Tak … to jest poezja trupem” Mówili A. Struve, który postanowił w taki sposób, aby zmniejszyć długotrwałe wyniki z Bloku. Aleksandr Aleksandrowicz nie kłócić, ale powiedział tylko cicho: „Tak, jestem martwy” I o swojej podróży zapamiętany jako koszmar i marzę trudne. Przed nim jeszcze został dywagacje dwa miesiące, a świadomość, że on umiera.

W tym niezwykłym człowiekiem był Aleksandr Aleksandrowicz Blok, ciekawostki z życia, które są podane na podstawie książki V. N. Orlova "Humajun (the life of Alexander Blok)."