823 Shares 8274 views

Nasiona buraka: najlepsze odkryte odmian Uralu i regionie moskiewskim

Mówimy o burakach. Ten roślinny został przywieziony do Rosji w 10. wieku od Bizancjum. Z powodzeniem zakorzenił w nowych ziemiach, i zaczął być używany jako pokarm dla ludzi, a także pasza dla bydła. Później nauczył się wytwarzać cukier z niego. Każdy ogrodnik przynajmniej raz kupił nasiona buraków. Najlepsze odmiany odkryte zostały podzielone na początku, w połowie sezonu i późno.

Wczesne typy są używane w stanie surowym, w produkcji soków. Średniej-klasy są używane do gotowania i warzyw w puszkach. Późne hybrydy są dobre do przechowywania zimowego.

Dać dobrego kiełkowania, nie wszystkie nasiona buraków. Najlepsze odmiany plenerowe są popularne ze względu na fakt, że dla optymalnej wydajności.

Wczesne odmiany buraka na zewnątrz

Wczesne typy dojrzewają w 50-80 dni. Czasami okres ten zwiększa się do 100 dni. Jeść buraków może być w środku lata. Jednocześnie istnieje szereg wad:

 • krótki sezon wegetacyjny;
 • stosunkowo mniej cukru w składzie w porównaniu do późnych odmian.

Owoce tego typu lepiej nie zostawiać na zimę. Utrzymanie jakości mają jest niska. W krótkim okresie wegetacji korzenie mają czasu, aby nie gromadzić dużo cukru. Dlatego są one nieco gorszy smak późnych odmian. W tym samym czasie, są one odpowiednie do stosowania w całej latem i wczesną jesienią.

Najlepsze wczesne odmiany to: Odnorostkovaya, czerwona piłka, Libero, Vinegretnaya Marmeladka.

Odmiana Pablo należący do średnim typów.

Mid-grade

Dojrzewają w ciągu około 110 dni. jakość smaku upraw jest wyższa niż w przypadku odmian wczesnych. Dozwolone przechowywanie zima. Doświadczeni ogrodnicy posadzone swoje sadzonki. Często okazuje się problemem dla początkujących, ponieważ podczas przenoszenia do ziemi istnieje ryzyko uszkodzić system korzeniowy. Ale można kiełkować nasiona z góry, a następnie zasadzone w glebie rośliny.

Najpopularniejsze przedstawiciele gatunku średnim buraków: Detroit, Barszcz, Incomparable A 463.

późne odmiany

Jeśli w twojej okolicy nie ma wczesne mrozy, można czuć się swobodnie posadzić takich upraw w otwartym terenie. sezon wegetacyjny mają najdłuższy i czasami osiąga 135 dni. W tym czasie korzenie mają czasu, aby zgromadzić wiele cennych substancji. W smaku pozostałe gatunki nie iść z nimi do jakiegokolwiek porównania.

Buraki zachowuje wszystkie swoje właściwości przez sześć miesięcy. Najlepsze odmiany: cylindry, Renova, Odnorostkovaya.

Nasiona buraka – najlepsze odkryte odmiany, opinie, specyfikacje

Konieczne jest, aby zwracać uwagę na opinie ogrodników, aby dowiedzieć się, jak kupić nasiona buraków. Najlepsze odmiany zewnątrz produkować bulwy z optymalnej wydajności. Dotyczy to zarówno wyglądu i smaku.

Wśród najwcześniejszych rodzajów największą pochwałę zasługują rolników z klasy Pablo. Uważa się, że u podstaw tego buraków gładką i bardzo smaczne. Są średniej wielkości. Miąższ ciemnoczerwony, słodko.

Burak Action – kolejna popularna odmiana. Miąższ jest pozbawiony pierścieni. Jak wiemy, dają mu sztywności i zmniejszenia smakowitości. Hybrydowy przedwczesne i niezwykle owocne. warzywa korzeniowe są przechowywane doskonale.

Następny liderem sprzedaży wśród nasion buraków – odmiana Rondo. Lato Ludzie kochają go za jego prostotę. Może się wydawać, że kultura jest całkowicie obojętny na niekorzystne skutki. Ta cecha jest bardzo ważna, ponieważ w naszym kraju w każdej chwili może zejść zamarzaniu. Stosunkowo warzywa gleby również łatwa. Hybrydowego, podobnie jak poprzednie, jest przeciwna do wszystkich możliwych chorób.

Najlepsze odmiany buraka na otwartym terenie, wśród których znajdują się dwa ostatnie gatunki są dobre, bo dają maksymalną wydajność w praktycznie każdym środowisku. Korzeń doskonale zachowany.

wymagań glebowych

Wśród najbardziej bezpretensjonalny roślin warzywnych są buraki. Najlepsze odmiany na otwartym terenie zazwyczaj dobrze dostosowują się do niestabilnych warunków pogodowych w naszym kraju. Jednak w niektórych przypadkach, wynik nie jest do końca udany. Jak uniknąć problemów?

Należy pamiętać, że warzywa nie lubią jak kwaśny lub zasadowy gleby. Po wylądowaniu w tych warunkach, szybko przestał rosnąć.

Skąd wiesz, że gleba jest kwaśna? Obecność w nim od skrzypu lub szczawiu – bezpośrednie dowody na to. Ale nie rozpaczaj! Tuż przed sadzeniem zrobić za metr kwadratowy działki kilogram popiołu drzewnego lub wapna svezhegashenoy.

wapno odbioru dostarcza takich rzadkich mikroelementów roślinnych, takich jak bor. Burak jest wrażliwy na jego niedobór.

Ogólnie rzecz biorąc, pojawienie się kultury może nam wiele powiedzieć. Na przykład, jeśli widzisz, zaczerwienienie na liściach, to pokazuje brak manganu i magnezu. Jeżeli gleba zawiera niewiele żelaza chloroza zauważyć. Młode pędy są żółte w tej chorobie.

Wybierz najlepsze odmian, na przedmieściach

Mamy listę najlepszych odmian buraka na przedmieściach. Otwartym terenie wymaga ostrożnego podejścia. W tej strefie powodzeniem uprawiane odmiany, takie jak:

 • Detroit;
 • Egipski;
 • Bordeaux;
 • Barguzin.

Wszystkie te wczesne odmiany.

Moskwa mieszkańcy także często uprawiane średnim hybrydy:

 • Mulat;
 • Odporność na zimno-19;
 • Nieporównywalne.

Wśród późnych odmian również najlepszych odmian buraka na przedmieściach. Otwartym terenie wykorzystywane do lądowania następujących upraw:

 • ataman;
 • torpedo;
 • Odnorostkovaya.

Nasiona buraka – najlepsze odkryte odmiany na Uralu (lista)

Gleby Ural posiadają specyficzne cechy. Dlatego eksperci zalecają jest sadzić tylko niektórych odmian. Zapewni to maksymalną wydajność.

Lista odmian:

 1. Crimson piłka. Jednym z najnowszych typów buraki. Mid-hybryd. warzywa korzeniowe mają kształt kulisty. Pulpę soczysty i smaczny i ma nasycony kolor.
 2. Albina Veroduna. Biała odmiana. Jest to szczególnie popularne w Europie Zachodniej. Roślina jest również odpowiednia do spożycia przez ludzi. Jednak to musi wstępnie zagotować. wysokie walory smakowe.
 3. Bikores. Charakteryzują się płaskim kształtem. Średniej klasy. Warzywa korzeniowe – kolor bordowy. Ma miąższ cukru, nie zawierające pierścienie.

Jak sadzić nasiona buraków?

W sklepach dzisiaj w szerokim zakresie nasion obecnych buraków. Najlepsze odmiany na zewnątrz, też mam wśród nich. Konieczne jest, aby dać pierwszeństwo do takich hybryd, jeśli chcesz uzyskać warzywa wysokiej smaku.

Jednak nie na tyle, aby wybrać nasiona. Muszą być również umieścić. Główny krok w tym kierunku jest przygotowanie łóżka. Pamiętaj, aby kopać i poluzować gleby. Podłoże powinno być miękkie. Nasiona wysiewa się na początku maja. Do czasu, gdy ziemia ma czasu, aby odpowiednio rozgrzać. Ponadto nie należy zapominać, że w nocy temperatura spada. Buraki nie tolerować.

Nasiona są często przyklejane na małe grudki i są zdolne do wytwarzania wielu pędów jednocześnie. W przypadku napotkania takiego materiału mają następnie dokładnie zdziesiątkować go.

Pokrojone nasiona też czasami można znaleźć na rynku.

Chcesz szybszego powstawania nasion? Moczyć je przez kilka dni w wodzie i zawinąć w gazę. Lepiej jest moczyć go w roztworze odżywczym zaliczki, sprzedawane w sklepach. Tak szybko, jak można zauważyć na powierzchni białego porady, delikatnie upuścić je w otwartym terenie.

Na przygotowanych łóżek w tym celu zrobić małe rowki. Ułożyć je w nasionach, tak aby były one w odległości 6 cm od siebie.

Bruzda zaleca się nawilżać, jeśli nasiona w czasie lądowania były kiełkujących. Dzięki temu będzie w stanie wyeliminować wysychają zarazków.

Ważne pokrycia. Że jest to najlepszy, zaleca się, aby wybrać kierunek z południa na północ podczas bruzdach w miejscu. Należy pamiętać, że należy uczynić szerokie nawy.

W trosce o burakach

rębnia

Jest ona prowadzona po pojawieniu się pędy na trzech pierwszych liści. Jeśli nie zostanie to zrobione, masz mały warzywa korzeniowe. Będą one nadal powoli rośnie. Powtarzające przerzedzenie jest wymagane dwa tygodnie później.

posypanie

Po raz pierwszy zostanie przeprowadzona po wschodach. Weź wody, w której wstępnie rozpuszczone nawozy. Ona podlewane kulturę.

Dolistne jest dobrze udowodniona. Ale nie zapominajcie, że burak gromadzić azotany. Substancje te są wytwarzane w dużych ilościach w nadmiernego przyjmowania nawozów azotowych.

Starter musi zawierać wystarczającą ilość potasu i fosforu. Łącznie 3 wymagane podawanie przeprowadzone przez aktywnego okresu wzrostu. Nawóz nie jest zalecane, gdyż zawiera on zbyt dużo azotu. Zapłodnienie jest zatrzymana z początkiem sierpnia.

Wśród najbardziej popularnych warzyw w naszej kuchni jest buraki. Najlepsze odkryte odmiany, krótkie i dużych owocach, inni są lepsze we wszystkich cechach.

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, co jest ważne dla jakości nasienia? To jest mało prawdopodobne, będziesz w stanie osiągnąć wyniki, które mogą pochwalić się ogrodników z doświadczeniem.

Słuchać rad w tym artykule i kupować tylko najlepsze klasy!