95 Shares 9086 views

Khrenovoe stud – duma Rosji

Rosja – wielki kraj. Jest pełna szczególnych miejsc, które są uważane za symbol tego rozległego terytorium. stud farm Khrenovoe jest nie tylko zabytkiem, ale także miejsce, wyjątkowa rasa koni żyjących – nóżek Orlov. Do tej pory jest to jeden z najbardziej popularnych ras na świecie. Specjalnie dla tych koni wydać specjalny rodzaj testu – uruchomienia w pewnej odległości.

Położenie i historia założyciela

Lokalizacja Stud Farm – Wioska bani Bobrowski obszar regionie Woroneża. Stąd przyszedł nazwę – Khrenovoe. roślina oparty hrabia Orlov-Chesmensky w 18. wieku. osobowość założyciela więcej niż znane. Blisko Ekaterina II, choć nie wielojęzyczne i ma imponującą wiedzę, opuścił zauważalny ślad w historii.

Alex nie zawsze liczyć. Urodził się w rodzinie Nowogród gubernatora. Bracia spędził stosunkowo szczęśliwe dzieciństwo, ukończył Land Gentry Corps. Held słabe i Gay młodość. Aktywnie uczestniczył w zamachu stanu. Przypuszczalnie zabity (brak, albo przypadkowo lub celowo) Piotra III. Byłam w związku z przyszłej cesarzowej. Ona i wszyscy bracia nadał tytuły szlacheckie. Od tego momentu zaczyna się historia hrabiego Orłowa.

Budowa kompleksu

Tak więc, po uzyskaniu ziemi w regionie Woroneża, hrabia postanawia hodowli nowej rasy koni. W tym celu chce zbudować solidne hodowli roślin. Dlatego hrabia zaprasza utalentowany architekt D. I. Zhilyardi. W rezultacie praca zaczęła wrzeć. Zaledwie osiem lat wybudowano kompleks. Khrenovoe stud już w 18. wieku był naprawdę wielkim dziełem. W przyszłości będzie to nie tylko siedliskiem wyjątkowych przedstawicieli tej rasy, ale również doskonałym przykładem organizacji działalności Hodowla koni.

dzielnica Bobrowski, region Woroneż słynie jeździeckich rośliny, która przylega do wsi Sloboda. Jego obszar obejmuje około 30 hektarów. Sporządzić prostokątny kształt po prowadzeniu podzielona na dwie nierówne części. Tradycyjnie, w kompleksie trzy strefy można wyróżnić – produkcja, administracyjne, mieszkalne i gospodarcze.

Nowa rasa

Khrenovoe stud pomyślany jako oaza nowej unikalnej rasy koni. Zgodnie z wykresem, koń musi być porywający, hardy i suche. Orłow reprezentował skrzyżowanie ogierów i klaczy Zachodniej projektu. Dla doboru materiału hodowlanego on przeglądowi setki zwierząt. Na rozkaz cesarzowej Katarzyny II hrabia dostał najlepsze klacze i ogiery ze stadnin Rosji, zdobyty koni z Turcji i Arabii. W ten sposób stał się właścicielem prawie trzydzieści ogierów. Dla hodowli koni jest imponująca postać.

W rzeczywistości stworzenie count Kłusak Orłowski rasy może być uznana za doprowadzenie wspaniały ogier arabski śmietanę w Rosji. W tych dniach na nim dano wspaniały cenę – 60 tys srebra. Kupiliśmy konia tureckiego sułtana. Dla porównania, roczny budżet państwa została ograniczona do zaledwie 25 tysięcy rubli. W rezultacie, z nakazu i pod eskortą Smetánka arabskiego ogiera została wniesiona do Rosji. Ponieważ ścieżka szedł drogą lądową przez granicę z Polską i Węgrami, zajęło dwa lata.

Znalezienie odpowiednich koni

Co dokładnie przyciągał Smetánka hrabiego Orłowa opinię? Był wysoki dla arabskiego ogiera rasy o długiej ciała. Interesujące jest to, że po autopsji wykazały ciekawy wady: zwierzę okazało 19 par zamiast żeber 18 unikalny i ma kolor – prawie białe, jak śmietana. Koń ma doskonałe chodach, szczególnie piękną kłus.

Niestety, w Rosji Smetánka żyłem długo, i udało mu się nie tak wiele źrebiąt. Istnieje kilka wariantów jego śmierci. Według wersji najczęściej uważa się, że ogier był trzymany oczyszczenie. Z kacem grubsza pociągnął go do picia. Koń szarpnął i przewrócił się, uderzając głową o studni. Dla mniej popularnych wersji wrażliwych koni arabskich nie pasuje do klimatu i jedzenia.

dalszy rozwój

Aby utworzyć rasy Kłusak Orłowski używany tylko jeden źrebię z kwaśną śmietaną – Polkan. W tym czasie liczba jest już jasne wyobrażenie o tym, co chce dostać w końcu. Szczególnie ważnym kryterium – zdolność do kłus przez długi czas, ponieważ był to najbardziej ekonomiczny tempo, wygodne dla załogi. Od pierwszych źrebiąt stóp z kwaśną śmietaną najczęściej używanych Leopard I. Dla niego drogi i Swan uzyskano.

Nawet po śmierci hrabiego Khrenovoe stadninie kontynuował swoją pracę. Aby przetestować nowe konie rasy wynalazł specjalne szkolenie – uruchomiony. Było to konieczne, aby koń działa kłus tylko w pewnej odległości.

Khrenovoe stadnina wycieczka do nowoczesności

Dziś stadnina jest jednym z największych w Rosji. On nadal jest zaangażowany w ochronę i ożywienie Orlov Trotter rasy. Pociągi młodzi, rekordy, rozwijając firmę umieścić. Ostatnio, tam są wycieczki z przewodnikiem. Zachowały się zabytkową architekturą, co czyni nawet złożoną zabytek.

W fabryce znajduje się muzeum. Oprócz unikalnej architekturze, wystawy można zapoznać się z historią najsłynniejszych kłusaków. Oto zdjęcia, rodowody i nagrody. Wszystkie te eksponaty są starannie zebrane w muzeum. Jest też mini-układ jest przechowywany w całej roślinie, a także dokumentów, takich jak książki z wszystkich wygranych i przegranych. Wszyscy odwiedzający spędzają na Levadia i stajni, opowiadając ciekawe fakty o kłusaków.

Jeśli jesteś wielkim fanem koni, zapraszamy do Khrenovoe stud! Adres jest łatwy do zapamiętania: obszar Woroneż wioskę Sloboda, Grand Street. Zauważ, że w zakładzie znajduje szkoły. Zwłaszcza tutaj, to będzie interesujące dla osób, które zamierzają stać się jeźdźcy i uczestniczyć w wyścigach. W skomplikowanej pracy zaangażowanych około pięciuset osób. Dzięki wsparciu ze stanu Khrenovoe roślin jest jedną z najbardziej popularnych w kraju.