96 Shares 9593 views

Co oznacza krzyż gruziński przez samochód?

Niektórzy ludzie, którzy widzą na drogach samochodu z wizerunkiem krzyża otoczonego kręgiem, są zakłopotani: co to oznacza? Nie każdy wie, co ten symbol niesie, więc zaczynają budować własne wersje, które czasem są bardzo dalekie od prawdy. Niektórzy przypisują ten znak symbolem masońskim lub sekciarskim. W rzeczywistości ten znak jest niczym więcej niż gruziński prawosławny krzyż. Co to znaczy i dlaczego jest przyklejony do samochodów, spróbujmy zrozumieć ten artykuł.

Główna religia w Gruzji

Dominującą religią w Gruzji jest prawosławny chrześcijaństwo. I przyjechała do Gruzji dużo wcześniej niż chrzest z Rusi Kijowskiej. Powstanie chrześcijaństwa w kraju przeszło pewne trudności, ale już w IV wieku religia ta zajęła solidne stanowisko. Na terytorium Gruzji znajduje się ogromna liczba kościołów i kościołów, które odgrywają ogromną rolę w życiu ludzi.

Do tego kraju przyjeżdża wiele pielgrzymów z różnych krajów, aby odwiedzić chrześcijańskie świątynie. Gruzińscy są bardzo wrażliwi na ich religię. Jednak w tym samym czasie są bardzo lojalni wobec innych. Na terytorium kraju pokojowo współistnieją wraz z chrześcijanami katolikami, muzułmanami i żydami. W ten sposób doganiach chrześcijańskich obserwuje się w Gruzji, z których jeden mówi: "Bądź tolerancyjny wobec siebie".

Gruziński Krzyż

Ma jeszcze jedno nazwisko – bolnissky. Ten typ krzyży został użyty w Gruzji od 5 wieku. Gruziński krzyż jest równoramienny, ma rozszerzające się tuleje.

Ten symbol znajduje się w okrągłej ramce. Istnieją informacje, że Krzyż Bolnis pojawił się w czasach Konstantyna Wielkiego. To on przyznał w 313 wolną wyznanie religii chrześcijańskiej w Gruzji.

Po raz pierwszy taki krzyż został przedstawiony na fasadzie świątyni o nazwie Bolnisi Sioni. Został zbudowany pod koniec V wieku w historycznej prowincji kraju. Stąd nazwa – bolnissky, ponieważ krzyże tej szczególnej postaci były używane w dekoracji świątyni.

Od tamtej pory i do dziś Bolus Cross wykorzystywano wszędzie w Gruzji.

Gruziński krzyż samochodem. Co to oznacza

Jeśli widziałeś samochód na drodze, który przedstawia krzyż zamknięty w okrągłej ramie, oznacza to, że właściciel samochodu jest wierzący, zazwyczaj z gruzińskiej narodowości. Najprawdopodobniej samochód został konsekrowany w Kościele, ponieważ gdy samochód jest konsekrowany w Gruzji, na krzyżu Bolnis jest przyklejony. Może to opcja, że właściciel samochodu po prostu kupuje naklejkę z gruzińskim krzyżem i sam klej ją, jako znak wiary. W każdym razie znak ten nie ma złośliwego zamiaru. Nie mylić go z sekciarskimi symbolami – nie ma to nic wspólnego z nimi. Gruziński krzyż w samochodzie można nabyć w Georgian Church lub zamówić online.

Oczywiście jest również możliwe, że samochód został zakupiony, a nowy właściciel po prostu nie usunął naklejki z jakiegoś powodu. W tym przypadku krzyż Bolnis w samochodzie może nie mieć żadnego związku z wiarą swojego mistrza.

Dlaczego musisz poświęcić samochód

Uświęcając samochód, musisz zrozumieć, że ten rytuał nie jest akceptowany jako rodzaj magicznej akcji, która może uratować samochód przed wypadkami i innymi kłopotami. Chociaż niewątpliwie ludzie realizują te same cele. Konsekracja jakiejkolwiek rzeczy jest konieczna, aby pokazać, że człowiek ją poświęca, a także jego myśli i czyny dla Boga. Uświęcając samochód, musisz zdać sobie sprawę, że jest to tylko pojazd. Kiedy przychodzisz do księdza za ten skarb, przyjdź do Boga, przede wszystkim, ty, a nie górskie żelazo.

Prawdziwa wiara może działać cuda, a to pomoże uniknąć wypadków drogowych. Jeśli rytuał jest prowadzony po prostu jako hołd dla mody – nie będzie jej wiele sensu. Kościół nie zajmuje się magią i spiskiem rzeczy. Niemożliwe jest "rozmowę" z samochodem lub jakąkolwiek inną własnością. Dlatego trzeba świadomie zbliżyć się do tej kwestii, aby konsekracja samochodu nie była tylko rytuałem.

Wnioski

Georgian cross car jest znakiem wiary prawosławnej. Niezależnie od tego, czy człowiek poświęcił swój samochód, czy po prostu przykleił obraz – w każdym razie uważa się za prawowiernych chrześcijan i chce to pokazać innym. I nie ma nic złego w tym, ponieważ chrześcijańska religia głosi pokój, miłość i dobro. W związku z tym, osoba, która za kierownicą, najprawdopodobniej również przestrzega tych wartości. Chociaż dla osób z dala od religii, krzyżyk Bolnis w samochodzie tylko informuje, że za kołem, najprawdopodobniej, osoba o określonej narodowości i pytaniach z jego wiary, mało prawdopodobne jest, aby ktoś ją zwiedził. Tak więc Bolnis krzyż na samochód dla ludzi religijnych będzie świadczyć o wierze prawosławnej właściciela samochodu, a dla ateistów – do określenia tożsamości osoby za kołem do narodowości gruzińskiej.