143 Shares 6685 views

Jessnera Peeling: co to jest i jak je stosować?

Peeling – wymuszonej aktualizacji górnej warstwy skóry. Wiadomo, że ludzkie osłona zewnętrzna może regeneracji w warunkach in vivo, ale jest na tyle długi proces. Jeden rodzaj sztucznej stymulacji twarzy odnowy skóry jest obieranie Jessnera. Co to jest i jak je stosować?


Peeling chemiczny

Wśród różnych zabiegów kosmetycznych istnieje kilka głównych typów odnowy skóry: chemiczny, laserowych i ultradźwięków. Peeling chemiczny – specjalny spalić skórę niektórych kwasów. Proces ten jest kontrolowany, to towarzyszy zaczerwienienie i łuszczenie starą warstwę naskórka. Ponadto, w wyniku tego sposobu postępowania jest kontynuowany bilans wodny, zwiększone wytwarzanie kolagenu i elastyny. Ten skórki napina skórę, usuwa zmarszczki, tony, wygładza ulgę. Ważne jest, aby pamiętać, że koszt takiego postępowania jest znacznie mniej niż, na przykład, Botox i liftingu.

Wyróżnić 4 rodzaje skórki chemicznych :

  • Głęboki peeling – Jest to bardzo silne poparzenia trzeciego stopnia, Kwas stosowany w tym przypadku, aby przeniknąć do skóry właściwej siatkowej, która zapewnia głębokie odnowę skóry, aż do korekcji zmarszczek i oczyszczanie twarzy z plam starczych. Okres rekonwalescencji po takim peelingu jest do jednego miesiąca.
  • Mediana złuszczanie można uznać za oparzenie drugiego stopnia, która rozciąga się całkowicie w ciągu tygodnia. Zwiększa to elastyczność skóry, usuwa ślady trądziku i wygładza drobne zmarszczki. Chemiczna obierania Jessnera, z reguły, mediana (skóry twarzy nakłada się kilka warstw kompozycji obierania).
  • Powierzchowne skóry, wpływa na odnowienia naskórka do warstwy ziarnistej oraz jest uważany poparzenia I stopnia. Jest w stanie zmniejszyć wydalanie tłuszczu i wąskich porów.

Trochę historii

Prawdopodobnie wiele osób interesuje się pytania: „Peeling Jessnera – co to jest? Dlaczego jest taka nazwa? „W rzeczywistości, wynalazek jest pokryta rodzaju tajemnicy. W Internecie istnieje legenda, że M. Jessnera był mało znany żeglarzom. W celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się infekcji statku, wymyślił oznacza, że składa się z rezorcyny, salicylowy i kwas mlekowy. Mariners załadowane elementy danych na twarzy przez długi czas, a po powrocie do domu, ich krewni zauważyli, że skóra załogi zaczął czyścić i jedwabiste.

Niestety, nie ma informacji potwierdzających lub obalić tę historię, nie, ale wiadomo, że termin „skórki chemiczny Jessnera” ma coś wspólnego z człowiekiem, który nosił nazwę Jessnera.

składniki peelingu

Ważne jest, aby wiedzieć, że część każdego produktu kosmetycznego do stosowania na skórę. Dlatego staramy się zrozumieć, jakie składniki są zawarte w skórce Jessnera.

Kompozycja według narzędzia zwykle obejmuje trzy składniki: salicylowy, kwas mlekowy i rezorcyny w różnych proporcjach. Każdy składnik ma specyficzne działanie na skórę, co więcej, te trzy elementy są zdolne do zwiększania efektu siebie.

kwas mlekowy

Składnik – w wyniku fermentacji cukry fermentowane mleko. Ponieważ kwas powstaje przez rozszczepienie glukozy, jest obecny w środkach mlekowego, kwaśny piwo, wino, a także u ludzi. Kwas mlekowy jest szeroko stosowany w przemyśle kosmetycznym: złuszcza stare naskórek, czyniąc skórę gładką i miękką i nawilża ją.

kwas salicylowy

Nic dziwnego, że substancja jest dodawana do skórki Jessnera. Co to jest za element, najpierw studiował chemik Raffaele Piria odkrywania kory wierzby. To właśnie z tego drzewa po raz pierwszy pochodzi kwas salicylowy. Ma bardzo silne działanie przeciwzapalne. W medycynie aktywny składnik stosuje się w chorobach skórnych, jak i przeciwgorączkowe. kwas salicylowy wykazuje korzystny wpływ na skórze, przywracając jej elastyczność i funkcje ochronne.

rezorcyny

Składnik ten jest także antyseptyczny z wyraźnym działaniem przeciwbakteryjnym. Ponadto rezorcynol wzmaga regenerację tkanek i poprawia metabolizm lipidów w komórkach skóry. Ważne jest, aby pamiętać, że ta funkcja jest bardzo ważna, jako część takiego narzędzia jak Jessnera skórki. Co to jest i dlaczego nie zrezygnować z substancji? Rezorcyny jest stosowany w medycynie do leczenia chorób skóry. Reguluje pracę gruczołów łojowych i zabija zarazki. Właściwości te są ważne w peelingu chemicznego. Ponieważ procedura ta jest oparzenie, konieczne jest, aby chronić skórę przed zarazkami i brudem.

Jak jest procedura

Z reguły Jessnera obierania prowadzi się w kilku etapach: więcej z nich – głębsze wnikanie kompozycji. Przed pierwszym zabiegu, upewnij się, aby przetestować wrażliwość skóry. Jeśli aplikacja na miejscu kompozycji istnieje silne swędzenie lub pieczenie – to peelingi chemiczne nie mogą być wykonywane. Wielu ekspertów w dziedzinie kosmetologii przed zabiegiem (około jednego tygodnia) zaleca się posmarować twarz kremu zmiękczającego żelu. To sprzyja szybszej penetracji kompozycji w odrywania warstw skóry.

Na początku zabiegu skóra jest oczyszczona z kurzu i brudu i odtłuszczona specjalnego balsamu. Następnie kompozycję obierania stosuje się w kierunku do dołu. Po wyschnięciu pierwszej warstwy, twarzy działa jako biały proszek kwasu salicylowego wyraża się w kontakcie ze środowiskiem zewnętrznym. Ze względu na to zjawisko wyraźnie pokazuje, w jaki sposób nanieść makijaż. Jeśli procedura wymaga kilku warstw, po wyschnięciu pierwszej, trzeba odczekać około 10 minut, a potem zastosować do następnego. Zazwyczaj na tym etapie wszystkie procedury w salonie kosmetycznym do końca, a klient może wrócić do domu.

okres rehabilitacji

Pierwsze 5-7 godziny po peelingu należy zmyć z twarzy, i, co do zasady, pacjent robi to w domu sam. Następnie skórę należy zawsze stosować balsam i krem do opalania (pasuje do każdego domu). peelingi Jessnera wymaga precyzyjnego wykonania wszystkich etapów pielęgnacji skóry w okresie rehabilitacji, w przeciwnym razie wynik postępowania może zostać odwrócona. W tym czasie nie należy wystawiać skóry na silne działanie promieni UV, użyj tonalnych zasobów lub proszku.

Pierwszy i drugi dzień po peelingu skóra będzie czerwona a dokręcone, może nawet uczucie mrowienia lub pieczenia. Cała reszta z martwych komórek skóry będzie odklejać i odpadać – jest to normalny proces, to nie powinno być przyspieszone. Po tym wszystkim skóra jest aktualizowana, to będzie można ocenić wynik procedury takiej jak Jessnera skórki. Przed i po peelingu skóry za to wymaga szczególnej opieki, zapewni najlepsze rezultaty. Jeśli na powierzchni obecności wystarczających głębokich blizn i zmarszczek, potrzebuje przebieg leczenia. Najlepiej jest zacząć robić Jessnera obierania na początku jesieni. Tak więc, oczywiście nastąpi przed wiosną. W lecie nie zaleca się zrobić peeling chemiczny, jak upał i słońce może zaszkodzić proces odnowy skóry.

szereg przeciwwskazań

Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, Jessnera Peeling ma pewne cechy, aby być świadomi. Odnowienie skóry chemiczna nie można użyć w przypadku alergicznego któregokolwiek ze składników czynnych, w ciąży i karmiących piersią, zapalenia skóry i chorób wirusowych, takich jak opryszczka. Procedura ta nie jest to pożądane w podwyższonej temperaturze, nawet jeśli jest to spowodowane przez SARS banalnej i jest sprzeczne z chemioterapią i radioterapią. Jak skóra po peelingu Jessnera zaktualizuje pewne razy, może być konieczne, aby poświęcić trochę czasu wolnego od pracy.

Wskazania do stosowania peelingów chemicznych

Ta procedura jest oparzenie chemiczne, tak, aby zdecydować się na to, nie powinno być pewne dowody. Jeśli skóra jest w doskonałym stanie, Jessnera obrać to absolutnie nie jest potrzebne. Inną rzeczą, gdy skóra ma trądzik, trądzik lub jest ona zbyt gruba. Od łupiny chemiczne mogą aktualizować górną warstwę skóry właściwej, to osuszenie skóry, przywraca aktywność gruczołów łojowych. Po zakończeniu tej procedury, wielu klientów rzeczywiście zauważyć zmniejszenie alokacji podskórnej tkanki tłuszczowej.

Mediana obierania Jessnera radzi sobie ze niepożądane defekty (plamy, piegi śladów trądziku). Gdy wierzchnia warstwa skóry całkowicie opada, można zaobserwować zauważalny rozjaśnienia niepożądanych plam. Oczywiście, tym ciemniejszy i bardziej kosmetyczny defekt, tym więcej procedur trzeba zrobić dla jego całkowitego usunięcia.

Odnowa skóry bez wychodzenia z domu

Wielu klientów są zainteresowane w pytaniu: Czy można robić peelingi Jessnera w domu? Jest to bardzo ważne, gdyż przerwa między zastosowaniem obierania i płukania składu jest średnią z 5 do 7 godzin. Jak już wspomniano, elementy są stosowane do twarzy w kabinie i wylać domów. Wadą jest to, że klient będzie dostać się do mieszkania z peelingiem kompozycję na twarzy, ale to nie jest dokładnie to estetycznie. Jessnera złuszcza w domu jest możliwe na dwa sposoby: można zaprosić do swojego domu lub kosmetologa procedury samo odbywa się na własną rękę. Dane minus dwie możliwości jest to, że w domu, z reguły nie ma wygodny stół do procedury i nie mają wystarczająco dużo sterylności. W każdym razie, kosmetyczka polecam wydać jedynie powierzchowny peeling chemiczny w domu, i bardziej skomplikowane procedury (środkowy i głęboki) do przeprowadzenia w kabinie.

Piękno wymaga poświęcenia

Wielu z nas słyszało, że ekspresja od dzieciństwa, ale nie zawsze rozumiał jego znaczenie. Procedura odnowienia skóry w czymś ryzykownym i nieprzyjemne, ale nie ma potrzeby, aby robić to konsekwentnie. Liczne kursy mogą być wystarczające, aby następnie mieć piękną i gładką skórę. Od nieprzyjemnych można zidentyfikować czynniki: pieczenie w trakcie procedury, kompozycja zapachowa, długotrwałe złuszczania skóry. Jednak ogólnie rzecz biorąc, jest to bardzo proste, aby przetrwać kilka razy Jessnera skórki.

Jak wykonać tę procedurę, tak, że był to najlepszy wynik? To bardzo proste – trzeba słuchać i wykonywać wszystko, co powiedział kosmetolog. To łatwe, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że kobiety i dziewczęta niemal codziennie dają piękno dużo czasu. Pielęgnacja skóry po peeling chemiczny jest to, że osoba, z którą trzeba nawilżać i umyć ciepłą wodą. Ważne jest, aby nie zdejmować napalone wagi, ponieważ muszą one spaść siebie. Poprzeczna w każdym przypadku niemożliwy do zera, rozdrobnić, w przeciwnym razie może wystąpić efekt przeciwny.

Jessnera peelingu – jest to świetna alternatywa dla podnoszenia i Botox nie wymaga dużych nakładów. Ten rodzaj odnowy skóry jest bardzo popularne w wielu krajach ze względu na swoją prostotę i skuteczność.