664 Shares 6387 views

Dlaczego suche ręce? Przyczyny i rozwiązania suchej skóry rąk

Pamiętając uczciwą komentarz Koko Shanel „Nie dostaniesz drugą szansę, aby pierwsze wrażenie” często zapominają, co powiedziała przed tym „hands – karta kobiety szyi – jej paszportu, a jego pierś. – paszport” Ręce – jest najważniejszym wskaźnikiem stanu zdrowia i wieku.

problem kobiet

Skóra na nich jest znacznie różni się od struktury skóry na twarzy. Na powierzchni drobnych szczotki tkanki podskórnej, ruchoma i zawiera niewielką liczbę gruczołów łojowych. Dłonie są nieobecne. oleiste problemy skórne charakterystyczne dla danej osoby, nie będą istotne dla rąk. Suchość skóry rąk i dłonie pocenie się – to główne przyczyny niepokoju.

Jeśli jest problem, to trzeba szukać rozwiązania. Aby znaleźć prawo, konieczne jest, aby zrozumieć przyczyny.

Nasza skóra jest stale w oddychaniu, na pewno nie w takim stopniu jak w płucach. Pokrywa chroni organizm i pomaga utrzymać tryb stałej temperatury ciała.

Skóra z pierwszej ręki dba o wszystkich negatywnych czynników środowiska. Jest to główny powód, dla którego wysuszyć ręce. Różnica temperatury w pomieszczeniu do przejścia z zewnątrz, wietrznej pogodzie, jasne słońce, zimno. Pierwszy cios wziąć skórę na rękach i twarzy. kontaktu rąk z wody bardziej niż jakiekolwiek inne części ciała. Od kosmetyków i detergentów znajdujących się w 20 razy więcej niż człowiek. Brak witamin i niezdrowej diety mogą być diagnozowane przez postaci rękach. Zapalenie skóry i reakcje alergiczne, które części ciała najczęściej dotknięte.

czynniki środowiskowe

Wiatr, zimne powietrze, ogrzewanie i suche powietrze w pomieszczeniu mieć negatywny wpływ na rękach i twarzy. Sucha skóra na dłoniach, gdy twarz czerwieni i zaczyna się łuszczyć. W zimie, w celu złagodzenia podrażnienia i suchość skóry, potrzebny jest krem dzień zastąpić bardziej pożywne i pogrubione. Nie zapominając o ostrożności.

Nałożyć krem na trzydzieści minut przed wyjściem na zewnątrz. Jest to czas, w którym będzie miał czasu, aby zanurzyć się i zacznij pełnić swoją rolę ochronną. W przeciwnym razie efekt będzie odwrotny. Kosmetyczka proponujemy zastąpienie krem do rąk na olejów kosmetycznych. Tworzy film, który wykonuje funkcje nawilżenie i chroni przed pojawieniem się zmarszczek. należy zastosować co najmniej dwa razy dziennie. Czyszczące zastąpione przez miękkie i delikatne.

upał i intensywne promieniowanie ultrafioletowe wymagają innego podejścia do problemu. Lato suche dłonie nie mniej, ale nadal istnieją problemy z pigmentacji i plamy. Do pielęgnacji dłoni z użyciem płynu wilgoci światło, uzupełniając produktów do pielęgnacji z ochroną SPF. Z ręką zawsze jest pożądane, aby mieć wodę termalną. systemy dzielone i klimatyzacji powietrza wewnątrz suszy intensywnie jak system grzewczy.

chemia gospodarcza

Wodą, nasze dłonie spotykają się na co dzień, jak również różnych obiektów do mycia naczyń, mycia i oczyszczania różnego rodzaju powierzchniach. Na różnych składników chemicznych, reakcji alergicznej może rozpocząć się w czasie. Objawy pojawiają się suche i popękane, że ręce są czerwone krosty, a niekiedy pęcherzyki wypełnione płynem. Ochrony przed tymi problemami pomoże elementarnych środków ostrożności. Spójrzmy na nich:

 1. Za każdym razem po umyciu rąk, mycie naczyń lub spróbuj wysuszyć je dokładnie.
 2. Dla wszystkich rodzajów prac związanych z domowych środków czyszczących, a także do mycia i czyszczenia warzyw rękawice są używane. Gdy nie nadaje lateks lub winyl, to zaleca się smarowanie skóry z kremem silikonowy stronie.
 3. W przypadku zapalenia naskórka traktował ją jodyną.
 4. Pozbyć się skutków kiedy palce suche i popękane pomocy Pomadki. smaruje ona wskazówek. Pomaga szybkie gojenie złamań.
 5. Pożądane jest przy najmniejszych oznak podrażnienia i stany zapalne skóry na dłoniach, aby pozbyć się złej jakości produktów gospodarstwa domowego. Niektórzy uważają, że mydło – dobry substytut. Pogląd ten jest błędny. Alkalicznych zawartych w nim niszczy podskórnego tłuszczu.

Dieta i styl życia

Gdy jest ostrożny opieki i podejmowane są wszelkie środki ostrożności, ale suche ręce, powodem może być brak witamin. Sucha łuszcząca się skóra – oznaką niedoboru w organizmie kwasu nikotynowego. Witamina PP jest obecny w zbożach, fasoli i niskiej zawartości tłuszczu ryb. Łuszcząca się skóra, pokryta krostami, mówi o braku retinol i karoten. Na brak witaminy A wskazuje na obecność ciemnych plam na rękach. Ten element jest obecny w dyni, marchwi, pomidorów, żółtka jaj, a także wszelkiego rodzaju wątroby. Skóra, która traci elastyczność, patrząc słaby, trzeba witaminę E.

Duża ilość niej znajduje się w zielonych warzywach i nierafinowanego oleju roślinnego. Nazywana jest także „witaminą młodości”. Polecam biorąc codziennie jedną łyżeczkę dowolnego oleju roślinnego.

choroba

Dlaczego suche ręce? Zjawiska te mogą powodować różnego rodzaju chorób. Choroby wpływające na skórę rąk: rybia łuska, wyprysk, łojotok, łuszczyca. Nazwa naukowa suchej skóry – lub suchością dermatoxerasia. Jeśli podejrzewasz, że choroba jest powodem, dla suchych rąk, co robić, lekarz radzi. Przeprowadzenie dokładnej analizy, niezbędne badania. Wyznaczyć odpowiedni przebieg terapii i leków.

Do nadania rękę piękny i zadbany wygląd kosmetyczek opracowali szereg środków. Nawet nasze babcie martwi się o problemie, jak ukryć wiek, uderzając wdzięk i elegancję ręką. Historia pozostawiła wiele popularnych receptur, które są istotne dla współczesności.

tace

 1. Olej. Ciepła woda rozcieńcza ¼ szklanki dowolnego oleju roślinnego, opuścił ręce i przytrzymać przez dwadzieścia minut. Po zabiegu, suche ręce w powietrzu w ciągu 5 min., Pozostały olej przeniesiono do ręczników papierowych.
 2. Ziemniak. Wody, w którym ziemniaki są gotowane, ochłodzono do temperatury przyjemnego dla skóry. Zanurz ręce przez piętnaście minut.
 3. Płatki owsiane. Ciepłe płatki owsiane bulion zmniejszają podrażnienia i gojenia się złamań. czas leczenia – dwadzieścia minut. Po kąpieli masowanie skóry. Owsianka będzie pełnić rolę delikatnym peelingiem.

okłady

 1. Pietruszka i malina. Take 1 szklanka malin, 1 pęczek pietruszki i ½ szklanki wody. Gotowany przez 20 minut. Masę ugniata się w misce, ochłodzono i przesączono. Gaza szmatką zwilżona w przygotowanej cieczy nanosi się na suche, czyste ręce. Pozostawia się przez 15-20 minut.
 2. łopian liści. Wystarczy do jednego dużego arkusza. On pokroić na małe kawałki, zalać 1 szklanką wrzącej wody. Po pół godziny sączy się brzeczkę miesza się pół kubka jogurtu lub niskotłuszczowy jogurt. Nasączone gaza jest stosowany do rąk. Ten okład łagodzi nie tylko skórę, ale także wybiela.
 3. Rumianek. I pół szklanki suszonych kwiatów warzenia 1 kubka wrzącej wody, zakończyć. Następnie pozostawiono do trawienia przez 30 minut. Przesączono i mieszana z olejem pół kubek z oliwek. Zabieg trwa 15 minut, zmienić gaziki w tym czasie 3-4.

Wreszcie, mała

Teraz już wiesz, dlaczego do suszenia rąk, przyczyny nazwaliśmy. Mamy również opisał szczególną ostrożność. Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci.