622 Shares 6456 views

zawieszenie pneumatyczne na „Dalej” Gazel

Jak wiadomo, zawiesina do samochodów w XX wieku to typ sprężyny. Jednak w 90 lat, europejscy producenci zaczęli instalacji systemów wentylacyjnych. Tak więc, tłumienia drgań wytwarzanych przez poduszek pneumatycznych. Teraz zawieszenie ustawione i krajowych samochodów. Zasadniczo jest 5- do 10-tonniki. Jednakże, istnieją przykłady ustawiania zawieszeniem pneumatycznym „Gazela”, który pojemności 1,5 tony. To jest naprawdę skuteczne zakończenie podwozia. Co to jest zawieszenie pneumatyczne na „Gazelle next” i ile to kosztuje, uważamy poniżej.

cecha

zawieszenia pneumatycznego pojazdu zapewnia regulowany odstęp względem powierzchni drogi. System ten jest również tłumienie drgań. Działa on na podobnej zasadzie. Ale w przeciwieństwie do sprężyny elementy sprężyste są tu poduszki. Wewnątrz one pompowane powietrze z ciśnieniem odbiornika. Obecnie stosowane na głównej linii traktorów, jak również w samochodach jako opcja.

zalety

Dlaczego „gazelisty” przejście na zawieszenie? Główną zaletą tego – to niezawodność. Sprężyny ustępują z czasem. Oczywiście, mogą być ponownie walcowane. Ale to raczej strata czasu i pieniędzy. Poduszki powietrzne nie wymagają takiej usługi i opłacać już 2-3 latach eksploatacji. Ponadto zawieszenie pneumatyczne ustawione na „Gazela” zapewnia miękki udar. Po każdym poduszki element sprężysty i kompensować wszystkie osadzaniu, jak również drgania. Maszyna do takiego zawieszenia idzie gładko.

Kolejny plus – manipulowaniu. Tak, poduszki nie zmieni „Gazela” w samochodzie wyścigowym, ale znacznie zmniejszy banki, zwłaszcza na długich zakrętach. Wszakże, jak wiesz, belka tylna oś stoi. I na starszych wersjach „Gazela” i bardziej wrażliwej belce przedniego. Maszyna jest wstrząśnięty w narożnikach iw dołach. Instalacja zawieszenie pneumatyczne na „Gazela” może poprawić obsługę samochodu, który ma pozytywny wpływ na bezpieczeństwo. Inną zaletą – zawieszenie siła. W pełni załadowany płytki sprężynowe są wygięte w znacznym stopniu. I zmniejszenie prześwitu. Z poduszek pneumatycznych, kierowca może sam regulować luz i sztywności zawieszenia na tylnej osi. Co więcej, „okulary” mają wysoki margines bezpieczeństwa.

typy

Istnieje kilka rodzajów zawieszeniem pneumatycznym:

 • Jeden obwód.
 • Dwa obwód.
 • Chetyrehkonturnaya.

Dla „Gazela” wybiera się pierwszy typ. Jest to najprostszy i najtańszy zawieszenie dla pojazdów użytkowych. Montowane na jednej osi (zwykle tyłu). Poduszki są sterowane przez pojedynczy zawór elektromagnetyczny i napompowane równomiernie.

Podwójnego zamontowane na dwóch osi pojazdu. W tym przypadku, są one kontrolowane przez różnych zaworów. Kierowca może wybrać swój własny parametr ciśnienia na każdą oś pojazdu.

Chetyrehkonturnaya – najbardziej trudne i kosztowne zawieszenie. To może być używany tylko w samochodach lub SUV premii. W tym przypadku każda poduszka jest niezależna. Kierowca może regulować ciśnienie nie tylko na każdej osi, ale na jego bokach.

koszt

Średnia cena za jedną zawieszeniu za „Gazelle Dalej” wynosi od 15 do 20 tysięcy rubli. Parametr ten zależy od kompletności towaru. Na przykład, w minimalnej zestaw obejmuje:

 • Człon mocujący.
 • Sprężyny powietrzne (produkcja „AirKraft” lub „AirTeh”).
 • przewód ciśnieniowy z tworzywa sztucznego.
 • Adaptery na sutek.
 • Złączki.

Kompletny zestaw zawieszenia pneumatycznego na „Gazela” składa się z:

 • Złącznych.
 • Sprężarki.
 • Odbiornik 9 litrów.
 • Plastikowe rury, kształtki, złączki, poduszki.
 • Manometr.
 • skrzynka bezpieczników.
 • Czujnik ciśnienia powietrza w obwodzie.
 • Osuszacz.
 • Pneumatyczny dystrybutor.

instalacja

Należy odnotować, że instalacja jest przeprowadzane Pneumoelements między resorowaną i kanałach ramki. Poduszka jest przymocowana do płytki z aluminium, które są zawarte. Wymaga to odpowiednich otworów. Następnie płyta jest zainstalowany na śrubie. Sami poduszki umieszczone są w stanie opróżnionym. Projekt zaciśnięty drabiny dennych. Odbiornik jest instalowany w dowolnym dogodnym miejscu. Może to być w dolnej części korpusu lub w komorze silnika. Ale w tym ostatnim przypadku będzie musiał utorować długiego węża przez cały samochód. Także utorować elektrozawory przewody sterujące i podłączyć kompresor. Ostatni jest zasilany przez sieć 12-volt. Zakładanie bezpiecznie skręcone w foteliku. Dodatkowo, zestaw przycisków sterujących w centrum i manometr. Pozwoli to na monitorowanie ciśnienia w systemie zdalnie i przeprowadzić parametry regulacyjne w razie potrzeby. W ten sposób instalujesz zawieszenia pneumatycznego na „Gazela”. możliwe jest, aby powtórzyć swoje ręce. Technologia ta jest podobna do wyżej wymienionych. Należy jednak pamiętać, że w przypadku utraty gwarancji własnej instalacji. Wytwórca może być zamontowany tylko na specjalistycznych usług.

usługa

Głównym wrogiem poduszki – to brud. Gdy zatory na powierzchni płytki, pracuje jako materiał ścierny. W rzeczywistości przy ciśnieniu zejście elementu gumowe części szczelnie w kontakcie ze sobą. To samo dzieje się z poduszki amortyzującej, gdy pojazd mija nierówną odcinka drogi. W wyniku pęknięcia elementu. zaczyna to mimowolny spuszczania powietrza. Jeśli nie rozwiązać ten problem w czasie, wymienić na nową poduszkę, może spalić sprężarkę od stałych obciążeń. Jak uniknąć przedwczesnej awarii poduszek? Do zawieszenia pneumatycznego na „Gazela” ostatniego długi czas, należy okresowo sprawdzać jego stan i uczynić Pneumoelements czyszczących. Przewidując zimie zimno jest wskazany do leczenia Olej silikonowy amortyzator (na przykład w postaci aerozolu). Nie używaj tego środka WD-40 i innych. Smarowanie powinno być tylko silikon. spowoduje utworzenie gęstej warstwy tłuszczu na powierzchni, zapobiegając w ten sposób przedostawaniu się brudu oraz soli. Zastosuj spray powinny być dokładnie oczyszczone tylko i suchej powierzchni. Kompozycja wniknęła we wszystkich rowkach, stosuje się go w pełni nadmuchanej poduszki. Ponadto zawieszenie nie może pracy przy ciśnieniu niższym od 1 bara.