491 Shares 1231 views

"Toyota Highlander": specyfikacje techniczne, wnętrza, design i cena

Quad „Toyota Highlander”, pomimo jego japońskiego pochodzenia, cieszył się silny popyt na rynku krajowym i na rynku amerykańskim. Nawiasem mówiąc, to paradoks w Japonii nie jest to pierwszy raz. Istnieje wiele przykładów, jak Japończycy rozwijają swoje samochody specjalnie na rynek amerykański. Ale nie będziemy ingerować w szczegółach, i przenieść się do samochodu terenowego „Toyota Highlander”.

Dane techniczne i charakterystyka konstrukcja samochodu jest dobrze znane Amerykanów od 2002 roku. To wtedy z linii montażowej zjechał z pierwszej generacji tych samochodów. Ale nagle, po 5 latach udanego zarządzania sprzedażą spółki postanowił zamknąć produkcję tego modelu. Jakiś czas później, w 2008 roku, urodził się nowy „Toyota Highlander” (drugiej generacji). W tym czasie deweloperzy postanowiła nie ograniczać się do rynku amerykańskiego i postanowiliśmy dostarczyć maszyny w Europie Wschodniej. Po 2 latach nowością stał się oficjalnie dostępny w Rosji, co oznacza, że nie można go kupić przez „czarnych pośredników.”

Zewnętrznie samochód ma wiele podobnych części z młodszym „siostry” pod nazwą „Camry”. W rzeczywistości, druga generacja SUV został zaprojektowany właśnie na tej podstawie. Stąd staje się jasne, dlaczego samochód ma prawie taką samą kratę i skośne reflektory jako „dawca”. Jednak pomimo niewielkiego rip-off w SUV projektu można przypisać unikalny, czysto męski. Dowodem na to jest przez masywny zderzak z chromowanymi wstawkami i „guns” protivotumanok. Kąt nachylenia szyby nieco zmniejszona. Więc deweloperzy udało się nie tylko dać samochód sportowy wygląd, ale również w celu zmniejszenia oporu aerodynamicznego. Wysoki prześwit i szybki nachylenie przedniej części samochodu zdaje się mówić: „Jestem gotów podbić każdą przeszkodę” Patrząc na wygląd samochodu, nie od razu zauważyć, że jest to crossover, a jeszcze bardziej, że jego fundacja pasażer „Camry” została podjęta. Projektanci naprawdę zasługują na pochwałę – udało im się sprawić, że miasto to prawdziwy napęd na cztery koła subcompact SUV.

"Toyota Highlander": specyfikacje techniczne

Pod maską nowych elementów jest potężny sześciocylindrowy silnik benzynowy 3,5 litra, które zaskakująco również została zapożyczona z „Camry”. W jego posiadaniu 273 koni mechanicznych, które mogą przyspieszyć samochód do 180 kilometrów na godzinę. Tak, „Toyota Highlander” Dane nie są samochody, nie można powiedzieć o zużyciu paliwa. Średnio samochód spędza około 10-13 litrów benzyny na sto.

Ceny dla „Toyota Highlander”

Specyfikacje, jak widzieliśmy, w powiązaniu z projektem naprawdę zwrócić uwagę na nowy produkt. A cena za to jest całkiem do przyjęcia w porównaniu z odpowiednikami niemieckimi i koreańskich i wynosi około 1 miliona 690 tysięcy w bazie, oraz 1.975 mln rubli w maksymalnej konfiguracji. To ile to będzie kosztować „Toyota Highlander” w Moskwie podczas oficjalnego dystrybutora.