289 Shares 7565 views

Bike Merida TFS 100-D: porównanie z konkurencją i opiniami

Rowery Merida TFS 100 należą do modeli uniwersalnych. Może z powodzeniem poruszać się po mieście, po ciężkim terenie i ścieżkach górskich. Takie możliwości wynikają z szerokich kół, doskonałych amortyzatorów i miękkiego zawieszenia przedniego widelca. Wiarygodny węzeł szybkiego przełączania umożliwia dostosowanie kontroli podczas pokonywania różnych odcinków ścieżki. Rozpatrzony egzemplarz podejdzie nie tylko do początkujących, ale i dla wykwalifikowanych motocyklistów, dążących do podboju off-road. Rower przeznaczony jest do wycieczek w stylu cross-country, wyposażonych w 24-biegową skrzynię biegów i wysokiej jakości sprzęt. Dodatkowym wygodzie i bezpieczeństwu ruchu jest regulowany system tłumiący i podwójne obręcze typu Matts Pro D. Należy rozważyć cechy tego urządzenia, jego analogów i opinie klientów.

Informacje ogólne

Dwustronna maszyna Merida TFS 100 jest wyposażona w aluminiową ramę stopową i hydrauliczne hamulce tarczowe . Są one wykonane na bazie profilowanych rurek przy użyciu specjalnej technologii TFS i spełniają najwyższe parametry niezawodności i trwałości. Ten projekt znacznie upraszcza działanie roweru. Wygodna i bezpieczna jazda w połączeniu z trwałością urządzenia.

Pokrętło zmiany biegów Shimano Alivio umożliwia dostosowanie tempa jazdy w zależności od preferencji rowerzystów. Jeździec może łatwo podnieść wygodną pozycję, ważną nie tylko dla ekstremistów, ale także dla fanów długich podróży.

Merida TFS 100 Bike: funkcje

Poniżej przedstawiono parametry planu technicznego rozważanego urządzenia:

 • Rodzaj stosowania – dla dorosłych.
 • Rok produkcji – 2013.
 • Sfera użytkowania – spacery, wycieczki górskie, cross-country.
 • Rama wykonana jest z aluminium.
 • Konstrukcja zatyczki jest mechanizmem sprężysto-elastomerowym o skoku 10 cm.
 • Kolumna sterownicza jest bezgwintowym pół-zintegrowanym systemem.
 • Koła – Merida Race, 26 x 2.1.
 • Obecność podwójnego obręczy.
 • Metaliczny kordel.
 • Hamulce – elementy hydrauliki tarczowej z przodu iz tyłu.
 • Skrzynia biegów – 24 prędkości, chodu i rozruchu z ramionami spustowymi, wyposażonymi w parę dźwigni.
 • Typ gwiazd jest 3 (z 24, 34 lub 42 zębami).
 • Konstrukcja steru jest typu zakrzywionego.

Więcej o ramce

Jakość ramy jest całkiem przyzwoita, w tym jej geometria i materiał. Element przeznaczony jest do poruszania się po wyboistych drogach i na obszarach górskich. Długość dolnych piór wynosi 42 centymetry. Pozwala to na szybki wzrost prędkości na drogach o dowolnym terenie.

Rower Merida Matts TFS 100 – jeden z najlepszych przykładów w swojej klasie, rama wytrzymuje znaczne obciążenia, nie posiadające bardzo dużej masy i oryginalnego wzoru.

Warto też zauważyć profil dolnej rury przedniego trójkąta. Ten szczegół zwiększa sztywność konstrukcyjną i nadaje rowerowi oryginalną powierzchnię.

Sprzęt

Merida TFS 100 jest wyposażony w amortyzator typu RST Gila 100 ML. Jest to sprężyste, elastyczne urządzenie, które ma małą masę i zapewnia komfort podczas jazdy na nieprzerwanym terenie. Rower będzie zadowolony dla początkujących jeźdźców i zawodowych sportowców (jako szkolenie).

Jeśli korzystasz z samochodu na dwóch kołach w trybie cross-country w dobrej pogodzie, to widelec pojazdu wystarczy, aby podróżować po mieście i innych trasach nie tylko latem, ale także zimą. Obecność urządzenia blokującego umożliwia zabezpieczenie ruchu w każdych warunkach, nawet podczas podróży na odległość przekraczającą setki kilometrów. Ogólnie Merida TFS 100 to nie tylko rower do celów sportowych, ale także model aktywnych spacerów po mieście.

Inne systemy

System hamulcowy roweru jest sprawdzonym czasem w urządzeniu Hayes MX5. Jest technologicznie nieco gorszy od mechanicznego analogowego typu Avid 7, ale pełni swoją funkcję jakościowo. Niezawodny mechanizm z dyskami twardymi pozwala mieć pewność, że w sytuacji krytycznej hamulce nie zginają się i nie zawiedzią.

Koła na Meridzie TFS 100 są umieszczane na sprężynach, wyposażone w markowe szerokie opony. Niewielkie niedogodności mogą dostarczyć tylny bush z szerokim gumowym błotem z lewej strony. Zaczyna się nieprzyjemny dźwięk, jeśli nie smaruje się części w czasie. Ogólnie rzecz biorąc, ta strona nie wymaga specjalnej troski i jest bardzo wiarygodna.

Selektor prędkości Shimano Alivio nie jest uważany za najwyższą kategorię, ale dobrze sprawdza się. Nawet na skrzyżowanych częściach trasy nie ma problemów, jeśli poprawnie wyreguluj napięcie kabla i działanie mechanizmu. Przy zakupie roweru przeczytaj instrukcję obsługi. Pozwoli to zrozumieć niuanse używania, terminy konserwacji i właściwości jezdne.

Plusy i minusy

Zalety roweru Merida Matts TFS 100-D obejmują:

 • Wygodna konstrukcja i solidna aluminiowa rama.
 • Szybki i cichy bieg.
 • Możliwość wyboru żądanej prędkości 24 pozycji.
 • Jakość montażu.
 • Obecność specjalnych uchwytów na długich trasach.
 • Doskonały system hamulcowy tarczowy, który zapewnia niezawodny przystanek o każdej porze roku.
 • Regulowana i miękka przednia amortyzacja.
 • Możliwość przełączania przekładni bezpośrednio podczas ruchu.

Wśród zalet roweru Merida Matts TFS 100 można wymienić:

 • Początkowo siedzenie nie wydaje się bardzo wygodne.
 • Brak otworów mocujących do montażu skrzydłowego, co wielu użytkowników się nie podoba, ponieważ w przypadku naprawy lub strojenia potrzebna jest odpowiednia pozycja.
 • Z ostrym skokiem z roweru istnieje możliwość zaczepu na ramie lub łańcuchu.
 • Regularna kauczuk nie nadaje się do poruszania się po złych powierzchniach asfaltowych.

Bike Merida TFS 100-D: opinie klientów

Właściciele roweru zauważają wysoką niezawodność i trwałość. Główne zalety to wielopoziomowy węzeł zmian biegów, dobrego montażu, wyładunku, a także wytrzymałości ramy. Po wielu latach użytkowania rower praktycznie nie traci swoich cech, jeśli jest to właściwe do przeprowadzania konserwacji i konserwacji profilaktycznej. Ostatnia operacja polega na terminowym smarowaniu części ścierających, pompowaniu opon i zamocowaniu elementów mocujących.

Wśród niedociągnięć konsumenci zauważają silną sztywność siedzenia, niską niezawodność pedałów. Zdarzały się sytuacje, gdy ten węzeł nie powiódł się po kilku latach użytkowania. Cena roweru wynosi od 20 tysięcy rubli. Większość właścicieli nie chce zmieniać tego dwukołowego samochodu, co wskazuje na jego niezawodność i komfort pracy.

Analogi

Przed zakupem roweru należy ustalić wymagane parametry i cele jego użytkowania. Na przykład model Merida Matts TFS 100 jest świetny nie tylko do chodzenia po mieście, ale także do ekstremalnych konkursów na nieograniczonym lub górzystym terenie. Wśród głównych konkurentów omawianej maszyny rowerowej są następujące marki:

 • Seria "Merida" 300 i 200.
 • GT lub Gary Turner.
 • Giant, Trek, Scott.

Wszystkie te modyfikacje mają dobrą charakterystykę, są w przybliżeniu równe w swojej klasie. Jednakże rozważany samochód dwukołowy łączy w sobie europejską jakość i cenę demokratyczną.

Podsumowując

W porównaniu z wyżej wymienionymi konkurentami, popularność tego roweru jest spowodowana wysoką jakością konstrukcji, niezawodnością systemu hamulcowego, a także dość akceptowalną polityką cenową. Ten rower jest jednym z najjaśniejszych przedstawicieli w swojej klasie, wyposażony w sztywną i mocną ramę, dobry system hamulcowy i jest uniwersalny w użyciu. Biorąc pod uwagę niewielką wagę, rower jest dostępny zarówno do ekstremalnych wycieczek, jak i do spacerów miejskich.

Stosunkowo niewielka cena, dobra jakość i wszechstronna funkcjonalność sprawiają, że rower jest popularny w wielu krajach. Ponadto ten ruch nie tylko daje pewność siebie, ale także nie szkodzi środowisku.