132 Shares 2839 views

Jaka powinna być normalna temperatura karty graficznej?

Wszystkie elementy komputera podczas pracy jest przydzielona określona ilość ciepła. Ze słabym chłodzeniem temperatury komputer może osiągnąć wartości krytyczne i aby ją wyłączyć, a zwłaszcza karty graficznej. W tym artykule postaram się zrozumieć, co normalna temperatura karty graficznej powinny być i jak unikać jej zwiększenie.


Karty temperaturze od różnych producentów różnią się od siebie i silnie zależy od sposobu chłodzenia i zasilania. Do normalnego filmu jest to około 40 stopni podczas bezczynności i 70 stopni pod obciążeniem. Zbyt często dowiedzieć się, co to normalna temperatura karty graficznej nie jest konieczne. Pojedyncza kontrola raz na trzy miesiące. Jeśli są błędy podczas pracy w niektórych wydajności aplikacji, restart systemu i zmniejszenie, odczyty z czujników temperatury może powiedzieć wiele o doświadczonego użytkownika.

W tej chwili sprzęt dla komputerów pracujących w bardzo wysokich częstotliwościach i producentów, ze względu na bardzo dużą konkurencję, bardzo nadmiernych wymagań w zakresie pojemności i wydajności produktu. W dzisiejszych czasach gracze na tyle szczęście, jako producentów, konkurujących ze sobą na rynku, produkować modele z oszałamiającym energii „żelaza” na stosunkowo niewielkim kosztem. Ponadto przedsiębiorstwa w walce o klienta jest już fabrycznie podkręcania karty graficznej standardowe poważne wydajności, lub dostarczyć różne narzędzia do samodzielnego „przyspieszenia” z komputera „żelaza”.

Karta Gaming tendencję do stawania się gorąco i ciągle utrzymać normalną temperaturę producenci kart graficznych zestaw różnych skomplikowanych systemów chłodzenia z dużych chłodnic i grzejników.

W odniesieniu do zdolności do pracy w układzie chłodzenia nie umożliwiają takiego procesora ciepła, ale ostatecznie większość niezawodny nawet wszelkie urządzenia zaczyna się ścieranie, zwłaszcza chłodnicy. Smar suszy się, zostaje w kurzu, zdeformowanych elementów. W efekcie – przegrzania i uszkodzenia.

Jeśli komputer był jak „objawy” i najlepszej temperatury karty graficznej jest poza jej granic, konieczne jest, aby podjąć odpowiednie kroki w celu:

  • Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na zatykanie pyłu wentylatora chłodzącego i żebra chłodzącego;
  • Po drugie, należy zwrócić uwagę na lokalizację jednostki systemowej (runda powinna być wolna przestrzeń dla świeżego powietrza i jakości powietrza). Nawet tak prosta czynność jak unosząc pokrywę boczną jednostki systemowej czasami zwiększa komputera chłodzenie i wydajność;
  • Po trzecie, można korzystać z różnych programów, które zwiększają prędkość wentylatora chłodzącego wideo. W tym przypadku, do normalnej temperatury karty graficznej nie przekraczać dopuszczalnych limitów, po uruchomieniu aplikacji „ciężka”, należy ręcznie zwiększyć prędkość wentylatora.

Chcielibyśmy powiedzieć o skuteczności w ostatnim akapicie. Regulacja przepływu powietrza jest konieczne nie tylko w celu utrzymania optymalnej temperatury karty graficznej, ale również w celu zapewnienia jego dostaw energii. Jesteś wolny, aby przeprowadzić proste doświadczenie: w amplifikacji chłodzenia na komputerze klatek na sekundę wzrosła o piętnaście procent! Dobry wzrost wydajności, myślisz?

Czy można wyobrazić sobie możliwości komputera, jeśli normalna temperatura karty graficznej przy pełnym obciążeniu, to będzie dużo niższy niż przewidziany przez producenta? W tym celu nie jest zasilanie systemu wymuszonego chłodzenia, którego głównym składnikiem jest ciekły azot. No, to już temat na inny artykuł …

Chciałbym użyć tylko dobrej jakości i „Iron”! Powodzenia!