95 Shares 3092 views

Zielona cytryna z różnicy pomiędzy? Różnice i podobieństwa

Cytryny już dawno temu przestały być egzotyczne, nawet w regionach północnych. Ten owoc jest dobrze utrzymany, a jego zalety prostu legendarne. A w kuchni jest używany dość powszechnie. Gdzie po prostu nie dodać, ze słodyczami, kończąc marynat do mięs. Ale takie owoce jak wapno, wiele z nich jest nieznane. Jeśli zdecydujesz się spróbować tego cudu po raz pierwszy, istnieje ryzyko, aby kupić fałszywe, ale po prostu umieścić – niedojrzałe cytryny. Te owoce są podobne w wyglądzie, zwłaszcza jeśli nie wiem, niektóre z funkcji, ale nie są wymienne. Jeśli zdecydujesz się gotować niezwykłą delikatność w recepturze, która zawiera wapno lub sok, dodać cytryny złamie technologii, a wyniki mogą być rozczarowani.

„Cóż, z wapnem cytryny znacznie inaczej?” – pytasz. Na pierwszy rzut oka, można znaleźć chyba że różnica w kolorze. Ale w rzeczywistości, wszystko jest znacznie bardziej złożone i wielopłaszczyznowe. Będziemy zrozumieć niuanse.

Oczywistych podobieństw

Przed mówimy o różnicach, należy rozważyć wspólne cechy, które są często źródłem błędów. Oba owoce cytrusowe należą do rodziny Rutaceae, oba mają obłe struktury i kwaśny smak. Niedojrzałe cytryny podobne do Lyme także w kolorze.

To właśnie z powodu tych podobieństw jest czasami trudne do odróżnienia od wapna cytryny. Co odróżnia jednego z innych owoców? Wiele osób dziwi się, ale nawet kwaśny smak może być identyfikatorem. A kolor jasny skórką z limonki jest łatwy do odróżnienia od niedojrzałych zielonych cytryn, co zakłóciło przedwcześnie.

Najważniejsze – kolor

Poniższa ilustracja przedstawia właśnie taki kawałek owocu – Lemon nedospevshy. To wygląda apetycznie? Czy sprawia, że chcesz ozdobić plasterkiem swoje kulinarne arcydzieło?

Peel niedojrzałe cytryny kolorowe miąższ niestabilnie lub białawe światło, zielone kości wewnątrz.

Gotowy do użycia wapna powoduje różne emocje. Jej bujna zieleń skórka nawet z wyglądu nie wygląda niedojrzały. To jej naturalny kolor.

Nawiasem mówiąc, limonki zbyt często zakłócone z góry, ponieważ okres przechowywania owoców w okresach krótszych niż cytryny (tu kolejna różnica). Ale on dojrzewa w drodze, a sklep dostaje już dojrzałe.

Oczywista różnica między cytryną i wapna w porównaniu miazgi. W niedojrzałych cytryn jest jasnożółta, półprzezroczysta. Wapno jest zawsze zielone światło wewnątrz. Nawet kolor, który zawdzięcza swoją nazwę z owoców – Lime. Jest jasne, ciepłe, soczyste, z małym udziałem żółtawy odcień. To jest jak miąższ owocu.

Zwycięzca w nominacji „Najbardziej kwaśny”

Każdy, kto kiedykolwiek próbował surowego wapna, bez wysiłku będzie odróżnić go od innych produktów, a nie że z cytryny. Jego smak jest po prostu niemożliwe do pomylić z żadnym innym. Lemon może poważnie twierdzić, że bardzo kwaśne owoce, ale wapno da mu sto punktów. To po prostu nie mogą być spożywane na surowo, nie krzywiąc.

Pamiętaj: wapno różnią się od cytryny do smaku. Jest to bardzo ważne rozróżnienie. Nawet niedojrzały owoc nie może być kwaśny dojrzałych wapna.

Gdy rozmiar jest ustawiony

Starając się różnicować z zakupem wapna z cytryny? Różne smak i kolor owoców z drugiej strony, już jesteś świadomy. Teraz zwrócić uwagę na kształt i wielkość. Cytryny większy i owalny, limonki są bardziej jak małe kulki. Jeżeli sprzedawca daje możliwość spojrzenia na owocach w kontekście wam zwrócić uwagę na grubość skorupy. Na wapna jest bardzo drobna i gęsta. owoce Tolstokorov z zielonej skóry i żółtawym półprzezroczystym miąższu – nedospevshy cytryny.

czas przechowywania

Jeśli kupisz w ciągu jednego dnia i umieścić w lodówce cytryny i limonki, różnice, które już wiesz, można zauważyć inny wzór. Kilka dni później pierwszym owocem będzie leżał spokojnie na półce, a druga zacznie zanikać. Okres przydatności do użycia wapna w najlepszych warunkach, do którego odsyła się w temperaturze 4 ° C, bez dostępu wilgoci, zaledwie dwa tygodnie. Cytryna nie jest tak kapryśna, to zachowuje swoją prezentację w ciągu miesiąca, jeśli nie więcej.

jako podpowiedź cena

Jest jeszcze jedna ważna zasada, która powinna być prowadzona przez starając się odróżnić od wapna cytryny. Jaka jest różnica w cenie owoców z drugiego, to nie jest trudne do odgadnięcia, biorąc pod uwagę wszystko, co już znalazłem. Lime średnio dwa lub nawet trzy razy tyle cytryny. Oprócz licznika nie będzie widać ogromną ilość owoców, podczas gdy cytryny może być kilka pudełek. Co możemy powiedzieć, popyt na tych owoców jest inna.

I pamiętaj, że atrakcyjna zniżka na limonki i innych działań nie powinno być mylące. Zbyt tanie owoce mogą być perespevshimi, ponieważ, jak wiadomo, nie mogą być przechowywane przez długi czas.

Skład i wykorzystanie owoców

Laboratorium również można łatwo odróżnić od wapna cytryny. Różny skład tych owoców można łatwo wytłumaczyć każdej biologów. Aby Lyme zawartość kwasu askorbinowego jest wyższa niż cytryny, kilka razy. Ponadto, mięso zawiera dużą ilość kwasów owocowych i witaminy z grupy B. Takie same cytrynowy większe phytoncids i witaminy z grupy R.

Zarówno owoce są bardzo dobre dla zdrowia, tak powszechnie stosowany w farmakologii. Przestrzegania tych owoców i zwolenników zdrowego odżywiania, sportowców, turystów. Oczywiście dzieje długiej wędrówce, preferencja jest dać cytrynę – może być przechowywany dłużej.

Wskazane jest, a wzmianki o tym, że duża liczba zawartych w kwas askorbinowy Lima jest niszczone przez obróbkę cieplną. Dlatego wielu kucharzy próbują go używać soku surowego i pulpy do produkcji napojów, koktajle, sorbety i marynat.

Zielona cytryna przebraniu: jak rozpoznać podrobione

Podsumowując, można łatwo przenieść różnicę z cytryny wapna zielone. Jego kolor jest apetyczny i przyjemne, miąższ jest koloru zielonego w bogatej barwie ( „wapno”), a nie w przezroczystego żółtego, kwaśny smak, a powinna, co do zasady, droższe cytryny.

Kolejną cechą, która pomaga nie zgubić – coś w rodzaju „nos”, który cytrynę. Na krańcu wapna, zarówno nachylona i płaska. Wielu ekspertów pamiętać i gładka skóra – cytryna jest bardziej porowata.

Zapamiętaj te proste znaki, i zawsze będziesz w stanie łatwo rozróżnić te użyteczne owoce, coraz dokładnie to, co jest potrzebne w danej sytuacji.