457 Shares 9558 views

Likier „Vana Tallinn” w domu: część. Jak i czym pić alkohol „Vana Tallin”?

Wielu turystów z Estonii przyniósł jako pamiątkę wódki zwanej Vana Tallinn. Imię napój alkoholowy jest tłumaczone jako „Stary Tallin”. Chociaż alkohol został wynaleziony stosunkowo niedawno, w 1962 roku, to naprawdę oddaje ducha stolicy Estonii. Starożytne miasto z brukowanymi uliczkami i pokrycia dachów podoba konfrontuje nas z pierwszym oddechem gęstego napoju. I można nawet usłyszeć krzyki mew nad zatoką Tallinie. W tym artykule prodegustiruem tego likieru. Jak ją stosować i co do picia? Czy możliwe jest stworzenie likieru „Vana Tallinn” w domu? Jaki jest jego skład? Jakiego rodzaju koktajli można otrzymać przez dodanie (lub) na podstawie „starej” Tallin? O to wszystko później.

Jakie są likier „Stary Tallin”

Pierwszym przykładem tej produkcji przyszedł sorokapyatigradusnym. Twórcy „Vana Tallinn” Bernard Jurmo i Jaan Siim, uznaje się, że taki charakterystyczny twierdzy stolicy Estonii. Klasyczny napój o barwie ciemnej i lekki smak czekoladowy Jamajce Roma (które, nawiasem mówiąc, są zawarte w kompozycji). Bogaty bukiet przeplatają ostre nuty cytrusów, wanilii zmiękczona wybrzuszenie. Niewielka część wymienionego napoju cynamonowego przyjemnego ciepła i ostry. Gdy główny producent „Stary Tallin” – firma „Liviko” – wydany na rynku europejskim, to natychmiast został ustanowiony Flanery klasyczny likier. Tak więc, nie było „silne” gorące skandynawskie faceci – pyatidesyatigradusny napój. Dla zachowania władzy „Classics” mieszkańcy Europy Zachodniej została zredukowana do czterdziestu. Ten „Stary Tallin” nazywany jest „oryginalny”. Wreszcie, specjalnie dla pań pojawiła shestnadtsatigradusny likier o delikatnym smaku kremu. I pomimo tego, że sami Estończycy, niezależnie od płci, wolą klasyczną „Stary Tallin”, likier nabywa odmiany. Tak, niedawno, w 2006 roku, było Flanery shestnadtsatiprotsentnogo napój z czekolady i pomarańczy likierów kremowych. I to jest nowość (2013) – „Zima” i „Lato”. Pierwszy dodaje różnego rodzaju przypraw, które łączy alkohol z grzanym winem. A „wapno Lato” cytrusów i mięty wzbogacona olejkami eterycznymi.

Likier "Vana Tallinn": picie

Zużycie kultura napój nie jest tak restrykcyjne, jak się wydaje. Każdy estoński powie, że „Stary Tallin klasyczny” trzeba pić solowy. Udziela się zgody na tylko dodać do szklanki kilka kostek lodu. Podawaj likier w szklance whisky. Jednak ta zasada jest naruszona przez Estończyków. W zimnie „Vana Tallinn” wysoki twierdza służył kawę. Wymieszać i wypić zarówno być gościem. Oddzielnie podawane kawę i kieliszek „Stary Tallin”. likiery śmietany bartenders jest doskonałym narzędziem do budowy koktajle. „Stary Tallin” doskonale łączy się z innymi napojami alkoholowymi. Wlać te koktajle w okularach do long drinków.

„Vana Tallinn”: co do picia

Likier ten nie jest słone przekąski. Był bardzo pijany solowy – małe łyki doświadczyć wszystkich aspektów bukietu i cieszyć się długim posmaku. Jeśli używasz „Stary Tallin” z kawy, to nie może być karmione różnorodne desery. Szczególnie dobre, likier czekoladowy. Kawiarnia Tallinn w lecie są podlewane jako polewa, lody piłki. Zima może być przekąska pić pierniki. Lato – owoce. Ale w różnych koktajli, które obejmują „Vana Tallin”, konieczne jest, aby polegać na własnej intuicji. Na strzał picia można składać oliwki. Do Długiego pretensjonalne – lodów i deserów.

recepty koktajl. pić kawę

Estoński likier „Vana Tallinn” idealnie stapia się z syropu, soku, mleka lub śmietany, a także innego alkoholu. Daje to znośny przestrzeń dla wyobraźni. Ponieważ klimat w Estonii musi jeść ocieplenia napoje, barmani wybrało dodać likier do kawy. Przepis prosty koktajl jest następujący. W kubek czarnej kawy wylano gorącą cienki strumień cieczy „Old Tallin”. Ale fani makiyato i latte nie obrazili. Wkrótce było receptur koktajl na bazie kawy z mlekiem. Wlać do szkła wysokiej ogniotrwałej sto mililitrów gorącej arabica. Dodanie cienkim strumieniem do 40 ml Tallin „Old”. Osobno ubij pianę w ciepłym mleku. Udekoruj swój koktajl. Posypać czekoladę lub zmielone cynamon. To samo można zrobić z latte.

orzeźwiające koktajle

Idealna podstawa dla tych napojów będzie stary likier „Vana Tallinn”, który nazywany jest również „Lato Lime”. W rzeczywistości, on sam wygląda jak koktajl – rodzaj wersji estońskiej „Mojito”. Ale może być również używany autentyczną 45 stopni „Stary Tallin” i mniej lub bardziej silne braci. Najprostszy przepis na orzeźwiający koktajl – mieszanka wyjaśnić sok jabłkowy z alkoholem w równych proporcjach. Wysoki szklany może być ozdobiony carambola gwiazdką lub cytryną. Kolejny przepis koktajl pod wymownym tytułem „Vana Tallinn Mojito”. Tear do szklanki liści mięty, brązowy cukier peresyplem będziemy wyciąć dokładnie na pół wapna i to wszystko jest dobre będziemy bić. Napełnić pojemnik z pokruszonym lodem. Ruch kołowy volem czterdzieści mililitrów „Stary Tallin”. Uzupełnienie do krawędzi szkła sodowego. I wreszcie, przepis na świąteczny napoju. W schłodzonego szampana szkła wlać dwadzieścia mililitrów alkoholu „Stary Tallin”. Nie mogę pić w czterdziestu pięciu stopni. Ostrożnie, na krawędzi, jest wypełniony lampce szampana. Musimy starać się obu cieczy nie mieszać.

Czy to możliwe, aby przygotować likier „Stary Tallin” w domu

Estończycy sami zapewnić, że preparat narodowego napoju alkoholowego jest ściśle strzeżoną tajemnicą. Ale nie zapominaj, że pierwsza butelka likieru został wyprodukowany w ZSRR. A goście nie tolerować żadnej magii i tajemnic. W związku z tym, nie ma nic tajnego, w jaki sposób przygotować likier „Vana Tallin”. Jego skład jest niczym szczególnie egzotyczne. Zamiast naturalnego rumu jamajskiego producenta Radzieckiego nie wahał się użyć ekstraktów lub esencji. Ponadto, że składa się z karmelu, który niesie ze sobą również w ługu ciemnym Barwnik karmelowy. Twierdza osiągnąć przez dodanie żądanego alkoholu. Perfumy wykonane przy użyciu strąków wanilii, cynamonu i olejki cytrusowe. Jak widać, nie ma starzenie pięciu lat w beczkach z dębu Limousin sherry lub podwójnej destylacji w specjalnych zbiornikach są wymagane.

Receptura dla domowych alkoholu. esencja

Należy pamiętać, że nowoczesny producent, firma „Liviko”, co „Stary Tallin” z naturalnego rumu, który, jak to można zauważyć, czytając etykietę, składa się z co najmniej trzecią część. Aby stworzyć „Vana Tallin” w domu, trzeba ostrożnie odciąć skórkę pomarańczową z czterech mandarynek i jeden duży pomarańczowy. Trzy skórki, włożyć łyżeczkę (bez góry) zmielonego cynamonu szczypta i waniliny. Wlej go cały sok z połowy cytryny. Na patelni wlać pół funta cukru i nawilżyć go niewielką ilością wody. Podpalono. Gdy zakaramelizuetsya syrop (staje się ciemnobrązowa i pozostawi w łyżce długich ciągów), rozprowadzić pachnący skórki. Rozcieńczyć litra rozcieńczonego do pięćdziesiąt stopni alkoholu. Dobrze wymieszać i umieścić na tydzień w ciepłym miejscu. Podwójny filtr na zewnątrz.

ług gotowania

Zwróciliśmy istotę. Sto mililitrów koncentrat musi mieć sześć sto mililitrów jamajski (korzystnie ciemne) Roma, 300 ml pyatidesyatigradusnogo roztworem alkoholu i syrop, napar z pół szklanki wody i trzysta pięćdziesiąt gramów cukru. Wszystko to należy wymieszać w butelce. Degustacji. Może trzeba alkoholu podbavit do twierdzy, spalone cukru lub karmel poprawić kolor? Jeśli wszystkie parametry jesteśmy zadowoleni, uszczelnione i dać go do warzenia (lub jeszcze lepiej dwa) tygodniowo. Następnie, dekantacja liquor „Vana Tallin” przez rurkę w celu usunięcia osadu. Po raz kolejny możemy filtrować napój. I cieszyć się.