339 Shares 5864 views

Mauser karabin – argument niemieckiej polityki zagranicznej

Karabin powtarzalny Mauser próbkę 1888 rok był doskonałą ilustracją znanego aksjomatu, który stwierdza, że wojna jest bezpośrednią kontynuacją polityki, jedynie kilka innych środków. Rozwój nowych rodzajów broni do jednego kraju natychmiast szukać odpowiedniej reakcji jest jego potencjalnych przeciwników. Przyjęcie służbie francuskiej w 1886 roku osiem milimetr karabin Lebel zmusiła Niemcy do uzbroić swoją armię i najnowszy model broni ręcznej, stworzonych przez Paul Mauser. Nowy rozwój był lepszy od swojego francuskiego odpowiednika w walce i usług i wydajności.

„Mauser” – karabin, który stał się najbardziej popularnym i skutecznym małe ramiona niemiecki piechoty pierwszej wojny światowej, a prawie pół wieku miało miejsce w strukturze godne niemieckich zbrojeń. Próbkę 1888 roku służył jako podstawa wielu późniejszych modeli (i nie tylko w Niemczech). Ten karabin Mauser została wyposażona w przesłonę, konstrukcja, która pozostaje niezmieniona do dnia dzisiejszego. Jednak początkowo był połączony ze starym wkładzie osiem milimetrów.

W świetle nowych i wyższych wymagań technicznych i taktycznych, po serii testów polowych na broni armii niemieckiej przyjęła nową amunicję 7,92-milimetrową, miał bardziej doskonałe ładunku prochowego i kuli. Mauser, nieznacznie zmodyfikowane do nowego rodzaju amunicji, został nazwany «Gewehr 1898" . Wzór ten stał się jednym z najbardziej udanych, skutecznych i powszechnych rodzajów broni ręcznej w swojej klasie.

Nawet w późniejszych modelach wiele rozwiązań konstrukcyjnych podjęto od tego, który stał się klasyczny karabin. Chociaż była nieco wydłużone, ale bardzo dobrze wyważony, a przede wszystkim wysoką jakość.

Pod środku wojny na czele przypadkach dość szorstki wydajność zaczęli przybywać. Jednak wykonane w normalnych warunkach i zgodnie z odpowiednimi normami technologicznymi karabin Mauser był bardzo niezawodny, a nawet wdzięczne ramiona. Miała doskonale wykonane łóżka i drewniane szyi akcji, produkowany w formie uchwytu, co znacznie ułatwia jej trzymanie i dążąc podczas fotografowania.

Mauser karabin wyposażony był dość skomplikowane pod względem technicznym mistrzostwem wykonania urządzenia celowniczy typu całkowicie przesuwnych, które wymagają dobrego treningu walki wręcz, zwłaszcza przy ostrzale długich dystansach. Jednak nowsze modele mają uproszczoną oczu, które wymagają znacznie mniejsze koszty produkcji i może znacznie zmniejszyć czas szkolenia myśliwca. Takie broń palna była idealna do strzelania na średnich zakresach, zgodnie z wymogami pod względem położenia „wykopu wojny”.

Budowa zespołu bramowego podczas wojny praktycznie nie zmieniły się znacząco. Tylko w swojej przedniej części dodano dodatkowe występy, które zapewnia bardziej niezawodne zablokowanie za pomocą nowej kasety dużej mocy. Typ wzdłużnie przesuwne migawki nie opublikował żadnej broni gładka, ale nie tworzyć niepotrzebnych problemów z wkładki uwalniającej. Co do sklepu, był integralną z tego modelu, pięć-shot.

Choć karabin Model 1898 został produkujących głównie na potrzeby Wehrmachtu, był punktem wyjścia do stworzenia takiej broni do innych krajów. Na przykład Hiszpania jednym z pierwszych do korzystania z systemu, wymyśloną przez Mauser, a małe ramiona, które są produkowane w Pirenejach, tylko małe rzeczy różni się od niemieckiego prototypu. Skala produkcji karabinu w Niemczech i Hiszpanii nie były tak imponujące, że szybko rozprzestrzeniła się na całym świecie. Zostały one przyjęte przez kraje takie jak Brazylia, Kostaryka, Argentyna, Boliwia, Iranu, Chin, Kolumbii, Meksyku, Chile i Szwecji.

Od ponad wieku systemu Mauser wykazuje doskonałe parametry dokładności, trwałości i niezawodności. Do tej pory eksperci koła nie przestają debaty o tym, czy należy odwołać się do karabinu Mauser 1898 w, najlepsze małe bronią swego czasu. Jednak pomimo wielu wątpliwości, bardzo wyraźnie tylko jedno – podczas I wojny światowej, ona codziennie niezawodność, wytrzymałość i niezawodność udowodnił swoją wyższość bojową.

Niektóre modyfikacje broni wydano specjalnych przyrządów obserwacyjnych optyczny niż szczęśliwi, aby korzystać z niemieckich snajperów. Ponadto, karabin Mauser mogą ubiegać się pierwsze broni ppanc. Niemieccy żołnierze przypadkowo odkryła, że czasami uderzył słaby pancerz ówczesnych brytyjskich czołgów.