398 Shares 8844 views

Baklava ciasto francuskie – pyszne dla gospodarstw domowych

Wschód słodycze – jak małe radości. Cóż, przynajmniej dla mnie, to bardzo duży słodki ząb. Chałwa, turecki radość, sorbet, nugat, etc. Ale w większym zachwytu ja pogrążony Baklava Ciasto francuskie z orzechami i syropem cukrowym. Ten smak jest poza słowami, trzeba tylko spróbować.

Po raz pierwszy wygląd baklava została udokumentowana w 15. wieku, jednak według innych źródeł, w tym Eastern deser z najcieńszych blach ciasta pojawiły się znacznie wcześniej, w 8 wieku pne. Mistrzostwa wygląd baklava zakwestionował wiele narodów – Irańczycy, Bośniacy, Azerowie, Ormianie, etc. A greckie i tureckie ciasto baklava puff i wszystko doprowadzone do konfliktu etnicznego z rajdów i działań, które miało zdecydować na szczeblu rządowym. Taka duża skalę geografia baklava można powiedzieć tylko jedno – receptury gotowania sporo, więc każdy może wybrać do gustu. Nawet Brytyjczycy, Hiszpanie i Amerykanie mają własne przepisy na to pyszne. Może on być z orzechów włoskich lub orzechów pistacjowych, orzechy, migdały, syrop cukru lub miodu, czekolady, soki klon, ugotowane ciasto stałe lub poszczególnych zwojach, i tak dalej.

Jeden dzień, zastanawiałem się – czy to możliwe, aby przygotować pyszne sam dom? Jest to możliwe, choć jest to dość czasochłonne, ale warto. I dostał baklava przepis na ciasto i zabrał się do pracy. Okazało się, że nie smaczne, ale po prostu „palec lickin„receptury więc postanowiłem podzielić się z wami.

Przygotować ciasto. Przesiać mąkę 0,5 kg, dodając małą szczyptę soli i wymieszać. W przesianej mąki na szczycie kopca należy pogłębić i ostrożnie wlać szklankę ciepłego mleka, 1 jajko, 50 g masła w postaci stopionej. Wyrobić ciasto z widełek, podnosząc mąkę z krawędzi do środka. Ciasto powinno mieć elastyczne, dość miękkie i nie trzymać się rękami. Jeśli czujesz ciasto okazuje suchawy, że nie jest konieczne, aby usunąć mąki, lepiej dodać trochę ciepłego mleka. Po uzyskaniu jednorodnej masy powinna być jeszcze 10 minut wyrobić ciasto, a następnie na 30 minut, umieszczono w plastikowej torebce.

Przyjęte do farszu. Ziemia z młynkiem lub blendera 300g orzechów, ale jestem gotowy z moich ulubionych orzech. Orzechy mogą wziąć więcej lub mniej, wszystko na swoim smaku. Można szlifować trochę mniej, a następnie w procesie gotowania dodać nadzienie, jeśli to konieczne. Zgodnie z tą receptę pakhlava ciasto francuskie implikuje przypraw takich jak cynamon (pół łyżeczki) i goździki ziemi (mała Szczypta). I w leczeniu tych przypraw w zimnej krwi, a zatem zmielone orzechy dodaje tylko 300gr cukru pudru. Ale jeśli twoje preferencje smakowe różnią się od mojego, nie krępuj się dodać.

syropu cukrowego. W gorącej wodzie (1) kubka dodanie takiej samej ilości cukru i zestaw do ogrzania się aż do całkowitego rozpuszczenia cukru. Po gotowaniu w niskiej temperaturze, w stanie wrzenia przez 15 minut, po czym wyjmuje się i pozostawia do ochłodzenia do temperatury pokojowej.

Kiedy farszem i gotowane syrop, gat ciasto i podzielić ją na małe kawałki (w przybliżeniu jak piłki tenisowej). Okazuje się 20-25 „kulek”, które z kolei powinny być drobno drobno zwinięte w okrąg. Ciasto, które jest w „standby” najlepiej przykryć ręcznikiem, więc nie wyschła. Rozwałkować ciasto krąg prawidłowo smarować silnie zmiękczonej masło. Do smarowania wszystkich warstw trzeba o 200-250gr masła. Tu warto zauważyć, że ciasto powinno być bardzo cienkie walcowane na maśle i nie zapisać, ale w tym przypadku baklava uzyskać miękkie, słodkie i soczyste. W warstwie wymazu kryterium ustalone napełniania, ale nie całego zakresu, i trzy czwarte i zaczyna się toczyć obróceniem. Można użyć cienki jak ołówek, kij. Mamy staczają z rozlanym stronie farsz neprosypannogo na bok, tak, że jest skierowana do góry. Walcowane rolki delikatnie zebrać w akordeonu i strzelać z kijami. W ten sam sposób, a my kontynuować z resztą ciasta, czeka na nas pod ręcznikiem.

Laid rolkach na blasze. 1 żółtka jaja miesza się z łyżką przegotowanej wody smaruje rolek statku i 15 minut w piecu nagrzanym (200 stopni). Następnie otrzymujemy upieczeniu bułki smar już roztopionym masłem (pamiętaj – nie oszczędzając) i wysłać je w piekarniku przez około godzinę, ale w temperaturze 170 stopni. Gotowy pakhlava gorąco wlać syrop ostyvshim i pozostawić na 6 godzin w temperaturze pokojowej, impregnowane. Konewka syrop bułki na blasze, ale jeśli są one tam jest ciasno przylegające do siebie. W przeciwnym razie lepiej jest przesunąć do innej miski. Po 6 godzinach możliwe jest zorganizować herbatę rodziny.

Ten baklava ciasto francuskie – ulubione uczta od mojej rodziny i przyjaciół. Przy okazji, dla tych, którzy nie lubią bawić się z badania lub nie mają wystarczająco dużo czasu, można użyć zakupionego testu. Baklava z gotowego ciasta kupiony w sklepie nie jest gorsza, co najważniejsze, podejmują producentów ciasta ufać.