552 Shares 9268 views

Kurczęta choroby niezakaźne

W każdej działce, gdzie jest przynajmniej mały dom, i oczywiście, sektor prywatny, niemal każdy rolnik ma co najmniej kilka kur. Obecność jaj kurzych w pełni gwarantuje kilkanaście rodzinę i zawsze wiedzieć, jakie są świeże i wysokiej jakości. Ale czasami choroby niezakaźne kurczaka przynieść znaczne szkody w gospodarstwie domowym, nie wspominając o gospodarstwach, w których kury hodowlane jest jednym z rodzajów firm.

Przyczyny choroby niezakaźne kurcząt w pierwszym rzędzie są to wady karmienia, Niespełnienie wymagań weterynaryjnych i niehigieniczne warunkach przetrzymywania i częste występowanie w sytuacjach stresowych. Choroby kurczaka mają pewne wspólne cechy, takie jak utrata apetytu, depresja, zmniejszenie lub zaprzestanie składanych jaj, spadek masy ciała. Pomimo tego, że choroby niezakaźne mogą często prowadzić do śmierci ptaków. Choroba kurcząt, jak również i choroby na inne zwierzęta, o wiele łatwiej jest zapobiegać niż leczyć, więc zgodność z przyjętymi normami żywienia i utrzymania w ich uprawie jest najlepszym zapobiegania jakiejkolwiek chorobie.

Choroba kurcząt i ich leczenie

Najbardziej powszechnie u kurcząt choroby niezakaźne jak beri-beri. Jest to spowodowane przez braki i nierównowagi w mocy. Szczególnie szybko brak witamin reagują aktywnego wzrostu kurcząt. Raz objawy tej choroby niedostrzegalne, a do ich wyświetlania potrzebuje trochę czasu.

Najczęstszą chorobą kurcząt pojawiają się, gdy brak w diecie witaminy A jest wyrażone w złym wzrostu młodych zwierząt oraz u dorosłych jest zmniejszone lub całkowicie zakończony składania jaj. ptaki też są w stanie depresji, stają się rozczochrany upierzenie i może zostać uszkodzony przez narządy wzroku.

Jeśli wystarczająco dużo witaminy B, są zaburzenia w układzie nerwowym, który wpływa na koordynację ruchów kurcząt.

Do chorób takich jak niedobór witaminy kurczaków, nie występuje w diecie, musi być zielonka, aw okresie zimowym – witaminy-paszowego.

Kiedy oczywiste objawy awitaminozy skuteczny do karmienia produkty zawierające niezbędne witaminy.

Kanibalizm lub rozkłada choć nie jest chorobą, ale także przynosi wiele szkód. Jego objawy są skubania pierza od krewnych, aw przypadku dłuższego czasu zanim ptaki dziobać do śmierci siebie na śmierć. Wynika to ze słabego utrzymania i żywienia.

Jeśli ptak jest właśnie konieczne jest, aby natychmiast izolować i leczyć oparzone roztworem odkażającym.

W takich przypadkach, pilna potrzeba poprawy warunków przetrzymywania i ptaki dać jej zbilansowaną dietę. Zaleca się, aby dać podwójny normę sól i kwas cytrynowy.

Takie choroby, takie jak zatrucie kur zachodzić w przypadku podawania złej jakości kanałów, które niewłaściwie przechowywane i wysokiej zawartości soli i traktowane pestycydami.

Jeżeli azotan zatrucie, wtedy ptaki niebieskie grzebień i kolczyki, znacznie przyspiesza oddychanie i śmierć nastąpiła w wyniku uduszenia. Do leczenia roztworu nadmanganianu potasu, która, co jest zrobione 6 mg na 10 litrów wody i ptaków wylutowywania 6-8 godzin.

Jeśli nie było zatrucie sól, ptaki pojawiają naruszenie koordynacji ruchów , a często przydzielone odchody.

Ponadto, zatrucie może wystąpić jako toksyn roślinnych i substancji chemicznych. W takich przypadkach również naruszać ruchu pojawia niepewności i duszność. Gdyby nie było oznak zatrucia, konieczne jest, aby zatrzymać karmienia zastój trującą paszę.

Czynniki wywołujące stres u ptaków, odnosi się niewystarczające i nieregularne dietę niehigienicznych warunków zatrzymania, w obecności szumu. Również szczepienie drobiu powoduje stres i jego badania.