652 Shares 3747 views

Lek „atropina”. Instrukcje użytkowania

Atropina „lek” instrukcje użycia odnosi się do grupy farmakoterapeutycznych m- honolitikov. Lek jest dostępny w postaci proszku, w ampułkach lub w strzykawkach jednodawkowe (objętość jednym mililitrze), tabletki, maści do oczu lub błon.

Uważany za lek przepisywany do leczenia wrzodów żołądka i dwunastnicy, pilorospazme, kamienie żółciowe, skurcze przewodu moczowego i jelit, astmy oskrzelowej. Ponadto, efektywnie zmniejsza wydzielanie oskrzeli, gruczoły ślinowe żołądka i zwalcza bradykardia wynikłe zwiększyć napięcie nerwu błędnego. Ponadto, lek jest „atropina” zastosowanie w okulistyce, gdzie jest ona wykorzystywana do źrenicy dylatacji kolejnych diagnostyki (kiedy studiował eyeground itp). Leki stosowane w leczeniu ostrych chorób zapalnych i uszkodzenia oczu.

Przez blokowanie receptorów M-cholinergiczne, substancja czynna substancja (atropiny) zmniejsza wydzielanie gruczołów, przyspieszenie akcji serca, zarówno obniżoną tonus oskrzelowy i dróg moczowych i żółciowych oraz narządy znajdujące się w jamie brzusznej.

Lek „atropina” (aplikacji informuje użytkownika) w wysokich dawkach aktywuje ośrodkowy układ nerwowy i na ekranie terapeutycznego stymuluje oddychanie. Pod jego wpływem, istnieje znaczny wzrost uczniów, jak również ewentualny wzrost ciśnienia wewnątrz oka.

Oglądany lekarstwa bez recepty jaskry, chorób obturacyjnych jelicie i kanałów moczowych, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i przepukliny przełykowego otworu w membranie.

Ze szczególną ostrożnością i tylko pod nadzorem specjalisty narkotyków „Atropina” (instrukcja obsługi na ten wyostrza ostrość) powołanego w czasie ciąży. W razie potrzeby dozowanie laktacji karmienie piersią jest zawieszone.

Preparat farmaceutyczny „Atropina”. Instrukcje stosowania i dawkowania

Lek podaje się doustnie przed posiłkiem. Podczas używania starszych pacjentów, takich formach dawkowania jako tabletki, proszku lub roztworu, pokazane na jednej lub 0,25-0,5 mg na 1 odbioru. Maksymalna objętość podawana dożylnie, wynosi 0,001 g (jeden raz), i dzień – nie więcej niż 0,003 gramów.

Stwierdzono, że największy wzrost obserwuje się źrenicy po trzydziestu lub czterdziestu minut po instalacji narkotyków. W przypadku podawania dożylnego maksymalną ekspozycję obserwowano w ciągu dwóch do czterech minutach, a po podaniu doustnym – w ciągu pół godziny.

należy stosować leku w czasie całego okresu zalecanego przez lekarza, nawet jeśli przed zakończeniem kursu istnieje znaczna poprawa stanu pacjenta.

W przypadku podawania leku „” atropiny (raportów aplikacji użytkownika) w worku spojówkowym zaleca ściskających strefa kanałów łzowych (zlokalizowane w obszarze nosa), ponieważ pozwala ona na uniknięcie penetracji leku w rozdarcie ścieżki, a następnie jego resorpcji.

„Atropina” lek. środki ostrożności

Lek zmniejsza zdolność koncentracji i szybkiego reagowania, tak ludzi, to służy do zarządzania wszelkiego rodzaju środków transportu i pracy z mechanizmów nie powinno być.

„Atropina” lek. przedawkować

W momencie otrzymania dużej ilości leku do organizmu mogą doświadczać halucynacji, drgawki, uczucie skrajnego niepokoju, pobudzenia psychicznego i motorycznego. Jeśli objawy opisane powyżej powinny ubiegać się o specjalistyczną pomoc.