258 Shares 1853 views

Zespół Rock "Chaif": historia, kreatywność, koncerty

Grupa Ural "Chaif" jest bardzo popularna od ponad trzydziestu lat, ale zachowuje swój niepowtarzalny styl i wizerunek. Jego wyjątkowość polega na tym, że kolektyw nie stracił swojego potencjału twórczego i rozwijał wraz ze swoim słuchaczem.

Jak to się zaczęło

Grupa "Chaif" oficjalnie pojawiła się w 1984 roku w Sverdłowsku. Jednak wcześniej muzycy z Władimira Szahryna, Vladimir Begunov i inni przyjaciele szkół spędzili kilka lat grając muzykę zachodnich zespołów rockowych i występując na parkietach tanecznych. W 1983 roku Shahrin poznał Olega Reshetnikowa i Władimira Kukushkina, który przekonał go, aby utworzył nowy zespół, który wykonał utwory, które napisał. Vladimir zadzwonił do nowej grupy starego przyjaciela Begunova. Trochę później Kukushkin wchodzi do wojska, ale jest to grupa, która zawdzięcza mu imię. Słowo "chaif" pochodzi z połączenia słów "herbata" i "buzz", tak więc Kukushkin nazwał bardzo silną herbatę, zaparzoną przez chłopców podczas prób. Kiedy zajęło się nazwą kolektywu, pojawiło się to słowo, które wszyscy lubili bardzo.

Pierwsza oficjalna grupa koncertowa "Chaif" – 29 września 1985 roku w Pałacu Kultury Sverdlovsk. Jednak do tego czasu grupa miała już magnetoalbum "Verkh-Isetsky Pond", którego rekord został wyprodukowany na takim poziomie amatorskim, że grupa nie uwzględnia jej w oficjalnej dyskografii. Jednak dzięki temu nagraniu, który znalazł się w rękach dziennikarza Andreja Matveeva, zaproszono do udziału w koncertowym koncercie rockowym, gdzie Shahrin spotyka najlepszych muzyków miasta.

Lata formacji

W 1985 grupa "Chaif" nagrywa podwójny album magnetoalbum "Życie w różowym dymie". W 1986 zespół triumfuje na pierwszym festiwalu rockowym w Sverdłowsku, zyskując popularność wśród słuchaczy i szacunek od kolegów. Sława grupy nie była niezauważona przez władze, a została dodana do listy zabronionych, Shahrin został wezwany do odpowiednich organów i zażądał obietnicy, że nigdy więcej nie będzie pisać i śpiewać piosenek. Ale jesienią 1986 roku zespół nagrał nowy album "Saturday Evening in Sverdlovsk" z zespołem znanych mu muzyków, w tym Wiaczesława Butusowa, Dmitrija Umetsky'ego, Jegora Belkina. Nagranie zostało później utracone, ale jego rezonans był bardzo duży.

W 1987 roku "Chaif", zespół rockowy koncertujący, uczestniczy w festiwalu w Rydze, uczestnicząc w Lituanica-88 i zdobywając prawdziwą popularność. Ich sława rośnie, kompozycja zmienia się okresowo, ale niezmieniona para Shahrin-Begun zapewnia jej stabilność i jednolitą orientację. Choć z albumu do albumu brzmienie zespołu mogło być inne, ale teksty pozostały jasne i niezapomniane.

Kwitnienie i chwała

W 1987 roku grupa "Chaif" przemieszcza się do Leningradu, ale zawsze stara się zachować wyjątkowość Sverdłowska. Od tej chwili ich chwała zaczyna rosnąć. Uczestnictwo w festiwalach rockowych, wycieczki po kraju i, co najważniejsze, magnetyczne nagrania uczyniły ich bożkami milionów.

W 1988 roku Chaif napisał kolejny album "The Best City of Europe", aw 1989 – album "Do not worry". Piosenki z zespołu "Chaif" stają się niezwykle popularne. W 1990 roku nagrali płytę w Melody Studio i stali się gwiazdami najważniejszych festiwali rockowych, takich jak "Rock of Pure Water". Ich koncerty gromadzą stadiony i pałace sportowe.

W 1996 r. Grupa brała udział w kampanii wyborczej Borysa Jelcyna, który przez wiele lat pracował w Sverdłowsku.

W 2000 roku Chaif świętował 15-lecie swojego istnienia, a ostatnim punktem trasy było 20 tysięcy koncertów w "Olimpiadzie".

Dzisiejszy dzień

Na początku 2000 r. "Chaif" koncertował dużo, kręcił klipy "Nie zbliżaj się do granic", "Biały ptak", "Nie dzwoń". W sumie grupa nagrała ponad 20 klipów. Doświadczą trochę dźwięku, zapraszając różnych muzyków, a nawet całych grup na wspólne koncerty i nagrania.

W XXI wieku Chaif, zespół, który nie stracił popularności, zmienia się trochę. Zespół już nie gromadzi stadionów, zastąpił głównie place zabaw na stadionach. Chociaż rocznica zwiedzania miast Rosji i niedalekiej przeszłości odbyła się w formie dużych sal.

W 2000 roku zespół został obsypany różnymi nagrodami i nagrodami: "Za wkład w kulturę rocka", jako najlepszą grupę roku, itd.

Osoba solisty

Stały solista grupy "Chaif" Vladimir Shahrin urodził się 22 czerwca 1959 roku w mieście Ural w Sverdłowsku. Jedyne wykształcenie, które otrzymał, było szkołą techniczną budowlaną. Od dzieciństwa zabrano mi grę na gitarze i śpiewając. Pisanie własnych piosenek zaczyna się na początku lat 80-tych po wzroście kultury rockowej w kraju. Jego pierwsza grupa "Paints", którą tworzy w 1976 roku, w 1984 roku zbiera kolekcję, która stanie się dziełem jego życia i nazywa się "Chaif". Shahrin jest autorem wszystkich tekstów piosenek zespołu.

W 2006 roku Vladimir Shahrin wydał książkę "Otwórz pliki" o historii grupy. W 2009 roku wystąpił jako aktor w spektaklu radiowym dla dzieci w bajce "Zsuzsa". Podróż na wesele.

Życie osobiste Shahrin jest tajemnicą z siedmioma pieczęciami. Wiadomo, że w 1976 roku poznał swoją przyszłą żonę. Jego żona Elena jest architektem, z wyjątkiem tego, że prowadzi dom, a także pracuje nad dużymi projektami. Para ma dwie córki i dwa wnuki.

Dyskografia i koncerty

Zespół "Chaif" za długą historię wydał 22 albumy, 5 z nich w brzmieniu akustycznym, kilka koncertów i zbiory. Muzyka "Chaif" słychać w kilku filmach: "Dzień wyborów", "Dzień radia", "Dandie".

Każdy koncert zespołu "Chaif" jest znaczącym wydarzeniem publicznym, ponieważ nie mają programów. Na każdą trasę grupa starannie przygotowuje się, rozwijając koncepcję koncertu. W ostatnich latach koncerty nie są mniejsze, ale wycieczki grupowe dają duże wycieczki tylko do okrągłych dat.