605 Shares 6542 views

Banana tree – egzotyczne piękno w domu

Banan drzewo jest bardzo piękna bylina doniczkowa. Fałszywe trzon (trzon) rośliny jest wykonana z tak zwanych ogonków. W czasie wzrostu liści są skręcone ze sobą, tworząc taki niezwykły bagażnik. Banan drzewo jest wyjątkowy, z należytą starannością kwiat tej rośliny może być w stanie rozkwicie do trzech lub czterech miesięcy. Kwitnienie egzotyczne palmy dodawać notatki każdego wnętrza, przypominając o ciepłych krajach i letnich wakacji.


Rosnąć roślina ta w domu nie jest tak trudne, jak może się wydawać na początkującego hodowcy. Najważniejsze – znać niektóre subtelności opieką drzewko bananów.

Ci, którzy zdecydowali się kupić młode drzewa bananowca, przede wszystkim trzeba znaleźć ciepłe i dobrze oświetlone miejsce dla niego. Jeśli hodowca chce otrzymywać owoce bananowca, trzeba zadbać o dodatkowe ubezpieczenia, bez której owocowania jest mało prawdopodobna. Zakład musi być oświetlone co najmniej dwanaście godzin dziennie. Temperatura powietrza nie powinna być niższa od dwudziestu pięciu stopni Celsjusza. Dopuszczalne spadek temperatury w nocy, ale nie więcej niż pięć stopni.

Jeśli planujesz rosną drzewa bananowe tylko dla dekoracji – jest to doskonały utrzymać średnią temperaturę w pomieszczeniu, dzięki czemu nie wymaga dodatkowego oświetlenia i banan drzewa kwitną jest wystarczająco długi. Z należytą starannością roślinie co siedem do ośmiu dni szczęśliwych posiadaczy nowego pięknego liścia. Ten szybki rozwój sprawia, że drzewo banan jest naprawdę wyjątkowa.

Banana drzewa – a rośliny ciepłolubne, a jeśli temperatura powietrza w pomieszczeniu, w którym są trzymane, jest poniżej szesnastu stopni, jest to bardzo negatywny wpływ na wzrost i rozwój zielonych zwierząt.

Podlewanie Banana tree wymaga specjalnego podejścia: roślina w lecie potrzeba częstego i obfitego podlewania, a zimą – do tego stopnia, że w suchej gleby w doniczce. Podlewania powinny być przeprowadzane tylko nad osadem woda i, w rozstrzygnąć wody powinna wynosić co najmniej dziesięć, dwanaście godzin. Należy również upewnić się, że woda do nawadniania nie było zimno. Optymalne – woda, która jest trzy do pięciu stopni wyższa niż temperatura otoczenia.

Jeśli w pomieszczeniu jest zbyt suche powietrze, drzewa bananowe znacznie spowalnia rozwój, z liści na roślinie mogą stać się ciemniejsze i zaczynają wysychać na krawędziach. Dlatego do wilgotności powinien być ściśle monitorowany w pomieszczeniu, w którym zakład jest położony.

Banan drzewo uwielbia różne zabiegi wodne, takie jak opryskiwanie, przecieranie liści wilgotną ściereczką, a nawet prawdziwy prysznic. Jeśli regularnie organizować palmowy kąpieli, to zachwyci właścicieli soczystych zielonych liści i piękny wygląd.

Nie ma innego sposobu, za pomocą którego może znacznie ułatwić opiekę nad palmą. Sposób polega na umieszczeniu w puli z roślin na dużą tacę i nałożyć swoją gliniec, żwiru lub mokry mech – to znaczy dowolnego materiału, który zatrzymuje wilgoć. Takie podejście byłoby stworzyć idealne warunki dłoni prawie do wzrostu i rozwoju.