363 Shares 8630 views

Korona słoneczna: opis, funkcje, jasność i ciekawostki

Słońce – jest to ogromna kula gorących gazów, które wywołują ogromną energię i światło i sprawiają, że życie na Ziemi możliwe.

To rajskie miejsce jest największym i najbardziej masywny układu słonecznego. Z Ziemi do niego z odległości 150 milionów kilometrów. Aby dotrzeć nam ciepło i światło słoneczne trwa około ośmiu minut. Odległość ta jest również określana jako osiem minut świetlnych.

Gwiazda, ogrzewając naszej ziemi, składa się z kilku warstw zewnętrznych, takich jak fotosferą chromosferze i korony. Zewnętrzne warstwy atmosfery energii słonecznej do tworzenia powierzchni, że pęcherzyki z trzewi i widzi gwiazdy, i zdefiniowany jako działanie promieni słonecznych.

Warstwa składnikiem vneshenego Sun

Warstwa, która widzimy, zwany fotosferę lub kulę światła. Photosphere oznaczone jasne granulki wrzenia w osoczu, a ciemniejsze zimno plam, które występują, gdy pole magnetyczne słoneczne przebić powierzchni. Plamy pojawiają się i przejść w poprzek tarczy słonecznej. Oglądając ten ruch, astronomowie stwierdzić, że nasza gwiazda obraca się wokół własnej osi. Ponieważ słońce ma solidne wsparcie, różne obszary obracają się z różnymi prędkościami. Równik zatacza koło w ciągu około 24 dni, podczas gdy obrót polarny może trwać dłużej niż 30 dni (do rewolucji).

Jaki jest photosphere?

Fotosfery jest również źródłem rozbłysków: płomienie, które rozciągają się setki tysięcy mil nad powierzchnią słonecznego. rozbłysków wytwarzają impulsy promieniowania rentgenowskiego, promieniowania ultrafioletowego, promieniowania elektromagnetycznego i fal radiowych. Źródłem promieniowania rentgenowskiego i emisji radiowej bezpośrednio korona słonecznych.

Jaki jest chromosfera?

Okolica photosphere, która jest zewnętrzna powłoka Słońca, zwany chromosferę. Wąski obszar oddziela koronę z chromosferze. Temperatura gwałtownie wzrasta w obszarze przejściowym od kilku tysięcy stopni chromosferze do ponad miliona stopni w koronie. Chromosfera emituje czerwonawo luminescencji jest przegrzana przez spalanie wodoru. Ale czerwony obręcz można zobaczyć tylko podczas zaćmienia. W innym czasie, światło z chromosferze, jest zazwyczaj zbyt słabe, by zobaczyć go na tle jasnej fotosfery. gęstość w osoczu gwałtownie spada poprzez obszar przejściowy porusza się w górę od chromosferze do wyładowań koronowych.

Co to jest korona słoneczna? opis

Astronomowie są stale prowadzone zagadkę badawczego postawionego przez koronę słoneczną. Co przedstawia?

Atmosferę słonecznego lub warstwy zewnętrznej. Ta nazwa została nadana ze względu na jego wygląd staje się oczywiste, gdy istnieje całkowite zaćmienie Słońca. Cząstki z korony rozciąga się daleko w przestrzeń, a w rzeczywistości osiągnąć orbitę ziemską. Forma jest określona głównie przez pole magnetyczne. Wolne elektrony w ruch koronowego wzdłuż linii pola pola magnetycznego tworzą wiele różnych struktur. Formy, które są obserwowane w korony powyżej plam często mają kształt podkowy, który ponownie potwierdza, że przechodzą one do linii pola magnetycznego. Ze szczytu tych „łuków” długie serpentyny mogą być rozpowszechniane w odległości średnicy słonecznej lub nawet więcej tak, jakby jakiś proces wycofuje materiał z wierzchołkami łuków w przestrzeni. Wiązało się to z wiatru słonecznego, który wykracza poza pośrednictwem naszego układu słonecznego. Astronomowie nazywają takie zjawisko „streamers kask” ze względu na ich podobieństwo do hełmów noszonych przez rycerzy zębatych i używane niektóre z niemieckich żołnierzy do 1918 roku

Co to jest korona?

Materiał, z którego jest utworzona korony słonecznej jest bardzo gorąco, składający się z gazowego osoczu. Temperatura wewnątrz korony na milion stopni nieoczekiwanie znacznie wyższa niż temperatura powierzchni, Sun, która wynosi około 5500 ° C, Ciśnienie i koronę gęstość znacznie niższą niż w powietrzu.

Obserwując widzialnego ulotu słonecznego jasne linie emisji w zakresie długości fali Stwierdzono, które nie są zgodne ze znanymi materiałami. W związku z tym, astronomowie hipotezę istnienie „crown”, jako głównego gazu w korony. Prawdziwy charakter tego zjawiska pozostała tajemnicy aż stwierdzono, że gazy, w płaszczyźnie wieńcowej przegrzany powyżej 1.000.000 ° C W przypadku obecności takiej wysokiej temperaturze dwóch dominant – atomu wodoru i helu – całkowicie pozbawione elektronów. Nawet drobne materiały, takie jak węgiel, tlen i azot odpędzono nagich jąder. Tylko cięższe składniki (żelaza i wapnia) są w stanie utrzymać niektóre ich elektronów pod wpływem temperatury. Promieniowanie z tych silnie zjonizowanych elementów, które tworzą linie widmowe do niedawna pozostawał zagadkowy dla wczesnych astronomów.

Jasność i ciekawostki

powierzchnia słoneczna jest zbyt jasny i, co do zasady, nasza wizja nie jest dostępny to atmosfera słoneczna, korona słońca też nie jest widoczne gołym okiem. Zewnętrzna warstwa atmosfery jest bardzo cienki i słaby, więc może to być postrzegane tylko z Ziemi w czasie, gdy zaćmienie lub ze specjalnym teleskopu-koronograf który naśladuje Eclipse, obejmujące jasny słoneczny dysk. Niektóre koronograf za pomocą teleskopów naziemnych, podczas gdy inne wykonywane na satelitach.

Jasność korony słonecznej w promieni rentgenowskich jest ze względu na jej ogromne temperatury. Z drugiej strony, photosphere słoneczna emituje bardzo mało promieni rentgenowskich. To pozwala na przeglądanie koronę tarczy Słońca, kiedy widzimy go w promieni rentgenowskich. Wykorzystuje ona specjalny układ optyczny, który pozwala, aby zobaczyć zdjęcie rentgenowskie. We wczesnych latach 70-tych jako pierwszy stacji kosmicznej Skylab USA używany teleskop rentgenowski, z którymi były wyraźnie widoczne corona słoneczne i plamy słoneczne lub otwory pierwszy. W ciągu ostatniej dekady to nadano ogromną ilość informacji i zdjęć na korony słonecznej. Z pomocą satelity corona słoneczna staje się bardziej dostępny dla nowych i ciekawych obserwacji Słońca, jego funkcji i dynamiczny charakter.

Temperatura Słońca

Mimo, że wewnętrzna struktura rdzenia słonecznej jest ukryta przed bezpośrednią obserwację, można stwierdzić, z wykorzystaniem różnych modeli, że maksymalna temperatura wewnątrz naszej gwiazdy wynosi około 16 milionów stopni (Celsjusza). Fotosferę – widoczna powierzchnia słońca – o temperaturze około 6000 stopni Celsjusza, lecz zwiększa się bardzo znacznie od 6000 ° do kilku milionów stopni korony, przy 500 km powyżej sferyczne.

Słońce gorąco w środku niż na zewnątrz. Jednak zewnętrzna atmosfera słońce, korona rzeczywiście cieplejsze niż fotosfery.

Pod koniec lat trzydziestych GROTRIAN (1939) i edlen stwierdzili, że dziwne linie widmowe obserwowane w widmie korony słonecznej elementy promieniujące, takich jak, żelazo (Fe), wapnia (Ca) i nikiel (Ni) w bardzo wysokich etapach jonizacji. Doszli do wniosku, że korony gaz nagrzewa się do temperatury ponad 1 milion stopni.

Pytanie, dlaczego korona jest tak gorąco, to pozostaje jednym z najbardziej uzależniających astronomii Logiczne ciągu ostatnich 60 lat. Jednoznaczne odpowiedź na to pytanie brzmi: nie.

Choć korona słoneczna niezmiernie gorąco, ma też bardzo niską gęstość. Tak więc, tylko niewielka część całkowitej promieniowania słonecznego wymaga, aby naładować Corona. Całkowita moc wypromieniowana przez X-ray, jest tylko około jedna milionowa całkowitej jasności Słońca. Ważną kwestią jest to, jak energia jest transportowana do korony i jaki mechanizm jest odpowiedzialny za transport.

Mechanizmy słonecznej mocy koronowym

kilka różnych mechanizmów zaopatrzenia korony zostały zaproponowane w ostatnich latach:

  • fale akustyczne.

  • Szybkie i powolne fale magneto-akustyczna tel.

  • Fala alfvena ciało.

  • Powolne i szybkie magneto-akustyczne fale powierzchniowe.

  • Prądu (lub pole magnetyczne) – rozpraszanie.

  • Strumienie cząstek i strumień magnetyczny.

Mechanizmy te zostały zweryfikowane zarówno teoretycznie i eksperymentalnie, a do tej pory, tylko fale akustyczne zostały wyłączone.

Mimo, że jeszcze nie badano, który kończy się na górnej granicy korony. Ziemia i inne planety Układu Słonecznego znajduje się wewnątrz korony. promieniowanie optyczne ulotu obserwuje się w 10-20 promieni słonecznych (dziesiątki milionów kilometrów) i jest połączony ze zjawiskiem zodiakalnego światła.

Magnetyczny dywan corona słoneczna

Niedawno „dywan magnetyczny” została powiązana z układanki korony ogrzewania.

Obserwacja o wysokiej rozdzielczości przestrzennej wykazują, że powierzchnia pokryta słonecznych słabych pól magnetycznych skoncentrowane na niewielkich obszarach o przeciwnej biegunowości magnetycznej (dywan). Te stężenia magnetyczne, są uważane za główne punkty poszczególnych rur magnetycznych przewodzenia prądu elektrycznego.

Ostatnie obserwacje tego „dywan” magnetycznego pokazują ciekawą tendencję: photospheric pole magnetyczne stale się porusza, współdziałają ze sobą i są rozrzucone na bardzo krótki okres czasu. Magnetyczny ponowne połączenie między polem magnetycznym o przeciwnej biegunowości pola topologii może się zmienić i uwalniają energię magnetyczną. Proces ponownego połączenia z również prowadzić do odprowadzania prądów elektrycznych, które przekształcają energię elektryczną w energię cieplną.

Ta ogólna idea jak dywan magnetyczne mogą być zaangażowane w czołowej ogrzewania. Jednak, aby twierdzić, że „dywan magnetyczny” ostatecznie decyduje korony problemem ogrzewania nie może być, jako ilościowy model procesu nie został jeszcze zaproponowany.

Słońce może być ugaszony?

Układ Słoneczny jest tak skomplikowana i niezbadany, że sensacyjne stwierdzenia takie jak: „Słońce wkrótce wychodzić”, albo wręcz przeciwnie, „słońce temperatura wzrasta i wkrótce życie na Ziemi byłoby niemożliwe” brzmi co najmniej śmiesznie. Kto może dokonać takich prognoz, nie wiedząc dokładnie, jakie mechanizmy leżą u podstaw tej tajemniczej gwiazdy?