565 Shares 5189 views

Zwierzęta tropikalne kraje – lwy i słonie

Fauna naszej planety, mimo wszystkich wysiłków człowieka, nadal jest bardzo bogaty. Wiele gatunków zwierząt żyje na wszystkich szerokościach geograficznych, z wykończeniem North Pole i Antarktydy. W gorącym klimacie, zwłaszcza wielu z nich. Uzyskać co najmniej Afryce i jej „wielkiej piątki”. Tak nazwany pięciu mieszkańców tego kontynentu, bawół, nosorożec, lampart, słoń i, oczywiście, lwa. W naszym klimacie umiarkowanym, zwierzęta te kraje tropikalne znaleźć tylko w ogrodach zoologicznych. I Afryka dla ojczystego domu i spotkać się z nimi nie może być w środowisku naturalnym.

Każdy zna „Król zwierząt lew”. Wcześniej te drapieżniki przemierzały przestrzenie Eurazji, Ameryce Północnej i całej Afryce. Ale ludzie ubite wielu członków tej „królewskiej” typu. A w naszych czasach zwierzęta te występują tylko w ciepłych krajach na południe od Sahary oraz w Indiach, gdzie tylko niewielka populacja tych drapieżników przeżył.

W Lion, w przeciwieństwie do innych kotów, ma wyraźne cechy płciowe. Rozróżnia male żeńskiej obecności dużej mane. I powiedzenie, które mówi, że kot idzie sam, nie stosuje się do tych członków świecie kota. Zwierzęta te żyją w dumy z krajów tropikalnych, które jest rodzajem grup społecznych. Pycha jest na czele największego samca. Jako szef klanu, jest on tylko o ochronie jego terytorium oraz, oczywiście, przedłużenia gatunku. Również ta grupa obejmuje kilka samic i młodych potomstwa.

I na „barki” samic leżą ciężkie obowiązki do ekstrakcji żywności i wychowaniu młodego pokolenia. Okres ciąży trwa lwica w ciągu 100-108 dni. A każdy z nich może przynieść kociaka 2-3. Czasami, ale rzadko, że lwica prowadzi cztery, a nawet pięć młodych. Natychmiast po wycieleniu, ona jest karmienie dzieci od pychy, w jakimś ustronnym miejscu. Ale ze względu na ich grupowej lwica nie zatrzyma. Potem, kiedy kocięta dostanie mocniejsze, ona daje im dumę. A ponieważ młode zapach, jak również matki, oni swobodnie przyjąć grupę.

Dorastając, młodzi mężczyźni zaczynają „przyjrzeć się bliżej” do Pridelord. Każdy z nich chce wziąć to miejsce. A kiedy młody mężczyzna dostanie tyle silniejsze, wyzywa do lidera. Jest to walka na „tronie” i zwycięzca bierze wszystko, a przegrany opuści dumy.

Zwierzęta te żywią się dzikie kopytne mieszkańców ciepłych krajach afrykańskich przestrzeniach. To antylopy, zebry i gazele. Jeśli wyrzucisz sprawę, lew można przeciągać i zwierząt. Również te drapieżniki radzi sobie z małymi hipopotamy, nosorożce, a nawet słonie. Apetyt lwów jest bardzo dobra. Na posiedzeniu, może pokonać do 30 kg mięsa, a następnie niemal dzień spać off. Ale średnia dieta drapieżnika wynosi około 5 kg mięsa.

Istnieją także inne zwierzęta i krajów tropikalnych, które są dość zauważalne na kontynencie afrykańskim. Są to największe zwierzęta, które żyją na powierzchni ziemi – słonie. Waga kobiety te roślinożerne wynosi w przedziale od 2,8 tony. Mężczyźni ważyć około pięciu ton. Ale wśród nich są mistrzami. Waga największego słonia afrykańskiego wynosiła 12,2 tony.

Ale nie tylko w wadze można odróżnić samice od męskiego słonia. Wymiary kły one również znacznie się różnią. Niektórzy mężczyźni mogą osiągnąć długość czterech metrów. I to jest zmorą wszystkich „typu słonia". Niektóre kłusownicy są w polowaniu na „kość słoniowa” zyskiem zawodu. Zwierzęta krajach tropikalnych, takich jak słonie, z tego powodu, na krawędzi wymarcia. A teraz nie zajmują ostatnią stronę w Międzynarodowej Czerwonej Księdze.

Istnieje wiele bardziej ekscytujące funkcje posiadane przez słoni afrykańskich. Na przykład, ogromne uszy tych zwierząt. I podczas upału afrykańskiej, te części ciała zastępuje Słoni wentylator.

Słonie afrykańskie dieta składa się tylko z pokarmów roślinnych. A trzy czwarte ich życia, są zobowiązani do ciągle żuć. Ale te olbrzymy sypialne są stosunkowo małe. Na wakacjach są one tylko 15% czasu. I to jest dwa razy mniej niż w przypadku mężczyzn. A oni tylko spać na stojąco, opierając się na siebie. Również Słoń afrykański jest jedna cecha, że nikt nie potrafi wyjaśnić. Czują podejście do śmierci, a sami przejść do „cmentarz”, co nie jest bardzo łatwe do znalezienia. w Afryce są też jeszcze wiele gatunków, które czynią ten kontynent tak barwny i niepowtarzalny.