287 Shares 6839 views

Biały podkład do tapet. Rodzaje powłok, technologia powlekania, zużycie

Jeśli zdecydujesz się trzymać tapety w pokoju mieszkania lub domu, trzeba najpierw zagruntować ściany, które są wymagane, aby je wyrównać, a także poprawę jakości materiału przyczepności. należy najpierw dowiedzieć się, który podkład najlepiej nadaje się do wykonywania tych prac.

Konieczność stosowania podkładu

Biały podkład pod tapety jest stosowana w celu wyizolowania cząstek pyłu i obniżenia chłonność ścian. Między innymi jest to łatwiejsze do tapet, a siła przyczepności materiału zostanie podniesiony. Baza znajdzie jakość trwałość i odporność na działanie wody, a podstawą będą chronione. Jeśli zagruntować ścianę, nabywają właściwości antybakteryjne. W istocie, jednym ze składników kompozycji podkładowej posiada dodatki, które nie pozwalają na powstanie i rozprzestrzenianie się szkodliwych bakterii i grzybów.

porady ekspertów

Jeśli zauważyłeś, że nie było pleśń na ścianach, to koniecznie powinien być traktowany z antybakteryjną podkładu. To nie robi żadnej różnicy, chcesz wkleić tapetę lub pomalować ściany.

gatunek starterów

Jeśli wymagają białego podkładu na tapetę, należy zapoznać się z zakresem takich produktów. Kompozycja może być suchy lub ciekły. W pierwszym przypadku mieszanina składników należy dodać wody, przy użyciu instrukcji producenta. Jeśli nie boisz się przepłacać, można kupić płynnego podkładu, którego cena różni się od wyżej. Po uzyskaniu z mieszaniny jest całkowicie gotowa do użycia, kompozycja różni się jednorodność i mogą być powszechne wypełniacze między jego składników. Na sprzedaż można znaleźć podkład akrylowy, który składa się z polimerów akrylowych i charakteryzuje się uniwersalnością. Jako powłoka szorstkiej można stosować:

  • płyty gipsowo-kartonowej;
  • beton;
  • azbest;
  • drewna;
  • malować;
  • tynk.

Zastosowanie podkładu akrylowego mogą być wykonywane za pomocą wałka lub pędzla. Jeśli użyjesz biały podkład akrylowy na tapetę, można go rozcieńczyć wodą ale całkowita objętość cieczy nie może przekraczać 10%. Potrzeba ta może powstać w kompozycji zagęszczającej. Po nałożeniu podkładu akrylowego jest sucha przez 2 godziny, to praktycznie nie ma zapachu, który jest idealnym miejscem na małym obszarze przestrzeni. Jeśli wciąż nie zdecydowali, jak wybrać tapetę podkładu, to opcja ta będzie bardzo dobra, ale nie chroni części metalowe przed korozją. Jeśli istnieje taka potrzeba, lepiej jest wolą alkidowej składu metalu. Między innymi, podkład akrylowy może być stosowany jako samodzielna powłoka ochronna.

Zastosowanie podkładu alkidowej

Alkidowa biały podkład do tapet można nanosić na powierzchnię z obecności elementów metalowych. Taka kompozycja przekształca się rdzy na powierzchni podłoża i chroni przed korozją dalszej dystrybucji. Kompozycja żywicy alkidowej może być stosowane do powierzchni:

  • drewna;
  • Płyta pilśniowa;
  • wiórowych;
  • szkło.

Jeśli chodzi o powierzchnię drewnianą, alkidowy będzie w stanie chronić ścianę z formy i zgnilizny formacji. Pod tapetę należy wybrać alkidowy oparciu o chromianu. Po zastosowaniu, trzeba będzie zostawić powierzchnię przez około 10-15 godzin.

Fenol, fenol lub uszczelniania startera

Biorąc pod uwagę rodzaje starterów, może wolisz fenol, który jest stosowany na powierzchni różnych metali. Oznacza po zastosowaniu szybko wysycha w ciągu dnia, a uchwyt może być ściany w pomieszczeniach suchych. Fenolowe starter stosuje się jako powłokę antykorozyjną, która charakteryzuje się wytrzymałością. Zastosowanie może odbywać się na powierzchni metalu lub drewna. Czas suszenia wynosi 12 godzin. Czasami jest konieczne do uszczelniania startera kompozycja taka jest niezbędna dla saun, powierzchni w łazienkach lub innych pomieszczeń, w których warunki charakteryzują się wysoką wilgotność.

Specjalne i uniwersalny starter

Sprzedając zaprezentowała różne rodzaje starterów, wśród nich można spotkać specjalne, które różnią się pod względem zdolności do absorpcji głębiej. Ta mieszanina nadaje się do porowatego i kruchego zasady, którą za pomocą specjalnego składu można również wzmocnić. W przypadku włókniny tapety odpowiedniego startera uniwersalnego, który może być nałożony na powierzchni podstawy niewielkiej lub średniej porowatości. Maskuje skład skaz na powierzchni i wyrównać kolor ściany. Zastosowanie gleby mogą być przeprowadzane na różnych typach terenu, a wśród nich: powierzchni płyt gipsowo-kartonowych i zagruntowane na etapie przygotowawczym do ściany.

Wybór podkładu w ciekłym tapety

Primer dla cieczy tapety muszą być starannie wybrane przez Ciebie. Na przykład, stosując mieszankę akrylowego można poprawić właściwości odpornego na wilgoć i powierzchni w celu poprawy jej wyglądu. Garnitur i starter głębokiej penetracji, który jest w porach i trzyma je razem przez impregnację. Po zastosowaniu wzmocnienia wytrzymałości ściany i zaczyna się zużywać się niewielką ilość wody. Można zakupić starter „Betonkontakt”, która charakteryzuje się tym, że jest przeznaczony do pracy z gęstych obszarach. Po przemyciu warstwy aplikacji mogą otrzymać szorstką powierzchnię, która ma właściwości dużej adhezji do tapety. Primer dla cieczy tapety są stosowane w ten sam sposób jak w kompozycji stosowanej jako preparat przed nałożeniem tapety zwykłej.

Cechy i zużycie Knauf podkład

Jeśli podoba Ci się produkty marki Knauf, można wybrać starter „Tifengrund”, która wyróżnia się w głębokiej penetracji i wzmocnienia nawierzchni. Struktura ta ma na celu wzmocnienie ścian i zmniejszyć ich chłonność. W następnym kroku można nakładać szpachlówki, farby, klejone płytki ścienne lub tapety. Ze względu na wysoką zdolność przenikania mieszaniny dobrze nadaje się także do materiałów małych porów. Primer „Knauf” może być stosowane zarówno na zewnątrz i do robót wewnętrznych. Ponad 10-litrowym wiadrze będzie musiał zapłacić 590 rubli. Temperatura robocza wynosi od +5 do + 30 ° C, i zawiera cement i materiał gipsowy wśród składników. Na metr kwadratowy powierzchni, wymaga w przybliżeniu 0.07-0.1 kg kompozycji. Po upływie 3 godzin po nałożeniu podkładu do całkowitego wyschnięcia. Wśród korzyści wynikających z mieszaniny jest dostarczenie zastosowania bardzo higroskopijne zasad tutaj należy przypisać Knauf arkuszy. Ponadto starter „Knauf” jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia ludzkiego.

Funkcje aplikacji

należy użyć podkładu na technologii, która wymaga użycia wałka lub pędzla. Biały podkład powinny być stosowane z uwzględnieniem faktu, że ściana nie była, a nie strony. Po wyschnięciu kompozycja, można rozpocząć tapetowanie.

W pracy zaleca się używać miękkich wałków z długimi uchwytami, a także stoły i krzesła o wsparcie ludzi. To jest najlepsza dla tej drabiny. Gruntowanie ścian z nim będzie dużo łatwiejsze do wykonania.