192 Shares 9962 views

Elektrody „monolit”: cechy i recenzje

Rosyjska firma „Monolith” produkuje różne typy elektrod. Do tej pory, istnieją modele z celulozy i rutylu. Są one idealne do spawania łukowego. Średnica modeli różnią. Ważne jest również, aby pamiętać, że niektóre marki są stosowane do stali węglowej.

Jeśli mówimy o parametry, napięciu znamionowym elektrod w średnio o 50 V. Odchylenie pozwalając jednocześnie 5 V. Sprzedawane elektrod w małych i dużych opakowaniach. Przeciętnie 2,5 kg opakowanie 600 rubli koszt konsumenta.

"Monolith RC"

Za tyłek stawów odpowiednich elektrod „Monolith RC”. Charakterystyczny je następująco: wytrzymałość na rozciąganie 340 N za m kw. mm, a minimalny kąt nachylenia – 35 stopni. Ważne jest również, aby pamiętać, że w tym przypadku powłoka rutyl. Maksymalny kąt pochylenia elektrody – 70 ° C.

Jeśli wierzyć opinii ekspertów, konsumpcja w tej klasie jest nieznaczna. Wspomniana średnica elektrod wynosi 3 mm. Jego wydłużenie jest na poziomie 22%. Wrażliwość na zanieczyszczenie w małym znaku. Ważne jest również wspomnieć o wysokiej szybkości osadzania. Do pracy z elektrodami rurociągu mogą być użyte. Są one sprzedawane w opakowaniach 1 kg i prosząc dla nich o 340 rubli.

Recenzja o "ANO-4"

Te elektrody „Monolith” feedback od klientów są coraz dobre. Marka ta jest często wykorzystywana do pracy z stali węglowej. Do napawania, może być również używany. Zużycie osadzonego metalu w tym przypadku jest niska. Maksymalne odchylenie od wartości nominalnej napięcia przy biegunowości wynosi 5,5 V.

szybkość osadzania się elektrod, nie przekracza 6, jednak wady i wciąż mają. W szczególności odnosi się to do wysokiej wrażliwości na rdzę. Weź również pod uwagę niewielki kąt nachylenia elektrody. Aby pracować z rurociągu nie wolno używać określonej marki. Kup Elektrody mogą być wyrażone w jednostkach 1,5 kg na 450 rubli.

Charakterystyka elektrody "ANO-4i"

Te elektrody „Monolith” mają następujące specyfikacje: 23% wydłużenie i wytrzymałość na rozciąganie – 350 N za m kw. mm. Średnica przedstawiony znak wynosi 3 mm. Minimalny kąt pochylenia elektrody 30 m. W tym przypadku powłoka rutyl. jej grubość wynosi 1,2 mm. szew sufit z marką reprezentowaną przez okazuje dobre. Maksymalne odchylenie od nominalnego napięcia jest mniejsza niż 7 W.

Opinia w sprawie „ANO-6”

Te elektrody „Monolith” (producent – Rosja) są przeznaczone do spawania łukowego. Węglem stal radzi sobie doskonale. Jeśli mówimy o parametrach produktu, ważne jest, aby pamiętać, że średnica wynosi 3 mm. Do wyrównywania powierzchni elektrody te są stosowane rzadko. Spawacz jest w stanie pracować w dowolnej pozycji. Parametr rezystancyjny czasowe przerwy nie więcej niż 50 MPa. Dla stali konstrukcyjnej elektrod mogą być użyte. Użyli pokrycie mieszany typu.

Od brakuje ważne jest, aby wspomnieć o silnej aerozolu. Jeśli wierzyć opinie klientów, marka jest dobrze nadaje się do spawania pionowej. Dzięki stale żaroodporne mogą pracować. Jednakże przepływ metalu spoiny na elektrodach jest bardzo znaczące. Napięcie nominalne po przeciwnej oznaczeniami wynosi 52 W. sufitowy spoinę za pomocą elektrod otrzymanych doskonała. Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na nieznaczne odchylenia napięcia nominalnego gdy odwrotną polaryzacją. Wskaźnik osiąga maksimum 4,5 V. sprzedaży wspomnianych elektrod do spawania „monolit”, jako zasady, w opakowaniach 1 kg. Na rynku dla nich w średniej prosząc od 250 rubli.

Model Opis "MP-3"

Prezentowane elektrody przeznaczone do spawania łukowego. W niektórych przypadkach są one wykorzystywane dla stali węglowej. Jeśli wierzyć opinie klientów, są one idealne do spawania. Jednak ustawienie chwilową przerwę odporności na nich nieistotne. W tym przypadku nie jest dozwolone zraszanie silny. Dla gatunku stali konstrukcyjnej mogą być użyte.

Dopuszczalność przegrzania elektrod jest w normalnym zakresie. Dla stali żaroodpornej nie wolno ich używać. Jeśli wierzyć ekspertom, to marka wyróżnia się bardziej w napięciu nominalnym 45 V. Kup elektrod do zgrzewania „Monolith” może być w opakowaniach 2,5 kg i kosztują około 550 rubli.

Parametry "ANO-36"

Te elektrody „Monolit” mają następujące właściwości: średnica 3 mm, szybkość przepływu – 1 kg do 1,7 kg produkt będący napylania 9 W tym przypadku maksymalne odchylenie nie przekracza maksymalne napięcie 4,5 V. grubość powłoki wynosi 1,2 mm. Napięcie z odwrotną polaryzacją jest równe 55 V. Przez danych rurociągowych elektrody nie są uprawnione.

Jeśli wierzyć opinie klientów, szew sufit z nich okazuje się doskonała. Aby pracować z prądem stałym, mogą być używane. Jednak gruby metal nie może być zgrzewane. Pracując ze stali konstrukcyjnej odprysków sporo. Ważne jest również wspomnieć o czułości marka rdzy. Elektrody można kupić w cenie 500 rubli.

Recenzje marką „ANO-21”

„Monolith” powiedział Elektrody do spawania nadaje się idealnie. Są one jednak ograniczone przez kąt nachylenia. W tym przypadku niewielka wrażliwość na rdzę sprawia, że praca ze stali konstrukcyjnej. Spawanie łukowe znak metoda stosowana często. Wrażliwość na zabrudzenia, ale to nie przeszkadza w pracy ze stali żaroodpornej. Jeśli wierzyć opinie klientów, elektrody pokrywają należy unikać stawy.

Maksymalne odchylenie w odwrotnej polaryzacji równym 5,5 V. grubość powłoki jest w tym przypadku 1 mm. Napięcie zasilania z równą 50 V. wskazania przepływu prądu stałego niewielkiego elektrod. Jeśli wierzyć opinie klientów, żużel płynący przed łuku powinien być ostrożny. Dane zakupu Elektrody „Monolith” może być tak niskie, jak 350 rubli. Opakowanie 1,5 kg.

Recenzje marką "SSSI-13/45"

Wielu kupujących mówić pozytywnie o tych elektrod. Przede wszystkim ważne jest, aby zwrócić uwagę na niską podatność na rdzę. W tym przypadku, zapewnia rozpylanie małe. Na krótki łuk spawalniczy elektrody „Monolith” jest często używane. Wrażliwość na rdzewieją one małe, więc ze stali konstrukcyjnej są dopuszczone do pracy. Dla stawów biodrowych elektrody są często używane. Zużycie około 1,56 kg na 1 kg metalu. szybkość osadzania nie przekracza 8, zaś napięcie o mocy przeciwnej polaryzacji równe 55 V.

Powłoka w tym przypadku pod warunkiem, mieszanego typu. Maksymalne odchylenie z odwrotną polaryzacją nie przekracza 10 V. Według specjalistów, marka jest często używany do spawania pionowej. Dla związków, w rurociągu może być użyty. Oddzielnie, należy zauważyć, że elektrody okazały się skuteczne gdy mamy do czynienia ze szwem sufitu. Jest to średnio 1,5 kg opakowania, w pobliżu 400 rubli.

Elektrody "SSSI-13/55"

Te elektrody „Monolith” feedback od klientów są pozytywne. Przede wszystkim należy zauważyć, że są one używane do osadzania metali. W tym przypadku niewielkie rozpryskiwania warunkiem. Mała wrażliwość na brud ułatwia pracę ze stali konstrukcyjnej. Na krótkim łuku spawalniczego znak może być używany. Czułość przygotować krawędzie jej małe. Elektrody są dobrze przystosowane do połączeń zakładkowych. Średnie zużycie wynosi 1 kg 1,4 kg metalowych urządzenia.

odchylenie napięcia limit wynosi 4,5 V. Powłoka wykorzystują typu mieszanego. Metal nadaje się do spawania dużych grubościach elektrod. Jeśli wierzyć opinie klientów, obróbka z elektrod jest ważne, aby rozważyć dopuszczalność przegrzaniem. Dla dopasowania rurociągi marki. Napięcie przy dodatniej polaryzacji wynosi 55 V. Współczynnik napawania, marka nie przekracza 6, konto Zakup „Monolith” Elektrody w sklepach może być tak niskie, jak 500 rubli.

Opis znaku „Monolith E38”

Wielu kupujących mówić pozytywnie o tych elektrod. są one używane do spawania łukowego. oni są w stanie pracować ze stali konstrukcyjnej. Rozpylanie jest w tym przypadku jest nieznaczna. Na pionowej marki spawalniczy dopasowanie. Zużycie elektrody w takim przypadku jest mniejsza niż 1,5 kg na 1 kg metalu.

W przypadku złączy doczołowych rzadko stosowane elektrody. Wrażliwość na przygotowanie krawędzi ich stosunkowo wysoki. Szybkość osadzania w tym przypadku jest na poziomie 6 znaku maksymalnej odchyłki wytrzymać napięcia 5 V. Powłoka w tym przypadku ma typ rutylu. Maksymalny kąt pochylenia elektrody jest mniejszy niż 70 stopni.

Jeśli wierzyć opinie klientów, konieczne jest, aby unikać nasiąkania żużlu. Średnica uzyskana oznaczeń jest 2,5 mm. W zakrętomierza wytrzymałość wynosi 340 N na sq. mm. Wydłużenie w tym przypadku znajduje się na poziomie 20%. Wytrzymałość dostarczonych przez elektrodami wynosi nie więcej niż 77 dżuli za metr kwadratowy. cm. Można je kupić w cenie 450 rubli.