788 Shares 8060 views

Jak jest zapiskiem spermogramu

Przygotowując się do analizy, należy powstrzymać się od picia alkoholu, antybiotyków i narkotyków, odwiedzając kąpiele i saunę przez co najmniej 5-7 dni, a także zaleca się, aby nie być nerwowy i powstrzymywać się od kontaktów seksualnych.

Jak wziąć spermogram

Mleczko z masturbacją jest zbierane w sterylnym pojemniku z wieczkiem przez człowieka. Ale ponieważ jego skład zależy od takich czynników, jak stan psychiczny, fizyczny i emocjonalny człowieka, analiza powinna być powtórzona po 7-10 dniach. W takim przypadku odcyfrowanie spermogramu może potrwać kilka minut.

Kryteria określające stan zdrowia seksualnego mężczyzn

Prowadząc badania laboratoryjne spermy, zwracamy szczególną uwagę na wskaźniki, których łączna analiza pomaga określić, czy człowiek jest zdrowy seksualnie, czy nie. Zastanów się nad kryteriami, które pomogą odpowiedzieć na pytanie, jak rozszyfrować spermogram.

  1. Ilość. Zwykle, przy każdym wytrysku, co najmniej 3 gram plemników powinno się uwolnić. Jeśli wskaźnik jest mniejszy – występują problemy z uwalnianiem androgenów (męskich hormonów płciowych), jeśli więcej niż 10 gramów – obecność stanów zapalnych w gruczołu krokowego lub pęcherzyków nasiennych. W związku z tym spermogram, którego normy obliczono w ułamku procenta, może stać się podstawą kompleksowego badania układu płciowego mężczyzn .
  2. Kolor i zapach. U zdrowego mężczyzny, nasienie jest białe i ma specyficzny zapach kwaśny. W przypadku zielonkawego lub żółtawego zabarwienia występują zanieczyszczenia ropą, co wskazuje na procesy zapalne. Czerwone i brązowe kolory mogą wskazywać na uszkodzenie testów.
  3. Lepkość. Wskaźnik ten ma na celu określenie długości przedłużenia kropli nasion – nie powinien być mniejszy niż 0,5 cm.
  4. Stopień rozcieńczenia (całkowita śmierć plemników i płynów nasiennych). U zdrowego mężczyzny rozcieńczenie nasienia następuje od 2 do 6 minut. W miarę upływu czasu odcyfrowanie spermogramu może wskazywać na zapalenie gruczołu krokowego.
  5. Poziom kwasowości. Pomaga ustalić obecność problemów z wewnętrznymi organami męskiego układu rozrodczego.
  6. Poziom erytrocytów, leukocytów, komórek nabłonkowych wewnętrznej powierzchni pęcherzyków nasiennych, śluzu. W spermie muszą być obecne krople lecytyny, cząsteczki nabłonka spermatogennego, ciała amyloidowe (do 2,5%) i leukocyty (do 0,3%). Jeśli chodzi o śluz i krwinek czerwony, nie powinny one być w zdrowym nasieniu.
  7. Liczba plemników. Co do zasady, powinny wynosić co najmniej 20 milionów sztuk na 1 miligram.
  8. Liczba przenośnych plemników. W normie powinny wynosić co najmniej 25%. Jeśli wskaźnik jest obniżony, wskazuje to na zbyt szybki roztwór nasienia, aw konsekwencji śmierć plemników, nawet jeśli przemieszcza się wzdłuż kanału nasiennego.
  9. Forma plemników. Zdrowy plemnik ma ruchomą główkę i ogon. Jeśli człowiek ma złe nawyki (palenie, alkoholizm, uzależnienie od narkotyków) lub gdy narkotyki są niewłaściwie wykorzystane, mogą to być dwugłowe, bez głowy, okazjonalne okazy, które w przyszłości podczas nawożenia jają mogą prowadzić do rozwoju nieprawidłowości płodu. Dlatego też lekarz może rozważyć dekodowanie spermogramu jako klucz do wyeliminowania problemów, jakie pojawiły się u przyszłej matki.
  10. Stopień witalności plemników. Aby przeanalizować ten wskaźnik, konieczne jest przyjmowanie spożycia płynu szyjnego z szyjki macicy kobiety – stałego partnera seksualnego mężczyzny, który przeszedł badanie. In vitro, nasienie i szyjka macicy są mieszane. Mężczyzna uważa się za zdrowy, jeśli co najmniej 10 ocalałów żyje.

Dlatego też, po podjęciu decyzji o przekazaniu analizy do spermogramu, konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem, ponieważ przy spożyciu niektórych leków, a nawet produktów spożywczych powyższe wskaźniki mogą odbiegać od normy, ponieważ odcyfrowanie spermogramu nie oznacza procentu wpływu na wynik analizy czynników zewnętrznych.