436 Shares 6771 views

Traktujemy gruczołu krokowego. objawy zapalenia gruczołu krokowego

Zapalenie gruczołu krokowego – bardzo powszechną chorobą prostaty, który dotyka ludzi w każdym wieku. Zapalenie gruczołu krokowego – obrzęk gruczołu krokowego i jego zapalenie tkanki.


Można go rozwijać z powodu braku aktywności fizycznej, częste zaparcia, siedzący tryb pracy, hipotermia, abstynencji seksualnej lub, wręcz przeciwnie, nadmierną aktywnością seksualną, zapalnych przewlekłych chorób ciała, prowadzone weneryczną i chorób urologicznych, nadmierny wysiłek fizyczny, złego odżywiania, przewlekły stres, brak snu.

Zapalenie gruczołu krokowego, objawów , które mogą być bardzo różne, jest podzielony na następujące główne grupy: ostre bakteryjne, przewlekłe bakteryjne, przewlekłe bezobjawowej zespół zapalny i ból miednicy.

Bakteryjne ostrego zapalenia gruczołu krokowego, którego objawy zwiększyła się w temperaturze ciała, dreszcze, bóle w dole pleców i pachwiny, częste parcie na oddawanie moczu, podczas którego możliwe nawet ropa – nie jest zbyt przyjemne choroby.

Ostre zapalenie gruczołu krokowego jest leczona antybiotykami, również w tkance gruczołu krokowego. Najbardziej skutecznym antybiotykiem, który jest używany w leczeniu tej choroby – Cyprofloksacyna. Leczenie często wykonywany w warunkach ambulatoryjnych i hospitalizowanych pacjentów, którzy mają objawy zatrucia. Leczenie chirurgiczne przeprowadza się u pacjentów, którzy doświadczają ostrego zatrzymania moczu, w tym przypadku wymaga wkłucia epitsistostomiya.

Przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego, objawy, które różnią się nieco od poprzedniego rodzaju, rozwija się po ostrej formie. W genitaliów, krocza i odbytu pojawiają się bóle ból, który po długim siedzeniu stają się mocniejsze i po treningu lub chodzenia długiej ustępują. Pacjent podczas spalania oddawanie moczu uczucie. Mężczyźni z tej formy snu gruczołu krokowego źle w nocy i stać się drażliwy. Jeśli ta forma gruczołu krokowego nie jest leczona, ponieważ może rozwijać się stan zapalny sąsiednich narządów i niepłodności.

Przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego jest leczony ambulatoryjnie. W procesie stosuje się antybiotyki, świece są używane, obróbki termicznej są przeprowadzane. Lekarz może przepisać masaż prostaty i refleksologii dalej. Mężczyźni z przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego należy prowadzić aktywny tryb życia, z diety wykluczyć napoje alkoholowe i pikantne potrawy.

Bezobjawowe zapalenie gruczołu krokowego zapalny, którego objawy są prawie niewidoczne, są traktowane z leków przeciwwirusowych i przeciwzapalnych. Obraz kliniczny bezobjawowej przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego jest bardzo podobny do raka prostaty.

Infekcje, choroby przenoszone drogą płciową, również odgrywają ważną rolę w prostaty występuje. Intrabasin procesy stagnacja może również spowodować jego zapalenie. Procesy stagnacja przyczynić: częste zaparcia, abstynencji seksualnej, brak aktywności fizycznej. Sztuczne przedłużenie stosunku płciowego lub przerwać również szkodliwy wpływ na prostatę.

antybiotykoterapia jest obecnie najbardziej skuteczną metodą leczenia. Często terapia ta jest połączona z leczeniem fizykoterapii: masażu gruczołu krokowego, obróbki cieplnej, terapii pijawek refleksologii. Zapalenie gruczołu krokowego, objawy, które są bardzo bolesne, a także skutecznie leczony dzięki medycynie.

W każdym przypadku konieczne jest, aby pozbyć się tej choroby, więc jeśli zauważysz na pierwszych objawów zapalenia gruczołu krokowego, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, urologa, który po wstępnym badaniu, wyznacza optymalne leczenie raka prostaty.