764 Shares 9551 views

Poznaj siebie, lub jak rozpoznać typ nadwozia

W ostatnich latach, często słyszałem pytanie: jak określić typ ciała? „I po co właściwie to robi?” – może zadać wiele z nas. Rzeczywiście, jakiś czas temu, nikt nie pomyślał o tym problemie. Nowe trendy w żywieniu, sportu i kulturystyki są budowane tylko na diety i ćwiczeń w zależności od indywidualnej konstytucji. Więc jeśli zdecydujesz się schudnąć lub do pompowania pewnej grupy mięśni, na pytanie, jak określić typ ciała, bo stają się bardzo ważne. Po tym wszystkim, dla osób z różnymi rodzajami nie pasują te same metody i programy, nawet jeśli cel jest przed wami włożyli samo.

Na początek dobre zrozumienie nie tylko jak rozpoznać typ ciała, ale co dokładnie rozumie się przez to wyrażenie. Każdy, kto ma konstytucję, czyli całość dziedzicznych i nabytych cech. Figura – jedna z jej objawów. Wiedząc, jak określić swój typ, można spodziewać się nie tylko do osiągnięcia dobrych wyników w procesie utraty wagi lub w sporcie, ale także, aby zapobiec rozwojowi wielu chorób. W medycynie od dawna związany z poszczególnych struktur ciała predyspozycje do pewnych procesów zapalnych.

W celu określenia właściwości danego typu części kłamstwo oparciu kości i tkanki mięśniowej oraz proporcjonalność części korpusu względem siebie. Jednakże, istnieje kilka klasyfikacji cech strukturalnych. Zatem akademik Petlenko identyfikuje 5 typów: sportowiec, gratsialny, osłabienie, normostenichesky, hypersthenic. Jednocześnie profesor V. Chernorutskii podsumowuje 5 typów 3, usuwając sportowiec i gratsialny. Najczęściej stosowany jest drugą klasyfikację.

Rozważmy każdy z tych typów.

  1. Asteniczny. Ten konstytucji ekspresji w przewadze podłużnych wymiarów obudowy na krzyż. Jeśli karoseria – astenik oznacza dla ciebie charakteryzuje się wąskimi ramionami, długimi rękami i nogami, ograniczoną ilością tkanki tłuszczowej. Wzrost takich ludzi wydają się być powyżej średniej. brakuje im wytrzymałość i siłę, ale są one bardzo aktywne i mobilne. Asthenics podatne wrzodów żołądka lub dwunastnicy, () i gruźlica.
  2. Normostenichesky. Budowanie tym ludziom inną proporcjonalność i właściwą równowagę masy ciała w długości i szerokości. Charakteryzują się średni poziom rezerwy tkanki tłuszczowej, silnego kośćca i szerokich ramionach. Przedstawiciele tego typu mają szczupłą sylwetkę. To jest dokładnie w przypadku, gdy piękno ciała jest dana przez naturę.
  3. Hypersthenic. Tego rodzaju charakteryzuje się przewagą poprzecznych wymiarów podłużnych. Hypersthenics inna krótka szyja, niski wzrost. Ilość tłuszczu w organizmie ponad średnią szybkością, co prowadzi nie tylko do masy słodkie, ale również fałdy tłuszczu, w szczególności w obszarze talii. Przedstawiciele tego typu mają niesamowitą wytrzymałość, ale brak elastyczności i łaski. Lekarze mówią, że tacy ludzie mają skłonność do otyłości, miażdżycy, niedokrwienie.

Zgodnie z typów danych są budowane i diety i ćwiczeń. Tak więc, na hypersthenics niezwykle ważne, aby zachować stałą stopę kalorii dziennie. Szczególnie uważać trzeba być z węglowodanów. Ludzie asteniczny TYP wystarczy zacząć poruszać się i zrobić kilka ćwiczeń i odchudzania nie potrwa długo. Jest to połączenie odpowiedniej diety i ćwiczeń dla właścicieli normosthenic konstytucji idealnym wyjściem. Jedna dieta nie czyni tutaj pogodę.

Więc nadal, jak określić rodzaj ciała, aby wiedzieć, co trzeba być przygotowanym. Rozwiązanie to jest proste, – w obwodzie nadgarstka. Można użyć elastycznej taśmy metr. Do wzrostu charakterystycznej 160-175 Obwód:

  • 15-17 cm – dla normostenik;
  • 17 cm – dla hypersthenics;
  • mniej niż 15 cm – dla astenikov.

Zatem określenie rodzaju ciała, można łatwo kontrolować swoje ciało, co najmniej, aby nauczyć się go zrozumieć.