697 Shares 5690 views

Gorączka biała: objawy, leczenie domowe lekarstwami ludowymi

W naszym kraju problem alkoholizmu jest bardzo ostry. I dotyczy to niestety nie tylko starszych ludzi, ale także młodzieży. Oprócz faktu, że ludzie dużo piją i często utkwią w tak zwanych bentach, kiedy wychodzą, może istnieć ogromna liczba bardzo różnych problemów. Jedną z nich jest gorączka. Objawy, leczenie domu tej choroby, powody jego wystąpienia – to i teraz chcę powiedzieć.

Terminologia

Początkowo trzeba zrozumieć, kim jest biała gorączka. Warto zauważyć, że jest to popularna nazwa tego problemu. W medycynie warunek ten nazywany jest delirium alkoholu. Występuje problem u osób uzależnionych od alkoholu, pacjentów z 2-3 etapami. Może jednakże gorączka u osób, które nie biorą zbyt często alkoholu. Ale w tym przypadku musisz najpierw wziąć alkohol o niskiej jakości, tzw. Zastępczyni.

Przyczyny białej gorączki

Biorąc pod uwagę temat "biała gorączka: objawy, leczenie w domu", należy również porozmawiać o głównych przyczynach tego problemu. Może więc pojawić się delirium alkoholowe:

 • Po ciężkich i długich przerwach w piciu.
 • Po spożyciu niskotowartościowych produktów alkoholowych.
 • Z wyraźnymi patologiami somatycznymi.
 • Z organicznym uszkodzeniem mózgu.

Należy również zauważyć, że patogeneza białej gorączki nie jest jeszcze w pełni zrozumiana. Jednak naukowcy twierdzą, że głównym problemem w tym przypadku jest pogwałcenie wymiany neuroprzekaźników centralnego układu nerwowego, a także silne odurzenie organizmu.

Pierwsze oznaki

Początkowo trzeba powiedzieć, kiedy mogą pojawić się pierwsze objawy gorączki białej u alkoholików. Warto zauważyć, że bardzo często ludzie nie identyfikują ich jako takich. Często są one po prostu mylone z tak zwaną przyszłość lub othodnyakom. Drżenie rąk, zwiększenie pocenia się osoby, skok w temperaturze ciała, zaczerwienienie oczu i twarzy wskazuje białą gorączkę. Jednak problemy te często są akceptowane jako objaw choroby, która jest całkowicie niezwiązana z konsekwencjami spożycia alkoholu. W tym przypadku krewni pacjenta powinni zwracać uwagę na jego marzenia. Będzie więc słaby i niespokojny. I przed pójściem spać może się zdarzyć, że wybuchy gniewu lub wahania nastroju. Ponadto problem wskazuje na odchylenia w zachowaniu człowieka, załamaniach psychicznych i wahaniach pracy układu nerwowego.

Etapy i główne objawy

Co jeszcze są objawy białej gorączki po piciu? Tak więc przejawy tego problemu zależą również od etapu jego rozwoju:

 1. Psychoza Korsakowskiego. Jest to pierwszy etap, gdy pacjent ma zaburzenia pamięci, uwagi, sen. Ie. Są zaburzenia neurologiczne.
 2. Gówno. To jest poważniejszy etap. Psychoza nie nabrała jeszcze ciężkiej postaci, dopóki nie wystąpią żadne halucynacje. Jednak stan pogarsza się stopniowo.
 3. Trzeci etap medycyny nazywa się ciężkim. Istnieją różne zaburzenia neurologiczne. W tym przypadku mówią o klasycznej białej gorączce.

Objawy, które mogą wystąpić u pacjenta:

 • Migreny, szum w uszach, bóle głowy.
 • Brak apetytu.
 • Zwiększony niepokój.
 • Agresywność, ostre wahania nastroju.
 • Drżenie kończyn.
 • Wzmożone pocenie.
 • Halucynacje: dotykowe, wizualne, słuchowe.
 • W niektórych przypadkach występują drgawki.

Powikłania

Zrozumienie tego, co jest gorączką, objawami, co robić w przypadku wystąpienia podobnego zjawiska – trzeba to powiedzieć. I wszystko dlatego, że ten stan jest obarczony poważnymi powikłaniami, które mogą dotyczyć nie tylko samego alkoholika, ale także jego krewnych i bliskich. Bardzo często, gdy znajdują się w pułapkach omamy, pacjenci kończą swoje życie samobójstwem lub próbują walczyć ze swoimi lękami z innymi niebezpiecznymi metodami, narażając ich życie na ryzyko. Pomimo wszystkich niebezpieczeństw związanych z halucynacjami stan białej gorączki jest bardzo negatywny dla całego organizmu: narządów, układów. Często po tym stanie pacjent wykazuje poważne uszkodzenie wątroby. Istnieją krwawienia, zaburzenia trawienia o różnym stopniu złożoności. Podczas delirium alkoholowego, odporność jest znacznie osłabiona, co prowadzi do tego, że dana osoba jest łatwo zakażona różnymi wirusami i bakteriami. Najpoważniejszym i nieodwracalnym powikłaniem jest śmierć.

Pierwsza pomoc

Dowiedzieć się, co to jest biała gorączka, objawy co zrobić najpierw, jeśli dana osoba jest w stanie alkoholowego delirium, należy to również powiedzieć. Początkowo należy zauważyć, że ten problem trwa średnio od trzech do siedmiu dni (rzadko dłużej). Gdy pojawią się pierwsze objawy, należy wykonać następujące czynności:

 1. Pacjent musi zostać wsypany do łóżka pomimo wszelkich starań, aby się oprzeć temu. Jeśli człowiek jest gwałtowny, możesz go również związać. Ten ustęp jest ważny, ponieważ warto chronić osobę, która znajduje się w stanie alkoholowej delirium.
 2. Następnie należy wezwać lekarza. Przecież bardzo trudno poradzić sobie z tym problemem samemu.
 3. Ważne jest, aby pamiętać, że pacjent potrzebuje dużo płynu, więc często powinieneś mu wypić drinka. Musisz też okresowo ochłodzić ludzkie ciało, co jest najłatwiejsze do zrobienia pod prysznicem.
 4. Ważne jest, aby pamiętać, że pacjent musi przede wszystkim być uspokojony. Dlatego stosowanie sedatywów jest aktualne. W takim przypadku może być potrzebny lek "Dimedrol" lub "Piracetam".

Ważne jest, aby pamiętać, że nie należy przysiąc ani krzyczeć na pacjenta. Przecież słowa w tym stanie okażą się po prostu bezużyteczne (ludzie po prostu ich nie wezmą).

Leczenie wewnątrz ścian domu

Badając białą gorączkę, objawy, leczenie w domu – ważne jest, aby zatrzymać się. Przecież często zdarza się, że pacjent po prostu nie ma możliwości zabrania do szpitala lub zadzwonić do lekarza. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, co można zrobić w tym przypadku samodzielnie.

Główne zadania terapii domowej powinny być zgodne z:

 • Zmniejszone zatrucie organizmu.
 • Utrzymanie istotnych funkcji ciała na bezpiecznym poziomie.
 • Zapobieganie różnymi problemami, które mogą powstać w wyniku białej gorączki.

Jeśli osoba ma gorączkę, leczenie w domu musi koniecznie obejmować leczenie detoksykacyjne. W takim przypadku należy zmusić diurezę (podawać jak najwięcej, aby pić, można użyć różnych leków moczopędnych). Dobrym w tym kierunku są enterosorbenty, na przykład Enterosgel.

Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że utrzymanie równowagi soli i elektrolitu w ciele w normalnym poziomie. W tym stanie utrata potasu jest bardzo niebezpieczna, dlatego należy spróbować wypełnić straty tego pierwiastka śladowego.

Możesz także używać leków zwiększających metabolizm. Jednak najczęściej takie fundusze przelewa się do krwi pacjenta przez droppera w placówkach medycznych (roztwór glukozy lub lek "cytoflavin"). Uważamy białą gorączkę, objawy. Leczenie w domu powinno obejmować leczenie objawowe. Oznacza to, że musimy pamiętać, że konieczne jest leczenie nie tylko gorączki, ale także innych problemów, które mogą powstać przeciwko niemu.

Zastosowanie środków ludowych

Z takim problemem jak biała gorączka, leczenie środkami ludowymi jest również tematyczne. Należy jednak pamiętać, że praktycznie nie ma żadnych starożytnych recept na pokonanie tej choroby. Możesz jednak spróbować zapobiec wystąpieniu tego problemu. W tym przypadku pacjent ze szkła może umieścić dwie liście liścia laurowego i kojący korzenię. Kiedy to wszystko jest napełniane wódką przez około pół godziny, trzeba napić się alkoholu. Ten napój może go zepsuć. I to nie pozwoli na ewentualne pojawienie się innego delirium alkoholowego.