181 Shares 1971 views

Prymitywni ludzie. Starożytne osoby: wzrost, wygląd, podstawowe umiejętności i zatrudnienia

Jak podano w danych naukowych, wcześni ludzie pojawił się około 4 milionów lat temu. Przez tysiąclecia, jaki rozwinął się, że jest lepsza nie tylko pod względem rozwoju prymitywnego społeczeństwa, ale również na zewnątrz. Antropologia historyczna prymitywnych ludzi dzieli się na kilka gatunków, które konsekwentnie udało się nawzajem. Jakie są cechy anatomiczne każdego rodzaju prymitywnych ludzi, w jakim okresie czasu oni istnieją? Wszystko to, czytaj dalej.


Prymitywni ludzie – kim oni są?

Najwięcej starożytni ludzie żyli w Afryce ponad 2 miliony lat temu. Zostało to potwierdzone przez wielu archeologicznych. Jednak wiadomo, że pierwsze istoty ludzkie podobny, przenosząc pewnie na tylnych kończynach (czyli ta funkcja jest najważniejsza w określaniu prymitywnego człowieka) pojawiły się znacznie wcześniej – 4 mln lat temu. Ta cecha dawnych ludzi, jak dwunożności, został po raz pierwszy wykryty w stworzeniach, że naukowcy otrzymała nazwę „Australopiteki”.

W wyniku wielowiekowej ewolucji one zastąpione przez bardziej zaawansowanych habls Homo, znane również jako „przystojny mężczyzna”. Został on zastąpiony przez humanoidalne istoty, których przedstawiciele zostali wezwani Homo erectus, co przełożyło się z łaciny oznacza „wyprostowaną człowieka”. Dopiero po prawie pół miliona lat istnieje lepszy widok człowieka pierwotnego, który jest bardziej przypomina nowoczesnej inteligentnej populacji Ziemi – „mądry człowiek” Homo sapiens lub Jak widać z powyższego, prymitywni ludzie powoli, ale jednocześnie bardzo skutecznie opracowane, otwierając nowe możliwości. Rozpatrzmy bardziej szczegółowo, co dokładnie jest tych wszystkich przodków człowieka, jakie są ich działania i jak wyglądały.

Australopithecus: Cechy zewnętrzne i styl życia

Antropologia historyczna odnosi się do bardzo Pierwsze australopithecine małpy poruszać się na tylnych kończynach. Pochodzenie tego rodzaju prymitywnych ludzi zaczęło się w Afryce Wschodniej, ponad 4 miliony lat temu. Przez prawie 2 miliony lat, istoty te rozłożone na całym kontynencie. Dawnych ludzi, których wzrost średnio 135 cm, posiada masę nie więcej niż 55 kg. W przeciwieństwie do małp Australopithecus miał bardziej wyraźny dymorfizm płciowy, ale struktura kłów u mężczyzn i kobiet były podobne. Czaszki tego gatunku jest stosunkowo małe i miały wielkość nie większą niż 600 cm3. Główną działalnością Australopithecus praktycznie nie różni się od tego, co nowoczesne małpy, i ograniczała się do produkcji żywności i ochrony przed naturalnymi wrogami.

Homo habilis: anatomia i styl życia

Homo habilis (łac „przystojny mężczyzna”) jako odrębnego niezależnego typu humanoida pojawił się 2 miliony lat temu w Afryce. Ten starożytny lud, wzrost, który często osiąga 160 cm, był bardziej rozwinięty niż Australopithecus, mózg – około 700 cm3. Zęby i palce kończyn górnych w Homo habilis miał prawie kompletny podobieństwo do człowieka, ale wielkie grzbiety czoło i szczęka nadawały mu wygląd małpa. Oprócz zbierania poręczny człowieka była zaangażowana w polowanie z bloków kamiennych i rozcinaniu zwłok zwierzęcych przydałby traktowane śledzenie. Sugeruje to, że Homo habilis to pierwszy humanoidalny stwór z umiejętnościami pracy.

Homo erectus: Wygląd

Anatomiczne cechy starożytnych ludzi znanych jako Homo erectus, jest wyraźny wzrost objętości czaszki, co pozwoliło naukowcom twierdzą, że ich mózg jest porównywalna z wielkością mózgu współczesnego człowieka. grzbiety brew i fachowca szczęki były ogromne, ale nie były tak wyraźne, jak ich poprzednicy. Budowa była prawie taka sama jak w współczesnego człowieka. Na podstawie znalezisk archeologicznych, Homo erectus prowadzili siedzący tryb życia i wiedział jak zrobić ogień. Jest domem dla tego typu dość dużych grupach w jaskiniach. Głównym zajęciem Homo habilis zbierał (głównie kobiet i dzieci), łowiectwa i rybołówstwa, produkcji odzieży. Homo erectus wśród pierwszych zrealizować potrzebę składowania żywności.

Neandertalczyk: opis wyglądu i stylu życia

Neandertalczycy pojawiły się znacznie później niż ich poprzednicy – około 250 tysięcy lat temu. Co to jest starożytni ludzie? Jego wzrost osiągnął 170 cm i objętość czaszki – 1200 cm3. W uzupełnieniu do Afryki i Azji, przodkowie człowieka i osiedlili się w Europie. Maksymalna liczba neandertalczyków w jednej grupie osiągnęła 100 osób. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, mają podstawową formę wypowiedzi, pozwalając własnych ludzi do wymiany informacji i komunikowania się bardziej płynnie ze sobą. Głównym zajęciem ludzkiego przodka polował. Sukces produkcji żywności dostarczają one różnych broni: włócznie, długie spiczaste odłamkami kamieni, które zostały wykorzystane jako noże, pułapek i wykopanych w ziemi z palików. Uzyskane materiały (skóra, skóra) Neandertalczyków wykorzystywane do produkcji ubrań i obuwie.

Cro-Magnon: końcowy etap w ewolucji człowieka prymitywnego

Cro-Magnon i Homo sapiens (Homo Sapiens) – jest to ostatnia znana nauki starożytnego człowieka, którego dynamika osiągnęła 170-190 cm zewnątrz podobieństwo tego rodzaju prymitywnego człowieka z małpy była prawie niezauważalna, ponieważ zmniejszyła się brwi i dolna szczęka nie jest już wydawać naprzód. , Cro-Magnon narzędzia zostały wykonane nie tylko w kamieniu, ale także z drewna i kości. Ponadto polowania te przodkowie byli zaangażowani w rolnictwie i hodowli wstępnych form (oswojone zwierzęta dzikie).

poziom myślenia w Cro-Magnon był znacznie wyższy niż w przypadku poprzedników. To pozwoliło im na tworzenie grup społecznych zebrał. W miejsce zasady istnienia stada przyszedł do plemiennego systemu i ustanowienia żywiołom praw społecznych i ekonomicznych.