719 Shares 9758 views

Katarzyna Wielka ikona. Życie świętego, uwielbienie i modlitwa

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób uwielbić Pana swego ziemskiego życia i chwalebnej śmierci św Velikomuchenitsa Ekaterina, uczymy się od bardzo ograniczonej liczby źródeł zachowanych. Jest to nagranie z jej sług i stenografa Atanazy bizantyjski pisarz i postacią religijną Simeona Metafrasta i wreszcie trzy roboty budowlane, których autorstwo jest nieznane. Jednak jej przykładem służby Bogu i budujące więc jasne, że jest to jedno z głównych miejsc w zgromadzeniu świętych prawosławnych.


Dorota młody

Future Velikomuchenitsa Ekaterina urodził się w największej egipskiej Aleksandrii w roku 287, a przed jego nawrócenie do wiary chrześcijańskiej była pogańska nazwa Dorothea. Jej rodzice byli bogaci i stanie zapewnić córce szczęśliwe i beztroskie dzieciństwo. Kiedy nadszedł czas, aby rozpocząć naukę, to został zaproszony do domu z najlepszych nauczycieli w mieście. Dziewczynka różni ciekawski i bystry umysł, szybko przyswajać wiedzę.

W tamtych latach było nienaruszone następnie zniszczył słynną bibliotekę w Aleksandrii, który przyniósł w swoich skarbcach twórczości wielu wybitnych myślicieli z przeszłości. I jest często młoda dziewczyna. W tej świątyni mądrości ona zapoznał się z dziełami starożytnych poetów i filozofów, najpierw nauka języków, w którym zostały napisane. Oto ona zrozumiana tajemnice oratorium, dialektyki i tajniki medycyny, otwiera je w pismach Hipokratesa, Galena i Eskulapa.

uparty narzeczona

Ikona św Katarzyny, jak znane większości wierzących, przedstawia nam obraz młodej i pięknej dziewczyny. Jest to, według jej źródeł, które przeżyły, była przyszły święty. Dodanie do wizualnej atrakcyjności żywym umyśle i rzadkim osiągnięciem w tych dniach, to łatwo zrozumieć, w jaki sposób sukces to zjeść w najlepszych meczów w Egipcie.

rodzice Katarzyny, wykorzystując sprzyjające okoliczności, starał się dać swoją córkę za żonę, a znalezienie jej najbardziej genialny mecz. Jednak dziewczyna okazała się być trudny i postawić warunek, że osoba, której to zgodzi się podać rękę i serce, nie musi mieć zdolność do niej albo w piękności albo w edukacji lub w szlachectwa i bogactwa. W tamtych czasach nie było jeszcze w modzie słowo „mezalians” – nierówne małżeństwo, ale nawet wtedy piękny i bogaty narzeczona znał swoją wartość.

Zwiedzanie pustyni

Ikona Katarzyna, którego zdjęcie jest umieszczone na początku artykułu i która jest reprezentowana w większości kościołów prawosławnych, to pokazuje nam już akceptować prawdy wiary, ale ta była poprzedzona ważnego wydarzenia, które stało się punktem zwrotnym w życiu dziewczyny. Fakt, że matka Katarzyny potajemnie wyznaje Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego. Jego ojcem duchowym był syryjski mnich, ukrywając od ruchliwego świata w odległej jaskini. Które doprowadziły do niego swoją córkę tajemnicą chrześcijańską.

Często ikonę św Katarzyny, gdzie jest przedstawiony na tle rzeki, która rozciąga się poza grani jałowych wzgórz. Oczywiście, że wybrał ich jako miejsca zamieszkania syryjskiego pustelnika, który odkrył młodego panieńskie wiarę w Chrystusa. Powiedział jej, że młody człowiek jest na świecie, wyprzedzając wszystko nad nią i powiedział do widzenia, dał ikonę Matki i Dziecka w ramionach, dowiedziawszy się modlić do Królowej Niebios, aby odsłonić jej tego młodego człowieka – syna.

Zyskuje wiarę w Chrystusa

Życie Katarzyny sugeruje, że tej samej nocy, we śnie dziewczyna była dziewicą Matką Boga, ale Wieczne Dziecko nie chce patrzeć na niego tak długo, jak pokojówka nie myć wodą chrztu świętego. Budzi się we łzach, Catherine ponownie udał się do jaskini, w której cenione mądry starzec, po ustawić ją w podstawami wiary chrześcijańskiej, że dopuścił się nad nim wielka tajemnica, zawsze łącząc go z Synem Bożym.

Szczęśliwy, wróciła do domu, a zmęczony długą drogę, zapomniane lekki sen. Ledwie powieki dziewczynki zamknięte, ponieważ przednie z nią ponownie pojawiły Królową Nieba, ale tym razem jej syn z miłością w oczach, oddał pierścionek zaręczynowy panieńskie – to znak, że odtąd stał się jej niebiański Oblubieniec. Budząc się, Catherine odkrył jej palec wspaniały dar Jezusa.

W oczekiwaniu na święta pogańskiego

W tych wczesnych latach, Egipt był częścią wschodniej części państwa rzymskiego, był pod jurysdykcją cesarza. Okresowo w największej miasta-Aleksandrii – pogańskich uroczystości odbyły, który wracał sam władca imperium. Jednym z tych wydarzeń było spodziewać wkrótce po wydarzeniach opisanych powyżej.

Katarzyna Wielka ikona często prezentuje swój udział w rękach kwiaty i palmy oddział. To nie jest przypadkiem. Zarówno symbolem pokoju i miłości są nierozerwalnie związane z naukami Zbawiciela. Są one czymś, i chciała przynieść przesiąknięte pogańskich monarchów błędach młody chrześcijanin. Była na wakacjach w jednym celu – aby przekonać cesarza błędu jego poglądów i pokazać mu światło prawdy.

Kontrowersje z cesarzem

Młoda i piękna dziewczyna natychmiast przyciągnęło uwagę rzymskiego gubernatora, a kiedy odwróciła się do niego z filozoficznych przemówień, tak nietypowe dla kobiet ustach, on mieszał i nie okaże się, że ona sprzeciwiła. Aby pomóc sobie cesarz wezwał tłum dworzan mędrców, którzy po weszły w spór z dziewczyną, został pokonany przez bezsporny argumentów. Nic dziwnego, że ikona Wielkiego Męczennika Katarzyny jest często świętym rozpakowany przewijania w dłoniach, podkreślając tym samym swoją głęboką stypendium.

Mędrcy nie przyszedł nadzieje prawdziwego cesarza zostały natychmiast wysłane do pożaru. Przed śmiercią, publicznie ogłosił, że jestem przekonany, elokwencja sami Katarzyna gotów do przyjęcia chrześcijaństwa i umierają w imię prawdziwej wiary i tego, który przyniósł go do ludzi. Starożytni autorzy powiedzieć światu o tych wydarzeniach, poinformował, że pożary, gdy płomień zgasł, szczątki te wykonywane były nie dotknięty przez pożar.

Niezrażony w agonii

Najczęstszym ikona komunikacja. Katarzyna Wielka w swoim składzie zawiera obraz z kołem zębatym, który stał się narzędziem tortur, przez którą pogański cesarz próbował zmusić ją do wyrzeczenia się swoich przekonań. Dzięki temu był zmuszony uciekać, kiedy nie mógł osiągnąć pożądany lub obietnice bogactwa i zaszczytów, ani pochlebstwa lub zastraszanie.

Licząc na to, że głód zmusi dziewczynę do być uległy, cesarz pogrążył ją w więzieniu, a nie kazał dać jedzenie. Ale Pan nie zostawił Świętego, a przez dwanaście dni gołębica przyniosła młodego więźnia żywności, utrzymując siłę fizyczną i wzmacniania ducha niego. Ponadto, w życiu świętego jest opowiadane, że sama koła, który Katarzyna Wielka jest ikona, jako znak swego lęku, został porwany przez nieznaną siłą, jak wkrótce skazany na męki przyniósł do niego.

Bez cienia lęku przyszedł świętego rusztowania, w którym na żądanie kata cesarskiego było skrócić jego rozdziału. Gdy kara został osiągnięty, po czym otworzył rany wypłynęła krew i nie mleko. Wszyscy obecni w tym samym czasie był świadkiem aniołowie Boży podniósł martwe ciało i podniósł go do góry Synaj.

Cudowne odkrycie reliktów i hymnography tworzenie

Trzysta lat mnichów, którzy nie byli daleko od klasztoru, miał wizję, w posłuszeństwie, do których wspiął się na szczyt góry i znalazł incorrupt relikwie świętego – jego działu i prawej strony, aby zidentyfikować mnichów zachowane na jej pierścionek. Bezcenna relikwia została przeniesiona do klasztoru. Dzisiaj, święte relikwie spoczywają w raku marmuru, zainstalowany w głównej świątyni zbudowanej w klasztorze Synaj, która nosi jej imię. Znajduje się w tym samym miejscu Katarzyny Wielkiej Ikony wyposażony jest w relikwiarzu, który trzymał jej palec.

Hymnography Katarzyny sięga IX wieku. W tym okresie, mnich Feofan Nikeysky oraz jego najbliższy współpracownik Babel dedykowany do niej szereg pieśni tworzonych przez nich. Uważa się, że w tym samym czasie został napisany i troparion Katarzyny. Rus został ochrzczony i został chrześcijaninem w szeregu krajów, one, podobnie jak wiele innych tekstów religijnych zostały przetłumaczone z języka greckiego. Oczywiście, sam został napisany Kontakion Katarzyny, w którym ona określana jako wszechwiedzący, deptanie węża i oswoić retorykę umysł.

Adoracja świętego męczennika w Rosji

Przez długi czas w Rosji znalazł cześć. Rzadko znajdzie świątynię, w której między innymi jest reprezentowany przez obrazy ikona nie Catherine. W Moskwie, ten obraz może być widoczne w głównym katedry w kraju – świątyni Chrystusa Zbawiciela. Powrót w 2010 roku, przywiezione z Egiptu relikwii do publicznego kultu. Wielu wierzących wśród innych obrazów, które tworzą się ikonostas w domu, nie jest też ikona Wielkiego Męczennika Catherine.

Co sprawia, że ten święty? Uważa się, że z powodu swego ziemskiego życia, jest ona niezwykle dowcip i erudycja, znajduje się w świecie górskiej, pra może zapewnić ochronę dla wszystkich studentów, bez względu na ich poziom wyszkolenia, jak również osób zaangażowanych w pracy umysłowej. Innym świętym powołaniem jest pomaganie jeden dziewczynę, bo sama była natura nie żenić.