620 Shares 2732 views

Kolendra: właściwości użytkowe i przeciwwskazania. Kolendra (cilantro): application

Dobroczynne skutki kolendry na organizm człowieka jest znany w świecie starożytnym. Przydatne we wszystkich częściach rośliny – korzenie, liście, owoce. Bogaty skład chemiczny pomaga łagodzić zdrowia w anemii, reumatyzmu i artretyzmu. Poprawia ogólną kondycję żołądka i jelit, obniża poziom cholesterolu kolendrę. Przydatne właściwości i przeciwwskazania posiada zakład. Zanim będzie można użyć wywaru lub infuzji kolendry najlepiej skonsultować się z lekarzem.

Co jest kolendra?

Ten pikantny zioło, które w przeciwnym razie dalej kolendry lub pietruszki chińskiej. Świeża zieleń roślin wykorzystywanych do sałatek, dań głównych, nadając im szczególny smak. Kolendry rozpoczyna kwitnienie w czerwcu i lipcu. Owoce mogą być zbierane w sierpniu i wrześniu. Jej kuliste nasiona mają brązowy odcień. Kolendra jest stosowany w marynat, sosów, nalewania napojów alkoholowych. Owoce z roślin dodaje się do mieszaniny, która daje jej charakterystyczny zapach.

Kolendra – roślina roczny. Oprócz charakterystycznego zapachu, kolendra jest często wykorzystywana jako roślina lecznicza. Już w starożytnym Egipcie, kolendra został doceniony za jego dobroczynnych właściwości. Oraz w Grecji, roślina została nazwana „bug-roi” ze względu na jego niezwykły smak.

Obecnie, kolendra jest popularny w indyjskie, meksykańskie jedzenie, na Północnym Kaukazie, w Europie, Ameryce, Rosji, Maroku.

To może być suszony latem kolendry. Przydatne właściwości i istnieją przeciwwskazania dla każdego zioła. Do wysuszonego kolendry nie traci swój efekt terapeutyczny, najlepiej jest przechowywany w pojemniku szklanym uszczelnione.

Korzystne skutki roślin

Kolendra jest uważany łagodne przyprawy, więc nie nadaje się do leczenia i profilaktyki chorób. Jej zastosowanie do oczyszczania nerek. Moczopędne działanie ziół pomaga wyeliminować kamienie, zmniejszają obrzęki.

Kolendra poprawia pracę wątroby, sprzyja pojawienie się apetytu. Przynosi nagromadzonych toksyn. Bakteriobójcze właściwości roślin zwiększy właściwości ochronnych w organizmie, zwiększenie odporności na choroby zakaźne.

Kolendra wzmacnia serce, aktywność mózgu. Wzmacnia dziąsła, zapobiega wrzody. Kolendra ma wpływ żółciopędny i przeciwbólowo, pomaga walczyć z przeziębieniem. W stanie wyleczyć dróg oddechowych, obniża podwyższone ciśnienie krwi.

nie powinno być nadużywane przez ten zakład. Zatrucie może spowodować kolendrę. Przydatne właściwości kolendry i przeciwwskazań należy rozważyć w zapobieganiu chorobie. W dużych dawkach, zioło może powodować wymioty, bezsenność, zaburzenia pamięci. Zatem maksymalna dawka zielonej kolendry na dzień – 35 gramów, owoce – nie więcej niż 4 lata

Przeciwwskazania

Każde zioło ma swoje przeciwwskazania. Kolendra jest zakazane w czasie ciąży. Zielone rośliny nie powinny być wykorzystywane dla osób z chorobami, takimi jak:

  • astma;
  • wrzód żołądka;
  • hyperacid żołądka;
  • zakrzepowe zapalenie żył;
  • chorobę wieńcową;
  • zawał mięśnia sercowego;
  • zakrzepica;
  • zapalenie pęcherzyka żółciowego.

Skład chemiczny kolendry

Zieleni i nasiona kolendry zawierają magnez, keratyna, pektyna, żelazo, fosfor, wapń, garbniki, mangan, witaminy P, C, B1, B2, B4, B9 E. Dodetsenal – naturalne antybiotyk, część kolendry skuteczne w zakaźnym choroba jelit, salmoneloza.

Kolendra olejek ma przeciwpasożytnicze, przeciwwirusowe, bakteriobójcze działanie. Zawiera geraniol, linalol, borneol, cyneol, dipenten, fellandrenu. Ze względu na skład zakładu olej ma działanie przeczyszczające, moczopędne, przeciw robakom efekt. To przyczynia się do regeneracji skóry, symuluje pracę układu pokarmowego.

Ekstrakt z kolendry

W leczeniu przeziębienia, odrę, zołzy, kaszel, hemoroidy, wyprysk, zaburzenia nerwowe korzystających kolendrę. recepty wyciąg zredukowane do nasion nalegań wódki. Na 1:10 owoców wypełniony wódką lub alkoholu. Wyciąg powinien nalegać tygodnie w ciemnym miejscu. Po wytężając wziąć 3 razy dziennie po 1 łyżeczce.

Nie tylko wódka nalewki można przygotować. Czerwone wino również wzmocnić lecznicze właściwości roślin. W tym celu 100 gramów nasion i 1 litr wina. Wytrzymać wlew powinien być w ciemnym miejscu. Tydzień później, przesączyć się 100 g (1) ze szkła 2-3 razy dziennie.

Ekstrakt jest użyteczny do uciskanych wciśniętym stanie. Poprawia sen, korzystny wpływ na dziąsła.

kolendra Rosół

To sprzyja długowieczności i poprawia potencji kolendrę. Przydatne właściwości i przeciwwskazania rośliny nie zawsze może poprawić stan cukrzycy. Dlatego przed użyciem wywar z kolendry, należy skonsultować się z lekarzem.

Aby zmniejszyć lek insulinę ludowa zaleca ten przepis: miele suchych liści (100 g) w celu wypełnienia szkła (200 g) z wrzącą wodą. Na każdy dzień jest lepiej gotować świeżego bulionu. W ciągu 3 minut do wrzenia liści na ogniu, brane trzy razy dziennie.

Kolendra z cukrzycą można go wytworzyć w postaci zawiesiny. Wysuszone liście (10 g) w celu wypełnienia szkła (200 g), z zimną wodą. Gotować przez 5 minut. Następnie mieszaninę rozdrabnia się w mikserze, przechowywać w lodówce. Kleik należy przyjmować z jedzeniem. Otrzymana mieszanina powinna być spożywane w ciągu dnia na 3 dawki.

nasion bulion leczeniu dusznicy bolesnej, dezynfekuje się w ustach ułatwia w żołądku i dwunastnicy. Łagodzi ból w jamie brzusznej, jest stosowany w leczeniu kolki, wzdęcia, zaparcia. W celu przygotowania bulionu odbioru łyżeczki nasion kolendry (uprzednio zmielono). Zalać szklanką wrzącej wody. Po ochłodzeniu bulion jest gotowy. Wziąć do 50 g przez pół godziny przed posiłkiem (do 4 razy dziennie).

Herbata z liści rośliny zaleca kobietom w ciąży do picia przez 1-2 tygodni przed porodem. Przyczyni się to do zmniejszenia macicy, wzmocnienie siły roboczej. To pomaga zapobiec późniejszej stan zapalny.

Kompresy bulion kolendra poprawy egzemy skóry, zapalenie skóry. Rany mogą być traktowane kleik rozdrobnionych roślin.