510 Shares 1134 views

Co powinno być mata gimnastyczna dla dzieci i dorosłych

Siłownia mat – elastyczna tkanina wykonana z naturalnych, syntetycznych lub materiałów kompozytowych, przeznaczonych do zajęć fitness, joga, innych sportów.

Obecność dywan przyczynia się do organizacji najbardziej komfortowy trening. Urządzenie chroni poszczególne części ciała od pourazowe na skutek kontaktu ze stałych powierzchni. Gimnastyka mata chroni przed zimnem i eliminuje poślizg podczas aktywnego gestów.

typy

Istnieje kilka rodzajów mat gimnastycznych. Urządzenia takie są klasyfikowane głównie przez materiałowych i produkcyjnych parametrach:

  1. Syntetyczne dywany – wykonane z PCV. Są one szczególnie wytrzymała i odporna na ścieranie. Średnio one służyć przez kilka lat. Stanowi idealne rozwiązanie dla ćwiczeń w domu.
  2. Produkty wykonane z elastomeru – zwiększyły elastyczność w porównaniu do poprzednich dywany kategorii. Doskonała absorbuje wilgoć, a więc praktycznie żadnego poślizgu podczas ruchu.
  3. Dywaniki gumowe z dodatkiem juty lub gumy – posiada dość imponującą masę. Jednakże ześlizgiwać się z obu stron i nie wytwarzały statycznej elektryczności przy kontakcie z powierzchnią. Nadaje się do szkolenia zarówno w domu jak i na siłowni.
  4. Karemat – w rzeczywistości jest to duże przedmioty turystycznych niż sprzęt sportowy. Są one wykonane z materiałów syntetycznych. Powłoka ochronna może składać się z folii polietylenowej lub powłoka aluminiowa. Taka mata gimnastyczna tylko w niewielkim stopniu chroni przed urazami. Jego głównym zadaniem – do skutecznej izolacji cieplnej.

rozmiar

Aby wybrać odpowiedni siłowni mat dla dzieci lub dorosłych użytkowników, należy skupić się na jego parametry. Duże znaczenie przy wyborze build i wysokość sportowca.

Istnieje szereg standardowych parametrów, zgodnie z którym maty wykonane są na zajęcia fitness:

  • Długość – od 175 do 220 cm.
  • Szerokość – 60-80 cm.
  • Grubość – od 3 mm do 1,5 cm.

Im większa grubość maty gimnastyczne różni, tym bardziej komfortowo będą one działać jako powierzchnie stykowe będzie prawie niezauważalny dla użytkownika.

Główne różnice między drogimi dywanami i artykułów z kategorii budżetowych

Co odróżnia tanie i drogie siłowni mat? Różnica w cenie na korzyść jest priorytetem. Obecnie koszt maty gimnastyczne waha się od 300 do 3000 rubli. To wyjaśnia obecność tak szerokim przedziale cenowym przy użyciu wielu materiałów produkcji.

Na tanie produkty nie są dostarczane certyfikaty jakości, które dowodzą ich niezawodność i bezpieczeństwo zarówno dla użytkownika, jak i innych. Siłownia mat, cena jest zbyt niska, szczerze, jako operacja może stać się źródłem nieprzyjemnych zapachów, a nawet zatruć powietrze w pomieszczeniu.

Maty gimnastyczne obchodzi

Najprostsze produkty z PCV, wystarczająco silny dla regularnych lekcji, sugerują możliwość czyszczenia ręcznego i prać w pralce. W tym samym czasie gimnastyczny składany mat z materiałów naturalnych lub kompozytowych najlepiej czyścić wilgotną gąbką lub segmentu szmatką zwilżoną alkoholem.

W pielęgnacji dywanu nie zaleca się używać mydła ani środków chemicznych. Każdy środek czyszczący jest wchłaniana do grubości maty, i niekorzystnie wpływa na skórę aktywnego potu. Ponadto, podkładka mydło się śliska.

Aby wysuszyć mokry produkt, wystarczy aktywnie mash go z rąk lub stóp bieżnika, a następnie powiesić na świeżym powietrzu.

Porady dla Wybór

Skuteczna fitness w hali sportowej lub domowych ćwiczeń gimnastycznych będzie maty, które są antypoślizgowe, łatwe do czyszczenia, mieć wystarczającą grubość, aby zapewnić pełen komfort podczas treningu z odważnikami lub bez nich. Joga zaleca się, aby zatrzymać na dość gęste, grube, a co najważniejsze – produktów antypoślizgowych.

Oddzielnie, przy zakupie należy zwrócić uwagę na to, jak produkt jest podatna na powstawanie elektryczności statycznej. Ta nieruchomość pomoże przyciągnąć zbierania kurzu szkodliwych mikroorganizmów.

W rezultacie,

Jak widać, wybór dywanów dla zatrudnienia przez przydatności jest dość szeroki. Przy wyborze odpowiedniej opcji powinny być zorientowane przede wszystkim pod względem intensywności i częstotliwości sesji, jak również przystępnych cenach.

Jeśli planujesz używać maty dla nielegalnych działań w domu, w tym przypadku absolutnie nie ma sensu wydawać pieniędzy na drogie produkty. Niektóre modele wykonane są z PVC lub elastomeru, nie za gorsze od naturalnego jakości. Jednakże, istnieje wiele tańsze. W końcu najważniejsze – nie oszczędzać na własnym zdrowiu.