764 Shares 8004 views

Stare myśliwy (zdjęcie). Czy mogę zarejestrować stary pistolet? Pilnowanie starych karabinów z kurczaka. Najstarsze pistolety pneumatyczne

Nie tylko w muzeum można znaleźć Dziś stare pistolety. To rzadkość są przechowywane w wielu rodzinach, gdzie kiedyś żyli myśliwi. One były dziedziczone, inni go znaleźć po śmierci babci lub dziadka, a ktoś po prostu „chory” takiej broni i kupić go przy pierwszej sposobności.


Za stare pistolety

W obliczu możliwości zakupu starą broń lub wykorzystać go, człowiek porównuje go z nowymi produktami. Doświadczenie pokazuje, że nie zawsze jest novohonky instancja jest lepszy niż jego brat z historią pół wieku. Faktem jest, że z ostrożnego korzystania, właściwego przechowywania i właściwej pielęgnacji życiu starej strzelby przedłużony.

Jest to kolejny ważny czynnik, który bezpośrednio wpływa na jakość wytwarzanego bagażniku. Aktualny masowo produkowane na maszynach bez karabinów ręcznych specjalistów pracy. Taki produkt nie ma duszy. Stare karabiny myśliwskie, które zostały wydane w standardzie nawet w pierwszej połowie XX wieku, mają jakość rząd wielkości wyższe niż dzisiejsze odpowiedniki, podobnych do produkcji jednej jednostki w dzisiejszej rzeczywistości.

Dlatego zapalonych myśliwych próbuje kupić pistolet, który rok odnosi się do pierwszej połowy XX wieku (a może pod koniec XIX). Myślą: ze wszystkich sprawności nowoczesnych technologii mistrzów profesjonalny karabin nie jest wymieniona.

Stare karabiny są podzielone według rodzaju widocznych kryteriów. Rozważmy niektóre z nich: z pochylających i neotkidyvayuschimisya pni; z jednego lub dwóch beczek; ze spustem i bez nich.

Popularne single lufą pistoletu

Koniec XIX – początku XX wieku charakteryzuje się tym, że w rękach myśliwych okazał się być dużo broni przerobionej. Ludzie nazywali je „berdanami”. Byli strzelby z lufy neotkidyvayuschimsya. Altered karabiny wojskowe, takie jak "Berdan-2" lub trohlineyki Mosin. Większość zmian produkowane Izhevsk i Tula rafinerie. Z karabinów "Berdan-2" uzyskanych pojedynczo naładowanych pistoletów 16, 20, 24 albo 28 gauge. Długość lufy w zakresie od 68 do 69 cm, ciężar pozostaje od 2,6 do 2,9 kg.

Od Mosin karabin konstruktor Frolov stanie stworzyć single shot karabin kalibrach 20 i 24 oraz sklep 28 (dwie kasety) i 32 (trzy kasety) kalibru. „Frolovka” była trochę bardziej Berdan (co najmniej 2,8 kg, co najwyżej 3 kg.). Po wojnie zaczął produkować P-32, jeden-shot modelu 32 skrajni. W 1948 roku, ich publikacja została zawieszona. Te strzelby były tanie, ale ich cechy nie były bardzo wysokie. Dlatego też szybko doprowadził do nowego modelu.

Single-stary karabin myśliwski z beczki może być składany spust i hammerless. W ciągu 20 lat XX wieku zaczęliśmy się modelu seryjną produkcję IL-5 do górnej odblokowania ramienia. Został on wyprodukowany i Iżewsk i Tula rafinerie. Miernik wytwarzane pojedynczy lufę pistoletu – 12, 16, 20, 24 i 28.

Po wojnie fabryki Izhevsky regulować uwalnianie odnostvolok 16, 20, 28 i 32, wskaźniki dolną dźwignię odblokowującą (LC ml). Następny model – IL-17 – wykonany w dużych partiach, i pozostaje w służbie rybaków dzisiaj.

Hammerless pojedyncza lufą pistoletu wykonana w naszym kraju po wojnie. Ten model ZKB i IZHB. Na początku lat sześćdziesiątych na podstawie ich zaprojektowanej IL-18. W różnych modyfikacji broń jest wydawane dotychczas w Ustinov na zakładzie mechanicznym. Według doświadczenia wykwalifikowanych myśliwych można stwierdzić, że stare single-barrel shotgun jest w znacznym stopniu przewyższają ich współczesnych odpowiedników.

wspólne shotgun

Pomimo uroku broni pojedynczych lufą, stały się bardzo popularne stare dubeltówkę. Ich produkcja, która rozpoczęła się na początku XX wieku, trwała aż do lat osiemdziesiątych. Pierwszy model pistoletu B, a następnie od końca lat pięćdziesiątych – BM. Kaliber zdecydowana większość była 16 th, 20 th, a nawet nieco mniejsza od 12. TOZ-63 model wytwarzany 16 i 20 wskaźnik 66-toz – 12, 54 – toz głównie 12 Gauge. Taka broń nadaje się do strzału i śrutem, a dla kul. Rybacy i wentylatory świętować swoją przydatność dla każdego rodzaju polowania, łatwość obsługi, niezawodność.

Na spuście dvustvolok Tula rur dławiących produkcji są bardzo zróżnicowane. Zazwyczaj prawy beczka – ciśnienie w cylindrze, cylinder poluchok; Lewa Barrel – dławik lub poluchok. długość 70-72 cm baryłkę. Pnie rygla i ekologicznego na dwóch dolnych haków. Komisy zablokować broń ma wyzwalacze zewnętrzne i dwa spusty. Spust i mechanizm udarowy z zamkiem instalowane na tablicach. Kurki mają pół kurek z ich obsługi erekcja wstrzykuje motorem. Zazwyczaj złożyć w pistolet wykonany z brzozy lub buku, orzecha czasami. Pistolet masa – około trzech kg.

Iżewsk roślin produkowane shotgun hammerless z rozkładane baryłek. Dziesięciu lat (1936-1946 GG.) Model IZHB-36 wytworzono w dużych ilościach z zamkami na bocznych ścianach. IZHB-36M zmodyfikowana seria została opublikowana dopiero w 1947 roku. Są to produkty z potrójnym ryglowaniem, automatyczne otomnym bezpieczeństwo przedramienia, 12 kalibru. Stare karabiny są wygodne i trwałe w eksploatacji.

Po transmisji monopol na produkcję polowania karabiny Iżewsk Zakłady Mechaniczne został wprowadzony do masowej produkcji modelu IL-49. Ten dubeltówkę 12 albo 16 gauge (mała partia wydała 20-gauge).

specyfikacje produktu zostały zmienione w 1954 roku, kiedy rozważa zalecenia myśliwych, wydany zmodyfikowany model IL-54. Wspólna 12 kaliber lufa miała długość 750 mm (do – 730 mm). Długość komory – siedmiu centymetrów. Dławik posiada paraboliczny kształt: prawy kufer – poluchok 0,5 plus lub minus 0,05 mm; w lewej tułowia – pełny ssania 1,0 plus lub minus 0,05 mm. Odblokowanie dźwignię na górze. Pistolet z potrójnym ryglowaniem. Mechanizm spustowy jest montowany na osobnej podstawy. Kołki i młotki zamontowany w brandtrubkah. Po otwarciu pistoletu młoty są przechylił. Po uderzeniu młotkiem na iglicy, wraca do ostatniego postu, uwalniając napastnik. Zamki bezpiecznik automatycznie wyzwala i szepnął. Zapobiega to przypadkowemu strzału pistolet na uderzenia. Chwyty z przerzutnika typu dźwigniowego otomnoe. Waga 3,2-3,6 kg pistolet. Konstrukcja może wytrzymać bez konsekwencji 7.500 zdjęć.

IL-54 był pierwszym modelem produkcyjnym hammerless shotgun w ZSRR. Jest to stary pistolet niezawodnie i otrzymał bezprecedensowe rozprzestrzeniania się wśród myśliwych.

Shotgun bez młotów, utworzony w Tuli nie otrzymała taką popularnością. Fabryka broni w Tule zasłynął pistolety z pionowych szybów. Tuła vertikalka MTS6 i Iżewsk IZH-12 miał wiele wspólnego. Takie pistolety lubił rybakami. Mogą polować i ptactwa wodnego i małych zwierząt (króliki, lisy). Są niezawodne w polowaniu na drapieżniki (wilk, niedźwiedź) i kopytnych. Niższa bagażnik jest idealny do użycia kul. Teraz modelu IL-27, które jest modyfikacją IL-12.

Dziś stare IZH nadal cieszą się dużą popularnością. W konkretnym bankiem, że IL-56 (wzór modyfikacje 1, 2, 3), "białko". Jeden poza spuście tym modelu działa na obu luf. Aby przełączyć się z jednego do drugiego lufy wystarczy wcisnąć przycisk znajdujący się na klocki rdzeni. Ta ostatnia modyfikacja różni się tym, że powyżej płynnego beczki jest lufą komorowe 5 i 6 mm kalibru.

Większość modeli opisanych już dawno przestała produkować. Ale często można zobaczyć myśliwych, którzy używają starych karabinów. kopiuje zdjęcia podobnh można zobaczyć w artykule. Te pistolety nie są po prostu leżeć w sejfie i niezawodnie poradzić sobie z wykonywaniem swoich funkcji.

Stary pneumatyka polowanie

Jednym z obszarów łowieckich pni – to stare pistolety powietrzne. wiatrówki produkowane IMZ, zamienił się w globalną markę. Klienci ze wszystkich krajów WNP są tego typu broni z wielkim szacunkiem i uznaniem. Wiele z jego pierwszy strzał został wykonany z wiatrówki. Jest łatwy w obsłudze, niezawodny i trwały w dążenie do wykorzystania. Rifle „Iżewsk” jest idealny do szkolenia w strzelaniu i polowanie jest niezbędna.

W zależności od kalibru, można liczyć na pewną zdobycz. Tak więc, o kalibrze 4,5 mm może być obliczona na kaczki, pleśniawki w kontakcie z korpusem, bażanty, gęsi, Padwa i zające w kontakcie z głową. Nowicjusz myśliwy może trafić grę z odległości nie więcej niż sześćdziesiąt metrów (choć indywidualnie).

Rosyjskie przepisy nakładają ograniczenia na polowania Pistolety powietrzne. Należą do nich: energii wylotowej nie większą niż 25 J; wiek instrukcja jest nie mniejsza niż 18 lat (od 16 lat dozwolony w regionach Tiumeń i Tomsk); Rejestracja w ciągu dwóch tygodni; zakaz instalowania tłumików. Ważne jest, aby pamiętać, że stare pistolety powietrzne z wyższego kalibru tracą dokładność, ale zwiększa siłę hamowania. W tym przypadku, bagażnik staje się twardsze i szybsze zużycie.

Wybierz funkcje

Jeżeli osoba zdecydowała się kupić starą ohotnicho broń, musi jasno zrozumieć, co sprawia, że zakup. Jest jedna rzecz – powiesić go na ścianie i podziwiać swoją kolekcję. To wystarczy, aby dokładnie zbadać stare pistolety. Zdjęcia ich wygląd też wystarczy. To coś zupełnie innego – do korzystania z jej przeznaczeniem. Chociaż stare pistolety są legendarne, nabywca będzie musiał się martwić o ich bezpieczeństwo, a dokładnie obejrzeć przedmiot zakupu.

Kontrola pistolet powinien rozpocząć się od swoich klocków czoło. Wybuchnąć w trakcie wypalania gazów z podkładu do osiągnięcia metalową taśmę prowadzi się w nim i na korozję. Obserwuje się to w otrzymanej wypalenia pierścienia i w podziemnych w pobliżu kołka. Gazy te osłabiają napastnik. Przy użyciu pistoletu z takimi wadami nie można wykluczyć Przepływ wsteczny, który może prowadzić do uszkodzenia (na przykład, w przełom w polu do położenia listwy łączeniowej) lub urazów strzałkę.

Następujące czynniki: krytycznej pnie Shat bloku. To pozwala określić obecność szczelin pomiędzy podkładką i pni. W przypadku braku wystarczającej zużycie obciążenia udarowego jest wzmacniany, co prowadzi do powstania luk w węźle blokującego. Wynikiem jest przekrojem luz łodygi. Ilość pojawiły luki może prowadzić do otwarcia lufy lub pęknięcia. Człowiek z ryzykiem poważnych obrażeń.

Najbardziej niebezpieczne pęknięcia urządzenia blokującego lub czas otwarcia sprężyny wytrącenia. To zależy od siły sprężyny zależy od wiarygodności blokujące płytkę napastnika. Brak niezawodnego zaparcia zwiększa ryzyko nieumyślnego ujawnienia broni. Wyloty tuleja pysk emisji gazów szczelina powodować potencjalne uszkodzenia Hunter strzelca.

flaws pni

Podczas długotrwałego stosowania, jest pistolet metalowy zmęczenie. Jest to wynikiem wibracji i wałów rozciąganie, udary i momentów. Najbardziej destrukcyjny do beczki są uważane za „shell”. W ZSRR odmówił zarejestrować broń, jeśli 15% powierzchni całego tułowia pokryto nimi. Położenie „pochłaniaczy” jest również ważna. Są one szczególnie niebezpieczne wlocie do tłoczenia i komory kasety (tak zwanej strefie ciśnienie szczytowe). Małe wysypka lub wytrzymałościowe osvintsovka beczki i walka pistolet nie jest naruszona.

Obrażenia lufa w postaci wgniecenia są również niebezpieczne. Metal może być wyciągane i lepkość graniczna w czasie wypalania upadku. Konieczne jest, aby zwrócić uwagę na pistolecie ze sprzęgłem. To jest, gdy korpus i komora są wykonane oddzielnie, a następnie lutowane. W połączeniu z komorą i lufa mogą pojawić się szczeliny. Jest to niebezpieczne, ponieważ piłka może komorę Havoc.

Mechanizm spustowy jest również godne uwagi. Usterki USM ołowiu częściej awarii młotów. Pistolet może wystrzelić kiedy jest wstrząśnięty lub spadła. Powodem tego kłopotu jest nosić występy zaangażowanie spuście i przypalić pęknięcia sprężyny zaczepu kurkowego, nosić osiach spust docelową i kurkowego. Uszkodzony bezpiecznik powinien być obowiązkowy powodem odmowy korzystania z tego pistoletu do zamierzonego celu.

wady Lodge

Niektórzy fani nadal polować z drutu owiniętego taśmą izolacyjną lub domków, lub po prostu z ciętych kolbami. Również światło szkody odbił chipy można uzyskać i bardziej poważne obrażenia na skutek przypadkowej lub podwójnego strzału. Przyczyna: drewniany kawałek lekko unosi łodygi szeptem lub zamek „spacery” w polu.

Oczywiście, wszystkie powyższe niedociągnięcia można spróbować skorygować. Ale trzeba znaleźć mistrza, i że w obecnych warunkach nie jest łatwe.

Rejestracja i usunięcie z rejestru

nabycie stare strzelby prowadzi do konieczności jego rejestracji. Na pytanie, jak się zarejestrować starą strzelbę bez dokumentów, można uzyskać sprzeczne odpowiedzi. wszystkie one sprowadzają się do złożoności tego procesu. wygląda to proste w teorii. Pierwszym krokiem jest napisanie odpowiedniego wyjaśnienia szefa Departamentu licencji i pozwoleń (OLRR pracy). Jest to konieczne, aby określić pochodzenie pistoletu bez dokumentów (dziedziczona od dziadka, znaleziono w szopie, i tak dalej). Pamiętaj, aby określić, że chcesz, aby nie brać bagażnik złomu i zarejestrować się. Pistolet trzeba zobaczyć, przepisać numer i złożyć wniosek do centrum informacyjnego. Produkować fotografowania w basenie gilzoteke. Z wynikiem pozytywnym, otrzymujemy certyfikat i umieścić go na płycie. Wszystko.

Realia może prowadzić do innej ścieżki, powoli, z przeszkód i opóźnień. W tym przypadku, jeśli pierwszy krok, dostaniesz awarii, wszystkie inne kroki powinny zostać podjęte po odwołaniu do sądu i uzyskać jego decyzję.

Najprostszych rzeczy do rejestracji starego pistoletu z dokumentami. Konieczne jest, aby przedstawić referat na pniu, potwierdzenie posiadania (dziedziczenie, kupno, darowizna) na nim i pakiet dokumentów w Twoim imieniu o wydanie zezwolenia na nabycie, posiadania i noszenia broni.

Odpowiedź na pytanie, czy możliwe jest, aby zarejestrować starą strzelbę, jest niezwykle proste. Tak, można. Przygotować tylko spędzić czas, pieniądze i nerwy. W niektórych przypadkach, rejestracja może trwać sześć miesięcy, a czasami trwać kilka lat.

Ale wyrejestrować stary pistolet jest znacznie łatwiejsze. Aby to zrobić, przejdź na policję oświadczenie o dobrowolnym poddaniu lufy. Broń zbadać, zapisz numer (jeśli nie, to przydziela tymczasowy numer seryjny do rejestracji) i daje pokwitowanie (jedna kopia jest załączona do bagażnika).

Niezbędne akcesoria do pielęgnacji

Nieuporządkowana przechowywania bagażnik może przedłużyć jego walory bojowe przez wiele lat. Zaniedbanie lub niewłaściwe postępowanie może zniszczyć nawet najbardziej niezwykłą broń. Bezsporne jest, że broń powinna być przechowywana w specjalnym sejfie, tak aby nikt z zewnątrz nie mógł wziąć go używać, lub uszkodzić. Bezpieczne miejsce musi być suche, ponieważ wilgoć – głównego wroga żelaza. laweta przeprowadza się w szczególnym przypadku (a przypadek).

Musisz regularnie sprawdzać, czyścić i smarować strzelbę. W celu przeprowadzenia konserwacji trzeba jakieś dodatki. Ta odmiana czyszczenia końcówki prętów niego (puff, szczotka, Wisher), smarownica, dwa lub trzy zaostrzone drewniane kije. Jako materiały czyszczące stosowane ostrożnie ciągnie suchą szmatką (lnu lub bawełny, bandaże), które są przechowywane tak, aby nie uderzyć piasku, ani innych obcych małych przedmiotów.

shotgun czyszczenia

Przy zakupie wszystkich materiałów można rozpocząć tę ważną procedurę. Jak wyczyścić starą broń? Każdy miesiąc, bagażnik, nawet jeśli mają nikt go używa, to powinny być czyszczone, wszystkie jego elementy metalowe leczący tłustą szmatą. Wilgotność po wysuszeniu smaru może doprowadzić do rdzy. Smarowanie jest lepiej użyć gęsta i lepka, neutralny. Starsze strzelby bez aparatu automatycznie ładowanej może obsługiwać dowolny olej.

Dla Samozaładowczy pnie powinien wybrać markę smaru z wymaganiami podanymi w opisie modelu. Neutralny smar można łatwo odróżnić od podstawowej z tuleją mosiężną. Ciemnienie mosiądzu zamiast smaru wskazuje na jego charakter zasadowy. Zamiast tego specjalne środki poślizgowe można stosować brąz (żółty), wazelina, łój (wołowina lub baraniny odpowiednie, muszą solone). Poza pistolet dobrze zabezpiecza przed wosku wilgoci (w tym celu musi ona być rozpuszczona w terpentyny i benzyny).

Po każdym strzelanie niezbędne do czyszczenia lufy. Trzeba będzie ciepłej wody z mydłem. Czyste płótno owinięte wokół ramrod, trzeba przebić się przez beczki. Aby obniżyć końce pędów w wodzie i raklowe porusza się w górę i w dół kanału, osiem, dziesięć razy. Zmień szmatki na metalową szczotką i powtórzyć procedurę. Pod koniec mycia płukanie czystą wodą i osuszyć z wewnętrznej i zewnętrznej stronie. Uchwyt z neutralnego tłuszczu. Woda z mydłem radzi sobie ze świeżym złóż zmiękczenia korozji usuwa osvintsovku. W trosce o starszych pistoletów spustowych praktycznie taka sama jak w przypadku innych rodzajów pni do polowania.

Okresowo, należy zwrócić uwagę na drewnianych części pistoletu. Brzoza i buk niedopałki powinny być kontrolowane przez pęknięcia wiórów lakierniczych. Ramy Powierzchnia części metalowych co najmniej od czasu do czasu muszą sobie dokładnie naturalny olej lniany. Uszkodzenie oczyścić z resztek farb obejmują plamy w celu uzyskania pożądanego koloru i zastosować kilka warstw lakieru. Pęknięcia w przedramieniu znika po mieleniu podłużną część dolną (grubość propylo – 1,5 mm). Przestrzegając tych prostych zasad, możemy zapewnić, że nawet stare pistolety będą wyglądać jak nowe.

Mini deskorolka dla dzieci
228 shares 8447 views
Zasilacz i pielęgnacja
159 shares 4203 views
Pistolet rozpoczynając w sporcie
427 shares 6738 views