776 Shares 3569 views

„Zielony Gaj” w Jekaterynburgu: Historia i legendy

Jekaterynburg Park „Zielony Gaj” – cichy kącik na spacery w cieniu starych drzew, gry dla dzieci, jeździ na rowerze, deskorolce lub rolkach. Ale wielu z tych, którzy chcą dowiedzieć się, gdzie „Zielony Gaj” w Jekaterynburgu, wysłał tu o udział emocji – to tutaj jest najbardziej tajemniczy opuszczony budynek w mieście.

Park „Zielony Gaj”

„Zielony Gaj” – jeden z najbardziej komfortowych i spokojnych parków miasta, zajmuje powierzchnię 24 hektarów. 70% drzew tutaj – 140-150-letnimi sosnami, więc nie jest rzadkością spotkać przyjazną białka. Pozostałe 30% – drzew liściastych, sadzone masowo w 1930 roku. W 2008 roku park został uznany za obszar chroniony o znaczeniu lokalnym.

Oprócz budynku opuszczonego szpitala, „Zielony Gaj” oferuje Novo-Tikhvin Convent (data base – 1796), znajdujący się na jego terytorium, jak również Aleksandra Newskiego w bezpośrednim sąsiedztwie. Na terenie parku można znaleźć wiele ławek, altanach, place zabaw dla dzieci, boisko do piłki nożnej małej.

Adres „Zielony Gaj”: Powiat Jekaterynburg Leninsky, ul. Green Wood 1. Wniosek: Wolność skrzyżowanie ulicy Ludowej i Sheykmana Bol'shakova. Mapie: 56.82188 ° N, 60,59615 E Park jest otwarty przez całą dobę.

Historia klasztoru gaju

Druga nazwa parku ( „Kolegiata gaj”) jest bezpośrednio związane z jego historią. Dekretem Aleksandra I, obszar został przekazany do parku rekreacyjnym przyszłego klasztoru Novo-Tikhvin. Część lasów zostało wydane na podstawie cmentarzu klasztornym, druga część służyła jako park miejski. Zakonnice, należy zauważyć, zawarte obszar w idealnym stanie.

Po rewolucji „Zielony Gaj” w Jekaterynburgu został pozostawiony bez mistrza – klasztor został zlikwidowany. W 1929 roku klasztor cierpiał cmentarza – została całkowicie zrównane z ziemią – w jego miejscu planuje się budowę zoo. Ale później zdecydowano się na budowę kompleksu w innym miejscu.

W dawnym parku „Zielony Gaj” miejskiego umieszczonej organizacja Lespromfaka UPI: dendrologiczny przedszkola i ogrodu botanicznego, staw i przedszkola rolniczych pilot lisa. Ostatecznie wszystkie te instytucje „przeniesiony” do innych miejsc, a w 1949 roku park został umieszczony regionalny dworzec yunnatskaya.

To dzięki młodych przyrodników i nauczycieli „Zielony Gaj” w Jekaterynburgu uzupełniane cedru syberyjskiego, niebieski świerk, modrzew i niektóre rośliny ozdobne. Nie zapomnij zadbać o młodych przyrodników i pre-sowieckich stoiskach. Faceci jak kiedyś zakonnicy, przez około 60 lat utrzymuje się ogrodem w doskonałej kondycji.

Dziś teren gaj Klasztor stopniowo zmniejsza się wraz z rozpoczęciem nowych kompleksów mieszkalnych i innych obiektów, których budowa została zatwierdzona w 2002 roku.

Historia opuszczonego szpitala

Trudno jest znaleźć w tej anonimowa konstrukcji szkieletowej ze starych pocztówek, w stylu, który jest tak harmonijnie echa awangardy i neoklasycyzmu. Historia szpitala w „Zielonym gaju” w Jekaterynburgu rozpoczęły się w 1932 roku. Wtedy to był szpital z NKWD. W 1939 roku przekształcono go dla ludności cywilnej, a w 1943 roku stał się kompleks szpital kliniczny Centralny. W 1953 roku, w połączeniu z zaawansowanym usługi ambulatoryjne. Ćwierć wieku szpital zyskał ostatni kierunek – stał się miastem szpital kliniczny doraźnej pomocy medycznej.

Ponieważ remont budynku nie została dokonana, przez lata pierestrojki, został zupełnie zniszczony. Ale dopiero w 2000 roku zdecydowano się na przywrócenie skalę – dział szpitala została rozwiązana w innych szpitalach miasta. Naprawa planów powinna wziąć około pięciu lat. Jednak nie została uruchomiona: budynek nawet nie mothballed. Niestrzeżony i otwarty dla wszystkich chętnych, to przetrwała kilka pożarów.

Opuszczony szpital dziś

Opuszczony szpital w „Zielony Gaj” Jekaterynburgu można znaleźć pod adresem: ul. 8 Marty, 78 (skrzyżowanie ulic Bol'shakova – 8 marca). Należy jednak uważać – budynek stał się przystanią dla elementów brzegowych.

Losy dziś budynek jest bardzo niejasne. Uznaje ona zasługuje na pomnik architektury, ale nikt nie może przywrócić szpitala. W listopadzie 2006 roku został wystawiony na aukcji. Jednak żadne oferty od kupujących odnotowano.

Gości przyciąga tu zadziwiająco zachowana czystość. Szpital nie tonąć w śmieciach, takich jak struktury niego. Jego ściany są pokryte dużą ilością ciekawych graffiti, z których niektóre mogą pretendować do bycia kawałek sztuka ulicy. Boczek emocji i plotek podziemnych fragmentów i podłogi – ten musi być równa cztery.

Legendy opuszczonym szpitalu

Wiele Jekaterynburg można powiedzieć legendy związane z niefortunnym budynku. Oto przykład dla najbardziej ekscytujące z nich:

  • Piwnice szpitali zawarte mad Czarnobyla gdzie nieszczęśnicy torturowany i strasznych eksperymentów. Na poziomie „-1” może rzeczywiście zobaczyć dużą klatkę. Mówi się, że obok niego istnieje poczucie, że liczba stanowisk lub spacery kogoś niewidzialnego.
  • Legenda białego człowieka. Jest to opowieść o dziewczynie, która zdecydowała się tułać szpitalu jednego. Podczas kampanii, nagle spotkał się wysoki mężczyzna w biały wszystko na swojej drodze. Obcy przerażony naukowiec – zaczęła działać bez celu. Jednak prześladowca ostatecznie wyprzedził biedactwo. Kiedy stwierdzono, odkryliśmy ogromną bliznę na jej ciele. W tym przypadku badania krwi ona w jakiś sposób stać się doskonałym. Prawdopodobnie dlatego, że ludzie w bieli – to naprawdę popełnił samobójstwo tutaj szef departamentu hemodializy.
  • pokój razem. Jakimś cudem, młodzi ludzie znaleźli się w sali szpitalnej, nie zaznaczone na mapie, – przyciąga uwagę zegara mechanicznego, który nie ma znaczenia, co działało. Jeden z nich wyszedł do zbadania innych oddziałów, a drugi facet był w pokoju. Około trzech minut. Jednak w rzeczywistości, przebywał tam przez trzy dni. Ale nie udało się jeszcze odnaleźć tajemniczą facetów nocleg.

„Zielony Gaj” w Jekaterynburgu – uniwersalny miejsce na wakacje: tu można i spacer wzdłuż zacienionych alejek, i zapoznać się z budynków religijnych oraz, w razie potrzeby, aby odwiedzić tajemniczą opuszczony szpital.