548 Shares 5873 views

Nelson Rockefeller: biografia

Nelson Rockefeller był jednym z najbogatszych ludzi swego czasu. Poprowadził dużą rodzinę składającą się z potentatów, biznesmenów, polityków. Nelson wziął czynny udział w życiu politycznym Stanów Zjednoczonych Ameryki i dostarczył na to istotny wpływ. Jego postać jeszcze stać się przedmiotem wielu dyskusji i debat.

młodzież

Nelson Rockefeller urodził się 8 lipca 1908 w Stanu Maine w słynnej rodziny. Jego dziadek był legendarny Dzhon Rokfeller. Że był zaangażowany w edukację Nelson. Od dzieciństwa zafascynowany nauką człowieka i samego siebie. Ukończył liceum z dobrymi ocenami. Po uzyskaniu pełnoletności zainteresował się architekturą. Nelson postanowił poświęcić swoje życie do ulubionego rzemiosła. Ale rodzina była przeciwko niemu.

rodzina

Rodzina Rockefellerów jest najbogatszy na świecie. Prawie wszyscy członkowie mają ogromną fortunę. Rodzina jest bardziej jak rodzaj społeczności. Najstarszym członkiem jest głową niego. Rozdział zajmuje ważne decyzje i przydziela obowiązki. rodzinna firma jest ściśle związana między wszystkich uczestników. Dlatego dziadek Nelsona nie może pozwolić, żeby zostać architektem, ponieważ wierzył, że praca z dużą ilością pieniędzy nie zarabiają. Ale nie było innego powodu. Dla najbogatszej rodziny pieniądze nie odgrywają główną rolę. Jednym z najważniejszych punktów jest efekt. Na przykład, architekt może mieć duży majątek poprzez swoją pracę, ale nie będzie miał żadnego wpływu na życie publiczne. Ale magnatów naftowych i bankowcy są zawsze ściśle związane z polityką.

Początki kariery

Dlatego już w latach 30-tych Nelson Rockefeller rozpoczął karierę bankową. Współpracuje z banków w Stanach Zjednoczonych, Francji, Anglii. Dość szybko staje się skuteczne finansista. Jego wpływ rozciąga. W tym przypadku, Nelson nie opuszcza swoją pasję do architektury. W ciągu zaledwie kilku lat, bankier staje się ciężki postać nie tylko na rynku amerykańskim, ale także w jego rodzinie. Dziadek zdecydowanie popiera go i przygotowuje do przywództwa w rodzinie po jego śmierci. Już w stosunkowo młodym wieku (dla finansisty) w pierwszym z amerykańskich zespołów prasowych coraz częściej pojawia Nelson Rockefeller. cytaty bankier stał się popularny wśród ludzi. Na przykład, jego mówiąc: „To jest moja ściana”.

Rockefeller ściana

We wczesnych latach 30. Dzhon Rokfeller poczyna budować „Rockefeller Center”. Kompleks budynków, które mogłyby stać się rodzajem biurze rodziny. Trzeba było organizować i scentralizować sprawami rodziny. Jak każde drzewo roku rodzina staje się duża, a zwiększyła zakres działań. I rodziny, aby działać jako całość, i został ukuty „centrum”. Inną funkcją tej instytucji było pracować ze społeczeństwem. Rockefellers stworzył kilka organizacji charytatywnych. Zainwestowane w naukę i instytucji społecznych. Dla konstrukcji budynku, John wybrał wnuka zachęcić swoją wieloletnią fascynację architekturą. Wraz z grupą inżynierów stworzył model Nelson Rockefeller Center, które następnie zbudowany. Na obliczu zewnętrzną ścianę, Nelson postanowił zatrudnić artystę Diego Rivera. Jego prace stały się znane na całym świecie. Ale Diego był zwolennikiem skrajnych poglądów lewicowych i, delikatnie mówiąc, nie jak ludzi jak Rockefellerów. Dlatego w swojej pracy, dodał kolejny dodatek – wizerunek Lenina. Przez stoi na końcu tej wiadomości wzbudzonej społeczeństwa. Lewicowcy podziwiany Diego, który był nie tylko „pluć” w obliczu magnata, ale się nad nim jego własne pieniądze.

Nelson doprowadziły artystę do usunięcia wizerunku „przywódca narodu”, ale nie chciał, aby to zrobić. Wtedy bankier w złości powiedział: „To jest moja ściana” – i nakazał zniszczenie wszystkiego, co jest namalowane Diego. Zwrot był przeciekły do mediów i stała się swego rodzaju powiedzenie w Stanach Zjednoczonych.

Początki działalności politycznej

Przez 40 lat Nelson Rockefeller idzie do polityki. Wykorzystując swoje powiązania i wpływy rodziny, szybko zajmuje jedną z kluczowych pozycji w Partii Republikańskiej. Napędzany przez wiceministra pod Eisenhowera. Wcześniej piastował różne stanowiska w rządzie Roosevelta i Trumana. W 60 letniej karierze politycznej wzrasta dramatycznie. Nelson został wybrany gubernatorem Nowego Jorku. Udało mi się wygrać dużą liczbę fanów wśród umiarkowanych Republikanów. Jest rozszerza swoją działalność charytatywną. Starając się iść dalej i odnosi się do kierownictwa partii z wnioskiem o jego nominacji na prezydenta, ale za każdym razem, gdy ten odmawia. Oprócz fanów, Nelson ukazał ogromną liczbę wrogów. ludzie demokratycznych, szczególnie lewa, widoki czuł, że Rockefeller fakt wysokiej pozycji w hierarchii politycznej jest uosobieniem skorumpowanego reżimu oligarchicznego. Częste protesty z myślą otsatvki gubernatora. To z tego powodu, że Republikanie nie odważył się przedstawić postać magnata jako prezydenta.

Nelson Rockefeller: A Biography. kariera szczyt

Po tym, że jeszcze udało się dostać miejsce w Białym Domu. 19 grudnia 1974 Nelson Aldrich Rockefeller został powołany na stanowisko Wiceprezesa. Jego działalność wielokrotnie wywołał burzę krytyki. Zwolennicy konspiracji naładowany w Nelson na ponadnarodowych struktur, które rzekomo mają na celu kontrolę nad światem. Po 2 latach, Nelson pojawił się w centrum skandalu. W Stanach Zjednoczonych, w tym czasie, różne organizacje pacyfistyczne zostały na awans. Na jednym z wieców, gdy wiceprezydent mówił z podium, hipisi zaczęli zrywać mowę. Polityk zwrócił uwagę na nich i postanowił wyśmiać, do którego oni odpowiedzieli w naturze. Pierwszy nie wytrzymał Nelson Rockefeller. Zdjęcia w którym pokazuje tłumowi środkowy palec, podróżował po stronach amerykańskich gazet.