845 Shares 9590 views

Krążownik pancerny „Stormbreaker”. Rosyjska flota

Zwycięski wspaniały i dostojny krążownik „Stormbreaker” raz kołysał się na falach Pacyfiku i chronionej granicy imperialnej Rosji. Nawet nazwa dostał szczególną moc i wytrzymałość wydawało się, że zostały ustanowione przez tego wspaniałego statku.

Przegląd

Według pierwotnego pomysłu statek miał być godnym następcą krążownika „Rosja”. W tym czasie nikt nie mógł przypuszczać, że jest to „Stormbreaker” – jest to ostatni krążownik pancerny w kraju. Statek otrzymał potężny i zgodne ze wszystkimi wymaganiami swego czasu. Po rozliczeniu wszystkich niuansów dokumentacji, jak również po statek przeszedł wszystkie testy zaplanowane, został wysłany na Daleki Wschód, tak aby uzupełnić eskadrę rosyjski Pacific. Tylko tutaj krążownik „Stormbreaker” jeśli realizowanych kłopotów i niepowodzeń.

Historia powstania

W czasie, gdy „Stormbreaker” to tylko kolejny projekt, główny rywal marynarki Rosji była Wielka Brytania z jego najsilniejszych okrętów. Dokładnie siedem lat cesarza Mikołaja II postanowił wydać budować zupełnie nowe krążowniki, które mogłyby konkurować z każdym władzy na morzu. Podstawą projektu w 1895 roku zdecydowano się podjąć krążownik rysunków „Rosja”, które już są bardzo dobrze żeglowania.

. K. Ya Averin i F. H. Offenberg – stocznie, które tworzą "Gromoboya" zlecenie. I zatwierdził je dla tej pozycji sam cesarz, i zatwierdzony każdy z rysunków. Według niego w krążownika to można było znaleźć kilka silników parowych, a nawet w nadmiarze w pancerz grubości dwudziestu centymetrów. W miejscu, gdzie gigant musiał wyjść, wybrało Stocznię Bałtyckie. Jednak tylko najwyższej jakości stali stosowane w budownictwie. I o wadze piętnaście tysięcy ton tego olbrzyma miało być spokojnie i flotą.

Budowa statku zdecydował się rozpocząć w 1897 roku. W celu realizacji tak dużego projektu potrzebował roku, największą trudnością były dostawy do Stoczni Bałtyckiego drogie i wysokiej jakości stali. Wszelkie duże problemy ze strajkiem robotników i rekonstrukcji przedsiębiorstw. To utrudnia wodowanie statku. Jeszcze przez krążownik „Stormbreaker” Kilka lat pozostawione na jego dziewiczego rejsu.

Cechy konstrukcyjne

Niestety, problemy z „Gromoboya” rozpoczęła się od budowy doków. Fakt, że budowniczowie zostali zmuszeni do zmiany długości i grubości pancerza statku. Zgodnie z projektem to musiało być grube na dwadzieścia i pięć centymetrów stał tylko, który, jak wielu wierzy, nie jest dobra. Pancerz też nie ma broń i że są zabezpieczone metalowymi osłonami przygotowanych. Wszystko to, oczywiście, godne pożałowania, choć nie było rzeczą pozytywną. Statek skończyło się lepiej niż oczekiwano. To pozwoliło mu osiągnąć większą prędkość na wodzie.

broń

To cruiser może osiągnąć maksymalną prędkość do dziewiętnastu węzłów, z parę ramion można nazwać pistolet Baranowski, kilka podwodnego torpeda, kopalni kruszyw artylerii ponad pięćset różnych wielkości instrumentów.

Cruiser „Stormbreaker” broni, których nie można nazwać słabym, „zjadł” dużo węgla, ponieważ wszystko ładownie wypełnione były do góry to oni i amunicji. Jeśli mówimy o szczegółach, choć radiowozu i zaczął ważyć dwanaście ton zamiast planowanych piętnastu lat, był do utrzymania pełnej prędkości potrzebne w każdym locie do podjęcia co najmniej 1700 ton węgla.

testy próbne

Pierwsze uruchomienie wody absolutnie nie można nazwać sukcesem. Została ona przeprowadzona w 1900 roku i pokazał wszystkie wady i budowa wady, z których najważniejszym był fakt, że statek nie mógł płynąć podczas jazdy, natychmiast zaczął mocno się pochylić do przodu, nawet zakopać łuk ziemi, z powodu których zostały wypełnione wodą wszystkie blokady i dolne pokłady. Do tego dodano jeszcze, a fakt, że kurs jest bardzo silna wibracja, co było problemem, którego celem ogniem z krążownika. Marynarze trudno było poruszać się po pokładzie. Przede wszystkim awarie prowadził niestrudzoną pracę, a do końca tego roku, a każdy z nich został pomyślnie rozwiązany. Mogę nawet powiedzieć, że ostateczny test spełnił wszystkie oczekiwania, ponieważ krążownik „Stormbreaker” wyprzedziła się. Był w stanie osiągnąć prędkość ponad dwudziestu węzłów.

Jego pierwszy lot „Stormbreaker”, zgodnie z planem, miał przeprowadzić na Dalekim Wschodzie, było już prawie zima. Tylko tutaj problem powierzchniowe ponownie w strukturze. Kapitan natychmiast zwrócił uwagę na fakt, że statek lurches nos w dół, natomiast znacząco. Zamiast siedzieć za obliczeń i prawidłowego rzeczy jak należy, inżynierowie wystarczy przesunąć ciężką kotwicę i częściowym obciążeniu w tylnej części statku, a to coś skorygować. Wreszcie, statek poszedł do przodu.

„Stormbreaker” w

Te żeglarze, którzy akurat na „Stormbreaker”, wspominał później, że statek był dość wygodny i nadaje się do długich podróży. A kapitan, a cały zespół jest bardzo dumny z prędkością, która może rozwijać krążownik. nawet miał szansę W 1901 roku, zespół do udziału w uroczystościach z okazji fakt, że australijska konstytucja została przyjęta.

Na statku nie było podłączenie do wody z ponad tysiąca ton, załoga miała okazję nie przyszedł do portu i dalej ścieżką bez zatrzymywania się ponad sto dni z rzędu. Jest to z pewnością duży plus, ale dopiero teraz być obecny i ogromny minus w naczyniu. Żeglarze musieli żyć w strasznych warunkach na statku, ponieważ wolna przestrzeń na statku prawie nie było. To było trudne, zarówno fizycznie jak i psychicznie.

To jest statek raz niepokoić całej Wielkiej Brytanii, ponieważ, w przeciwieństwie do innych jednostek rosyjskiej marynarki wojennej, może konkurować z wszelkich brytyjskich okrętów. W Anglii, ustalonego modernizacji floty, jak tylko „Thunderbolt” został zwolniony z doków, a na początku wojny rosyjsko-japońskiej, Wielka Brytania była ponownie wyprzedzając rosyjskiego przemysłu stoczniowego.

I podczas krążownik wojenny musiał być bardzo szczelne. Japoński statek spowodował wiele szkód, ponieważ konieczne było „Stormbreaker” ponownie poddać się długotrwałej naprawy, która trwała aż do 1906 roku. Następnie krążownik pokazał się podczas wyjść szkolenia i I wojny światowej walczył z powrotem wroga. Ale na początku rewolucji mu kazano położyć na naprawy do doku, gdzie morze, już nie wyszedł. Został sprzedany na złom.

Zatem, wielki krążownik rosyjskiej marynarki wojennej, który według opisów współczesnych, może służyć przez wiele lat, po prostu wyrzucać. Ale bardzo przepraszam! W pamięci potomkowie krążownik „Stormbreaker” – prawdziwy bohater.